cb@cb.lv | Tallinas iela 30
Kalnciema iela 116, Rīga
Sakārtot pēc: datuma | valsts | cenas
Valstis: Ungārija, Rumānija, Bulgārija, Grieķija
GRIEĶIJAS VALDZINĀJUMS
Atpūta un pelde Jonijas jūras Korintas līcī, Vuliagmeni ezerā, termālajos baseinos
SEGEDA – METEORAS KALNU KLOSTERI – LOUTRAKI KŪRORTS – PELOPONĒSA – KORINTAS KANĀLS – EPIDAURA – NAFPLIO – MIKĒNAS – GRIEĶU NACIONĀLAIS VAKARS – SŪNIJA ZEMESRAGS – VULIAGMENI EZERS – POSEIDONA TEMPLIS – ATĒNAS – AKROPOLE – SENIE DELFI – OLIMPA KALNS – TIMIŠOARA – VELKY MEDER TERMĀLAIS BASEINS
25.04. – 06.05.2024. 
12 dienas / visas naktis viesnīcās
Ceļojuma cena: € 899. 
Ja grieķim jautāsiet, vai viņš ir kādas ortodoksālās baznīcas draudzes pārstāvis, 97% gadījumu atbilde būs:
jā, es taču esmu grieķis. Jo īstens grieķis nespēj pareizticību nodalīt no savas nacionalitātes.
Visnozīmīgākie svētki ir Lieldienas, kad visa ģimene sanāk kopā, lai kopīgi dotos uz dievnamu.
Lidojums Rīga – Atēnas – Rīga.
Atēnas – viena no vecākajām pilsētām pasaulē, Atēnas un Tēzeja pilsēta, Rietumu civilizācijas un demokrātijas šūpulis. Plaka – pilsētas senākā daļa ar tās šaurajām, bruģētajām ieliņām, nelieliem suvenīru veikaliņiem. Akropole – senā pilsēta, kas bija apdzīvota jau 4. g. t.p.K. Poseidona templis Sunija zemesraga klints galā ar pasakainiem skatiem uz Sarona līci un Egejas jūru. Meteoras klosteru kolonija atrodas uz stāvām, ap 600 m augstām klintīm, kas paceļas pāri Tesālijas zemienei. Delfu svētvieta Parnasa kalna pakājē, sengrieķu pasaules centrs. Par kulta vietu kļuva tad, kad sāka klīst runas, ka Delfos iespējams pareģot likteņus. Nozīmīgākās Delfu svētvietas: gaismas dieva Apollona templis, teātris, stadions, t. s. Pasaules naba – Omfāls. Nafpaktosa – peloponēsiešu kara laika nozīmīga ostas pilsēta, kas tagad piesaista ceļotājus ar savu senpilsētas omulību un romantisko gaisotni. Iespēja vērot Lielās Piektdienas dievkalpojumu Nafpaktosas pilsētiņā. Rio-Antirio tilts ir viens no lielākajiem vanšu tiltiem pasaulē, kura garums ir 2880 metri. Olimpija – svētvieta ar tempļiem, antīkajai Grieķijai raksturīgām sabiedriskām ēkām un dažām dzīvojamām ēkām. To uzskata arī par antīko olimpisko spēļu dzimteni. Senais Olimpiskais komplekss, Zeva templis un Palaestra. Lieldienu sestdienas vakara Jēzus Kristus augšāmcelšanās ceremonija – iespēja vērot grieķu ortodoksālās baznīcas pusnakts misi kādā no Atēnu baznīcām. Dienas kruīzs uz Egīnas, Porosas un Hidras salu. Korintas kanāls – 19. gs. 90. gados īstenots sens grieķu sapnis. 23 m platais kanāls šodien kalpo mazajiem kuģiem un jahtām kā īsākais jūras ceļš, kas savieno Jonijas un Egejas jūras. Epidauras arheoloģiskais ansamblis – viena no vispazīstamākajām svētvietām Senajā Grieķijā, saistīta ar ārstniecības dieva Asklēpija kultu. Mikēnas – viena no antīkās kultūras unikālākajām liecībām. Mikēnu vārds saistīts ar Trojas karu. Nauplija – viena no gleznainākajām Grieķijas pilsētām, kas no 1828. līdz 1833. gadam bija Grieķijas galvaspilsēta. Te savulaik esot atradies Kanafas avots, kurā ik gadu peldējusies dieviete Hēra, lai atkal kļūtu par jaunavu.
