cb@cb.lv | ул. Таллинас 30
ул. Калнциема 116, Рига

Испания

Spānija; Spānijas Karaliste

Galvaspilsēta: Madride

Politiskā sistēma: konstitucionāla monarhija

Ģeogrāfiskais stāvoklis: atrodas Eiropas dienvidrietumos Ibērijas pussalā un aizņem 80 % tās platības (pārējos 20% aizņem Portugāle). Ziemeļos Spānija robežojas ar Franciju un Andoru, rietumos ar Portugāli, dienvidos ar Gibraltāru. Valsts ziemeļu daļu apskalo Biskajas līcis, austrumu daļu Vidusjūra, bet rietumu Atlantijas okeāns. Baleāru salas (Maljorka, Menorka un Ibiza) Vidusjūrā, Kanāriju salas Atlantijas okeānā un Ceuta un Melilla Āfrikas ziemeļos, ir Spānijas teritorijas. Cietzemē pārsvarā dominē augstas virsotnes un kalnu grēdas, kā, piemēram, Sierra Nevada. No šīm augstienēm plūst vairākas lielās upes, kā Taho, Ebro, Duero un Gvadalkvivira.

Daba ir ekstremāli dažāda, vietām gluži kā tuksnesī, bet citur viss ir zaļš un auglīgs, un, protams, garie krasti austrumos gar Vidusjūru no Pirenejiem līdz Gibraltāram un rietumos gar Atlantijas okeānu un Kantabrijas jūru.

Platība: 505 370 km²

Iedzīvotāju skaits: 46,789,687 (2022.gads)

Nacionālais sastāvs: katalonieši (15.6%), andalūzieši (15.6%), kastilieši (11.1%), valensieši (9.7%), galsieši (7.4%), baski (5.6%).

Oficiālā valoda: spāņu (kataloņu, galsiešu, basku)

Reliģija: Romas katoļi 58,2%, ateisti 16,2%, agnostiķi 10,8%, citi 2,7%, neticīgie 10,5%, (2021.gads)

Klimats: subtropisks Vidusjūras klimats, sauss un karsts. Janvārī vidējā gaisa temperatūra ir +8-14ºC. Vasaras karstas, jūlijā vidējā gaisa temperatūra ir +23-29ºC. Spānija var būt baudāma viscaur gadu. Ieteicamākie apmeklēšanas mēneši ir Maijs, Jūnijs un Septembris (kā arī Aprīlis un Oktobris dienvidu daļā).Šajos mēnešos varat paļauties uz labiem līdz izciliem laika apstākļiem, izvairīties no ekstrēma karstuma. Dažās vietās Spānijā ir pieklājīgs karstums visu cauru gadu. Gar dienvidu un dienvidaustrumu Vidusjūras krastu ziema ir maiga, bet vasaras kulminācijas laikā jūs varat patverties ziemeļrietumos, pie pludmalēm vai augstos kalnos, jebkur kur iespējams patverties no pārmērīgā karstuma.

IKP uz 1 iedzīvotāju: $46,413 (2022.gads)

Vīzas: ES dalībvalstīm vīzas nav nepieciešamas.

Barselona: pēc gandrīz divu desmitgadu ilgas pārbūves, Barselona ir pārvērtusies par vienu no dinamiskākajām un stilīgākajā pilsētām pasaulē. Vasara ir nopietns ballīšu laiks, bet viscaur gadu pilsēta ir darbībā - tā vienmēr ir topā ar savu arhitektūru, ēdienu, modi, stilu, mūziku un labiem brīžiem. Bet cilvēki fascinēs jūs ar savu bagātību, radošo garu un neatlaidīgo vienlīdzību. Barselona ir Katalonijas galvaspilsēta un tajā ir savādāka sajūta nekā pārējā Spānijas daļā. Kosmopolītiskajā Vidusjūras pilsētā vēl aizvien ir jūtamas romiešu paliekas, viduslaiku kvartāli un 20. gs. Modernisms. Iespējams, tas ir augšupejošais ieguldījums Gaudi arhitektūrā. Antoni Gaudi un Lluís Doménech i Montane nepārspējamās konstrukcijas ir iekļautas UNESCO mantojumu sarakstā.

