cb@cb.lv | ул. Таллинас 30
ул. Калнциема 116, Рига

Таиланд

Taizeme
Valsts, kuras simbols ir zilonis…pat valsts kontūra atgādina šī majestātiskā dzīvnieka galvu…musonu zeme…lielākā ananasu ražotāja pasaulē…smaidu zeme ar paradīzes ainiņu salām…dzīvesprieka un džungļu eksotikas piepildīta…tajiešu masāžas brīnumi un koraļļu smilšu baltās pludmales, palmu birzis un kokosa piens… Fantastisks baudījums, atpūta un iespaidīga pozitīvisma deva ilgam laikam…

Bangkoka
Bangkoka jeb "eņģeļu pilsēta " ir Taizemes galvaspilsēta un populārākā apskates pilsēta visā valstī. Tā atrodas Čaopraijas upes krastos, 25 km no tās ietekas Siāmas līcī. Pilsēta tiek dēvēta arī par „ Austrumu Venēciju”, jo tai ir sarežģīta kanālu sistēma, kas savieno pilsētas kvartālus ar upi un ir maz maģistrālo ceļu.
Grand Palace pils ir populārākā apskates vieta visā Bangkokā, kuru ir noteikti vērts apskatīt, ja esat šīs pilsētas apkaimē. Tā ir celta 1782. gadā un 150 gadus par savām mājām to varēja saukt Taizemes karaļi. Pilī apvienojas itāļu renesanse un taizemiešu arhitektūra. Pils apmeklējumā ir arī iekļauts Smaragda Budas templis (Temple of the Emerald Buddha). Budas statujas apģērbs tiek mainīts 3 reizes gadā, kad sākās karstā, lietainā un aukstā sezona Taizemē.
“Peldošais tirgus”, šajā vietā jūs atradīsiet laivas ar visdažādāko augļu un dārzeņu izvēli, kā arī svaigi spiestas sulas un turpat uz laivas gatavotus tradicionālus taizemiešu ēdienus un uzkodas.

Pataija
Pataija ir kūrortpilsēta, kas atrodas 142 km no Bangkokas pie Siāmas līča, te atrodas Koraļļu sala kur ir iespēja izbaudīt tajiešu masāžu, apmeklēt Orhideju dārzu, pasaulslaveno Alcazar transvestītu šovu, nakts tirgu u.c. Pataija ir slavenākais Taizemes kūrorts. Nakts mieru baudīt varēsiet gan džungļu zaļumos un orhidejās slīkstošajos bungalo, gan mūsdienīgos korpusos ar bagātīgiem apartamentiem .Pataija ir atzīts niršanas un zemūdens zvejas centrs. Te Jūs varēsiet izpētīt pasakainu zemūdens pasauli. Samutparkarne ir pasaulē lielākā krokodilu ferma, zooloģiskais dārzs un Dinozauru muzejs. Nathon Pathom atrodas lielākā Budas statuja pasaulē (127 m). 

Puketa
Puketa ir Taizemes lielākā sala, kurai pieder vēl 32 mazākas saliņas. Salu pārklāj 70 % kalnu un pārējais ir līdzenumi. Tai pieder vienas no populārākajām pludmalēm visā Taizemē un sala ir mājvieta daudziem piejūras kūrortiem un restorāniem. Puketas pilsēta piedāvā apskatīt tās populārās baltās pludmales, līčus,iepazīt viesmīlīgos vietējos iedzīvotājus un izbaudīt lieliskās jūras veltes. Uz ielām var redzēt ķīniešu-portugāļu arhitektūru un izbaudīt neskaitāmus sporta un atpūtas piedāvājumus. Puketas salas ir ideālas jahtu un zemūdens izbraucieniem, niršanai, golfam un citām aktivitātēm un izklaidēm kādas vien sirds vēlas.
Puketa Fantasea Show ir Las Vegasas stilā radīts šovs, kas parāda Taizemes kultūru. Ir iespēja redzēt 9 aizraujošus šovus, kuros uzstājas akrobāti, iluzionisti, priekšnesumi ar dzīvniekiem un tiek pielietota arī pirotehnika un 4-D efekti.
Puketas akvārijs piedāvā 30 sālsūdens un saldūdens akvārijus ar eksotiskiem jūras dzīvniekiem un augiem, kas patiks ikvienai vecuma kategorijai. Akvārijā ir arī milzīgs tunelis kur katru nedēļas nogali apmeklētāji var novērot kā tiek dzīvnieki baroti. Akvārija ārpusē ir taka, kas ved pie bruņurupučiem un lieliem baseiniem kuros arī iekšā ir dažādas sugas bruņurupuči.
Patangona, Bangalas ceļa naktsdzīve. Šeit viss tikai sākās pēc saullēkta, ceļi tiek slēgti un durvis ver vaļā visdažādākie naktsklubi un bāri kādus vien varat iedomāties. Gandrīz visi bāri atrodas ārpusē, tākā ielās ir lieli trokšņi, notiek liela jautrība un ielas ir pilnas ar cilvēkiem. Ja vēlaties pavadīt jautru un traku vakaru tad šī ir tā vieta kur doties!
Wat Chalong ir viens no populārākajiem tempļiem pilsētā. Īpašās svētku dienās templis organizē gadatirgus ar īstu vietējo noskaņu kur var nopirkt gandrīz visu ko taizemiešu virtuve piedāvā. Jūs neesat redzējuši īsto Puketa pilsētu, ja neesat apmeklējuši šo templi.