Lidojums Rīga – Atēnas- Rīga.  Atpūtas ceļojums.
Tolo – savulaik klusais zvejnieku miestiņš pārvērties par vienu no iecienītākajiem Grieķijas kūrortiem. Kristāldzidri jūras ūdeņi, smilšu pludmale, tavernas un bodītes, kuru raibajā piedāvājumā ir viss atpūtai nepieciešamais. Tolo līcis, kalnu apskauts, rada sajūtu, ka esat pasargāts ne tikai no vējiem, bet arī no tūristu burzmas un kņadas. Saulei rietot, mazliet mistiski šķiet salu silueti jūrā... Liekas, ka tie kā noenkuroti kuģi gaida iespēju pietauvoties krastam, kur aicinājumu signalizē tavernās mirgojošie sveču lampioni...
Atpūta pie Argolīdas līča vai ekskursiju programma par papildu maksu. Mikēnas – slavenie Lauvu vārti, ciklopiskie mūri un apļveida apbedījumu krāvumi. No Mikēnu pakalna paveras lielisks skats uz apkārtni. Nauplija – kādreizējā Grieķijas galvaspilsēta Argolīdas līča krastā, slavena ar gleznaino vidi, venēcieši to savulaik sauca par Austrumu Neapoli. Pāri pilsētai paceļas Palamidi cietoksnis, uz kuru var uzkāpt pa 857 pakāpienu augstām kāpnēm. Grieķu nacionālā dzēriena – Ouzo fabrikas apmeklējums, iepazīšanās ar ražošanas procesu un degustācija. Epidauras arheoloģiskais ansamblis - no 4.gs. beigām p.m.ē. saglabājies grieķu teātris. Olīveļļas ražotnes apmeklējums – olīves jau no seniem laikiem ir grieķu virtuves lepnums un arī enerģijas avots, un izdzīvošanas garants ziemā. Atēnas – Atēnas un Tēzeja pilsēta, Rietumu civilizācijas šūpulis. Pāri pilsētai paceļas Akropole ar galveno akcentu – Partenonu, bet tās pakājē rāmi dzīvo 19. gs. pilsēta Plaka, kas ir galvenā tūristu pulcēšanās vieta ar suvenīru veikaliņiem un daudzām tavernām. Atēnu Akropoles apskate – uz klints iezīmējas Akropoles siluets: Partenons – dievietes Atēnas templis, Atēnas Nīkes templis, varenie vārti – Propileji, Erehteja templis un Akropoles muzejs. Korintas kanāls – 19. gs. 90. gados īstenots sens grieķu sapnis. Antīkā Korinta – vieta, kur divus gadus dzīvojis Sv.Pāvils un kuras iedzīvotājiem adresējis savas slavenās vēstules. Loutraki kūrorta apmeklējums pie Korintas līča un jūras velšu pusdienas. Nēmejas vīnu  darītavas apmeklējums un degustācija.  Brauciens ar motorlaivu Tolo līcī, uzmetot skatu Romvi salai un piestājot neapdzīvotajā Daskalio salā, kur baudīt peldi, pusdienas un laiskoties pludmalē.
Valstis: Ungārija, Rumānija, Bulgārija, Grieķija
GRIEĶIJAS VALDZINĀJUMS
Atpūta un pelde Jonijas jūras Korintas līcī, Vuliagmeni ezerā, termālajos baseinos
SEGEDA – METEORAS KALNU KLOSTERI – LOUTRAKI KŪRORTS – PELOPONĒSA – KORINTAS KANĀLS – EPIDAURA – NAFPLIO – MIKĒNAS – GRIEĶU NACIONĀLAIS VAKARS – SŪNIJA ZEMESRAGS – VULIAGMENI EZERS – POSEIDONA TEMPLIS – ATĒNAS – AKROPOLE – SENIE DELFI – OLIMPA KALNS – TIMIŠOARA – VELKY MEDER TERMĀLAIS BASEINS
18.06. – 29.06.2024.
12 dienas / visas naktis viesnīcās
Ceļojuma cena: € 899. 
Timišoāra, Kavala, Tasas sala, Uranopole, Saloniki, Nea Perama, Filippi, Rila, Sofija
 