Sāciet savu apmeklējumu ar pastaigu pa La Ramblu, kuras galā - jūras krastā varēsiet aplūkot slaveno Kristofera Kolumba pieminekli, pēc tam apmeklējiet nepabeigto Sagrada Familia un Barselonas Katedrāli. Pilsēta ir nosēta ar mākslas muzejiem, pa ceļam noteikti ir vērts iegriezties kādā no tiem, daži populārākie – Gaudi muzejs, Pikaso muzejs, Katalonijas Nacionālais Mākslas muzejs, Modernisma muzejs.

Lielākā daļa restorānu lepni piedāvā viņu labāko produkciju, kas ir pašu kultivēti, nozvejoti, nomedīti un salasīti tikai Katalonijā. Noteikti ir jānogaršo tradicionālais ēdiens Mar i Muntanya, kas nozīmē kalni un jūra. Šajā ēdienā ir kombinētas sastāvdaļas, kuras iegūtas no kalniem(pārsvarā gaļa un desas) un jūras veltes. Noteikti jānobauda arī īstais kataloniešu vīns. Barselonā kopumā ir 46 tirdziņi, kuros pārdod svaigus produktus, populārākais no tiem ir La Rambla.

Modernista Barselona rajons ir kļuvis par vienu no zīmīgākajām pilsētas pieturvietām. Šajā rajonā atradīsiet visneparastākos veikalus. Rosa bulvāris ir šī rajona lielākais iepirkšanās centrs, kas piedāvā zīmolus - ražots Barselonā.

Kad pilsētas skaņas paliek par traku, Horta-Guinardó apgabalā, zaļajā Barselonas daļā, varēsiet izvēdināt galvu svaigajos un mierīgajos parkos.

Madride: Spānijas galvaspilsēta, kas atrodas pussalas sirdī un tieši Kastīlijas līdzenuma centrā - 646 metrus virs jūras līmeņa. Ja jums patīk nebeidzamas ballītes, apmeklējiet Madridi Maijā tās lielāko svētku laikā. Madride ir ievērojama pilsēta. Vietas, kuras vajadzētu apmeklēt pilsētā ir Madrides vecpilsēta, Madrides muzeji, kas ir zelta trijstūrī un Palacio Real pils, kas ir skaistākā karaļa rezidence Rietumeiropā, blakus rezidencei tik pat skaists ir arī Plaza de Oriente laukums, ievērības cienīgs ir Madrides centrālais laukums - Puerta del Sol un slēgta veida laukums - Plaza Mayor, kā arī Plaza de la Villa – vēstures bagāts laukums. Pašā Madrides sirdī atrodas ēģiptiešu templis Templo de Debod, celts 2. gs pirms mūsu ēras un Madrides Katedrāle – lielākā un nozīmīgākā baznīca. Madrides ikona - Puerta de Alcalá, par godu šiem vecajiem pilsētas vārtiem ir pat sacerēta dziesma. Centrālā un pazīstamākā iela ir Gran Vía. Sporta cienītāji noteikti vēlēsies apmeklēt Plaza de Cibeles laukumu, kur regulāri tiek svinētas futbola kluba Real Madrid uzvaras.

Brīvos vakarus var pavadīt kādā no flamenko restorāniem, Madride ir pazīstama kā viena no labākajām flamenko deju rīkotājām. Unikālu pieredzi iegūsiet apmeklējot Botin restorānu, kura vārds ir ierakstīts Ginesa Rekordu Grāmatā kā pasaules vecākais restorāns. Pilsētas vēsturiskajā centrā atrodas lielākais atvērtais tirgus El Rastro, tajā var nopirkt visu, no drēbēm līdz mēbelēm, svaigiem produktiem, tradicionālajām Spāņu tapām un daudz ko citu.

Elpu aizraujošas arī ir buļļu cīņas, protams, vislabākās notiek galvaspilsētā Madridē.