10 dienas, 9 naktis – viesnīcās
 
Izbraukšanas datums:   21/06/2024
 
Diženā Hellada - Eiropas civilizācijas šūpulis, seno dievu un varoņu zeme! Zeme ar vairāk kā četrtūkstoš gadu senu vēsturi, bez kuras mūsdienu pasaule būtu pavisam citādāka! Vai jūs zināt, kāds ir grieķu dzīvesprieka noslēpums? Bez šaubām, tā ir viņu prasme atpūsties - no sirds, patiesi un aizraujoši. Ne velti termins „atpūsties grieķiski” nozīmē simtprocentīgi izdevušos, bezrūpīgu un daudzveidīgu atpūtu Grieķijā, kur katrs zemes gabaliņš atklāj ceļotājiem savu burvību, dāvina atklājumu sajūsmu un neaizmirstamus iespaidus. Bet grieķu temperaments, kas izpaužas savdabīgā mūzikā un dejās, iekvēlina un piepilda ar dzīves enerģiju. Un protams, vistīrākā jūra, spožākā saule, zeltītas smilšu pludmales un savdabīgs romantisko pilsētiņu un ciematu skaistums – tā ir īstā Grieķija – valsts, kurā dzīvo, strādā un atpūšas cilvēki, kas pēc savas ārienes un iekšējās pasaules atšķiras no jebkuras citas Eiropas tautas. Tieši viņi šim zemes stūrītim piešķir neatkārtojamu kolorītu. Dosimies neaizmirstamā ceļojumā uz šo mītisko zemi, iepazīsimies ar tās brīnišķīgajiem mākslas un kultūras pieminekļiem, ļausimies pasakainajiem saulrietiem Jonijas un Egejas jūras krastos, nobaudīsim vietējos gardumus kādā no tradicionālajām grieķu tavernām, un Jūs pārliecināsieties, ka Grieķijā ir atrodams viss, kas kārojas sirdij! Ne velti Olimpa dievi izvēlējās tieši šo zemi!

Ja neatradāt savu ceļojumu, lūdzu, rakstiet mums - piemeklēsim īsto!

Tālrunis *

Ceļojumi uz Grieķiju – atpūta, gardi ēdieni, bagāta vēsture un spilgta naktsdzīve

Katrs ceļojums ļauj atpūtināt prātu un dvēseli, bet ir tādi galamērķi, kuru apmeklēšana paliek prātā visu mūžu. Ja vēl nezināt šo sajūtu, Jums noteikti jāapmeklē Grieķija, teiksim Rodas sala, Korfu, Krēta vai Tasa. Ceļojumi uz šo vēsturisko, skaisto viesmīlīgo zemi neliks vilties nevienam, turklāt CeļojumuBode.lv lidojumi uz Grieķiju pieejami gandrīz visa gada garumā. Turpinājumā nosauksim 6 lietas, ko mūsu klienti min kā ievērojamāko, ceļojot uz Grieķiju.

1. Grieķijas skaistās salas un pludmales

Vidusjūras un Egejas jūras apskalotajā Grieķijā ir ļoti daudz smilšainu pludmaļu, šai valstij ir garākā krasta līnija Eiropā. Kristāldzidrais jūras ūdens spēj savaldzināt ikkatru, kurš to uzlūko. Jūras skatus ir iespējams baudīt vietējās brīvdabas kafejnīcās, restorānos un lokālos. Grieķijai pieder arī 227 salas, katra no tām ir atšķirīga, unikāla un skaista. Pateicoties šai ūdens un salu bagātībai jāparedz viena būtiska lieta – ja plānojat ceļot uz Grieķiju, gatavojieties izbaudīt peldēšanas, niršanas, sērfošanas prieku vai doties braucienos ar jahtu.

2. Atpūta Grieķijā nav iedomājama bez gardu ēdienu un dzērienu baudīšanas

Viens lidojums Rīga – Grieķija – un Jūs nonākat Vidusjūras virtuves paradīzē. Jūras tuvums jau pasaka priekšā, ka šeit ir vērts baudīt jūras veltes. Tās ir daudzveidīgas, svaigas un prasmīgi pagatavotas. Noteikti atcerieties nobaudīt arī grieķu kafiju, tā atšķiras no mums ierastās! Arī grieķu populārākie deserti – baklava, halva un citi – noteikti jāpagaršo atrodoties šajā valstī.