Seviļa: Saskaņā ar leģendu, Seviļas pamatus lika Hērakls un tās izcelšanās ir saistīta ar Tartēziešu civilizāciju. Viena no ietekmīgākajām pilsētām Spānijā, kas piesaista tūristus ar grezno arhitektūru un interesanto valdzinājumu. Seviļas katedrāle ir populāra ar tās arhitektūru, Kristofera Kolumba kapa pieminekli un slavenā zvanu torņa pievilcību. Šķērsojiet laukumu un apmeklējiet Alkazaru, pārsteidzošu un labi saglabājušos Islāmu viduslaiku pili.

Seviļa ir kā liels teātris, slavenie mākslinieki Verdi, Doniceti, Bizē un Mocarts, ir smēluši iedvesmu savos darbos tieši no šīs pilsētas.

Galvenais pilsētas publiskais parks – skaistais Parque de María Luisa, stiepjas gar Guadalquivir upi, netālu no pilsētas centra. Parks izceļas ar savām strūklakām, statujām un ievērojamu putnu daudzumu. Seviļa var lepoties ar pasaulē lielāko koka struktūra.

Nedaudz par Spāņu tradīcijām var iepazīties Plaza de Toros de la Maestranza buļļu ringā, kas ir vecākais rings Spānijā. Par pilsētas vēsturi vairāk var iepazīties jūras muzejā, kurš atrodas neatvairāmajā zelta tornī - Torre del Oro, the Golden Tower. Tornis bija nozīmīga konstrukcija koloniālajā periodā, jo Seviļas ūdeņi bija nozīmīgs tirdzniecības ceļš, tas aizsargāja Guadalquivir upi un pilsētu no iebrucējiem.

Granada: Ja jums jāizvēlas viena no pilsētām, kuru apmeklēt Andalūzijā, tad apmeklējiet Granadu. Mauru Alhambra (sarkanā krusta pils Arābu valodā) ir ļoti skaista, izmantojiet iespēju apskatīt tās brīnišķīgo atrašanās vietu - Sierra Nevada kalna pakājē, no kuras paveras skats uz pilsētu. Netālu no pils atrodas greznie Generalifes dārzi, veidoti arābu arhitektūras stilā. Sierra Nevada kalnos atrodas arī ļoti populārs un iecienīts slēpošanas kūrorts, kas ir Eiropas vistālākais kūrorts dienvidos. Kūrorts ir laba vieta, kur atpūsties visai ģimenei. Neskaitot slēpošanu, tur ir arī daudz citas aktivitātes, visa gada garumā ir pieejamas dažādas ekskursijas, šovi, izjādes ar zirgiem un daudz kas cits.

Granadā ir daudz pievilcīgu vietu, kuras izpētīt: vecpilsēta, Albaicín – arābu kvartāls, Puerta Real – modernais kvartāls, Realejo – ebreju kvartāls, Carrera del Darro – vecākās pilsētas ielas, Carmen de los Martires – romantiskie parki.

Valensija: Valensija ir vārti uz Kosta Blanku, vēl vienu no Spānijas ievērojamākajām pludmales zonām. Valensijā ir izcilas pludmales un tās katedrāle ir apmeklēšanas vērta. Valensijas viena no populārākajām apmeklētāju vietām ir La Lonja de la Seda – gotikas stilā celtā civilā ēka. Blakus atrodas centrālais pilsētas tirgus un baroka stila baznīca - Santos Juanes.

Valensija ir mākslas un zinātnes pilsēta, par to ir parūpējies vietējais arhitekts – slavenais Santiago Calatrava. Viņa dizainētās modernās, futūristiskās ēkas ir galvenie apskates objekti pilsētā – IMAX kinoteātris, viens no lielākajiem pasaules akvārijiem – Oceanogràfic, Príncipe Felipe zinātnes muzejs, avant-garde stilā veidotā opera - Palau de les Arts Reina Sofía, iespaidīgais tilts - PUENTE L´ASSUT D´OR un tenisa korts - Valencia Open 500. Visas šīs celtnes ir tik iespaidīgas, ka ar muti vaļā paliks arī ilggadēji mākslas baudītāji.

Испания на карте

погода Испания

Madride Jun Jūl Aug Sep Okt
gaiss *C 21 25 25 22 15
ūdens *C 29 28 28 25 21

туры: Испания