3. Ceļojums uz Grieķiju – ceļojums pasaules vēsturē

Lidojums uz Grieķiju ir arī lidojums uz Eiropas kultūras šūpuli. Mēdz teikt, ka visa Eiropas kultūra balstīta Grieķu kultūras pamatos. Šobrīd Grieķijā ir noteikts vairāk kā 18 UNESCO kultūras pieminekļu, daudzi no tiem ierakstīti arī pasaules vēstures grāmatās. Atēnas, Akropole, Dolosas brīvdabas muzejs – tie ir tikai daži ko punktiem, kuru iepazīšana sniedz ieskatu ne tikai Eiropas, bet arī pasaules vēsturē. Arī Grieķijas salās var sastapties ar nozīmīgiem vēstures lieciniekiem. Piemēram, viena no tādām salām ir Kosa. Grieķija lepojas, ka uz šīs salas atradās slavenā Hipokrata dibināta ārstu skola, kurā radies līdz mūsdienām zināmais Hipokrata zvērests. Savukārt, Krēta ir atzīta par Eiropas senākās civilizācijas mājvietu, tās apmeklēšana ir nozīmīgs notikums katra cilvēka dzīvē.

4. Grieķijas naktsdzīve – spilgta un pilnasinīga

Grieķijas naktsdzīve ir daudzpusīga, spilgta un aizraujoša. Naktī ir iespējams apmeklēt restorānus, kafejnīcas un lokālus. Ja vēlaties dejot pie tradicionālās grieķu mūzikas, apmeklējiet tuvējo tavernu. Ja esat mūsdienu mūzikas cienītājs, noteikti atradīsiet klubu, kurā dejot līdz rīta gaismai.

5. Grieķijas iedzīvotāji – viesmīlīgi un draudzīgi

To, ka dzīve Grieķijā ir lieliska, apstiprina arī vietējie iedzīvotāji. Tik viesmīlīgu, smaidīgu un laipnu cilvēku nav nevienā citā pasaules valstī. Laipna izturēšanās pret viesiem ir daļa no grieķu kultūras, tāpēc ceļojumi uz Grieķiju var noslēgties ar jaunām draudzībām.

6. Elpu aizraujoši dabasskati – daļa no Grieķijas

Nenoliedzami, jūra ir viena no iespaidīgākajām Grieķijas dabas pērlēm, taču tā noteikti nav vienīgā. Grieķijā ir iespējams baudīt arī mežus un kalnus. Ja būsiet noguris no sauļošanās, peldēšanās, jūras velšu baudīšanas un izbraucieniem ar jahtu, Jums būs iespēja doties pārgājienā un baudīt Grieķijas elpu aizraujošo dabu arī no kalna virsotnes. Ja vēlaties, lai Jūsu ceļojums uz Grieķiju ietver arī pārgājienu, noteikti pasakiet to savam CeļojumuBode.lv ceļojumu konsultantam!

Ko darīt, ja vēlaties doties uz Grieķiju jau šodien

Grieķija ir valsts, kuru var apmeklēt atkal un atkal. Vienā reizē tā var būt ballīšu un atpūtas galamērķis, bet citā – vēstures un kultūras objektu baudīšanas vieta, turklāt abos gadījumos tā sniegs gaidīto, iespējams, pat vairāk. Gan Rodas sala, gan Krēta, Korfu un citas vietas Grieķijā iedvesmo atgūt dzīvesprieku un sparu darboties. Šīs valsts dabas skaistums un iedzīvotāju viesmīlība ir slavena visā pasaulē, tās virtuve savaldzina ar savu gardumu un veselīgumu. Ne velti Grieķija kļūst par daudzu cilvēku regulāro atpūtas vietu. Sadarbojoties ar mums, ceļot uz Grieķiju ir viegli, ērti un patīkami, jo izdevīgi ceļojumi uz Grieķiju pieejami lielā klāstā. Iecienītākie Ir tiešie lidojumi uz Grieķiju, atliek tikai izvēlēties reģionu, budžetu, periodu vai ceļojuma tēmu. Jautājiet CeļojumuBode.lv konsultantam, kad labāk doties uz Vidusjūras, kad uz Egejas jūras reģionu, un Jūs saņemsiet labāko iespējamo piedāvājumu savam neaizmirstamajam ceļojumam uz Grieķiju!