Koh Chang
Koh Chang nosaukums tulkojumā nozīmē ziloņu sala, jo šīs salas kontūra atgādina ziloņa galvu. Sala ir bagāta ar kalniem un populāra ar saviem ūdenskritumiem, koraļļrifiem un lietus mežiem.
Niršana ir iespējams populārākā aktivitāte ko var darīt uz Koh Chang salas. Ir vairākas niršanas skolas no kurām var izvēlēties. Atšķirība ir gan cenas ziņā, protams, gan arī pašu piedāvājumu izvēlē.
Mu Koh Chang National Park (Koh Chang Nacionālais Parks) ir viena no populārajām vietām ko var apmeklēt uz salas. Parks piedāvā panorāmas skatu uz salu un blakus esošiem arhipelāgiem. Pats labākais ir tas, ka šī apskates vieta ir bezmaksas un ir viegli pieejama visiem tūristiem.

Krabi

Krabi province atrodas pie Andamanas jūras, Taizemes dienvidos, province ir viens no populārākajiem tūrisma galamērķiem visā Taizemē. Tā piedāvā brīnumskaistus dabas skatus un objektus, kā balto smilšu pludmales, kristāldzidru ūdeni, koraļļrifus, alas, ūdenskritumus un 130 mazas saliņas.
Thung Teao Nacionālais parks ir viens no populārākajiem apskates objektiem uz Krabi provinces. Parks ir bagāts ar unikālu bioloģisko daudzveidību, dabas takām un dīķi ar kristāldzidru ūdeni.Šī ir īstā vieta, ja arī vēlaties sastapt retu dzīvnieku un augu sugas.
Netālu no Krabi provinces atrodas tā sauktā Tīģeru ala (Wat Tham Sua). Vienā no alām atrodas akmenī iespiesti tīģera ķepas nospiedumi, kas ir ļoti populāra tūristu apmeklēta vieta, taču lielākā daļa tūristu tomēr šo alu apciemo, lai redzētu milzīgo budas statuju. Bet lai redzētu statuju vispirms ir jāmēro 1237 soļi stāvā kalnā, kas ir ļoti grūti izdarāms Taizemes laika apstākļos. Bet tiem kuriem izdevies tikt augšā var izbaudīt elpu aizraujošu skatu uz Andamanas jūru, mazajām saliņām, klintīm un lietus mežiem.

Chiang May
Chiang May ir lielākā un kulturāli nozīmīgākā pilsēta Taizemes ziemeļos. Tie kuri šeit ceļo gandrīz vienmēr atgriežas vel un vel. Pilsēta atrodas 700km no Bangkokas un atrodas valsts augstāko kalnu aplenkumā. Chiang May plāno kļūt par “Radošuma pilsētu” un ar šo statusu domā arī pieteikties UNESCO.
Wat Prathat Doi Suthep templis atrodas kalna virsotnē, tāpēc, lai tur tiktu tiem izturīgākajiem ceļotājiem būs jāveic tāls un grūts ceļš ar kājām, bet citiem ir arī iespēja izīrēt motociklu vai braukt ar vietējo autobusu. Ieeju templī sargā divas dēmonu statujas. Apmeklētājiem ir atvērti tikai divi no sešiem vārtiem, kas ved uz galeriju. Galerija ir dekorēta ar budas statujām, bet pats templis ir dekorēts gan ar budas, gan arī dēmonu statujām un ziloņu grevumiem. Telpās atrodas arī neliels muzejs.
Don Inthanon ir nacionālais parks, kas atrodas Taizemes augstākajā virsotnē. Ja vēlaties izstaigāt visu parku tad tas nav iespējams, ja vienīgi izīrējat motociklu vai noalgojat šoferi, kas jūs izvadās. Parkā ir iespējams redzēt brīnumskaistus dārzus, ūdenskritumus un kalna ciematus.

Ko Samui
Ko Samui ir otra lielākā sala Taizemē. Salas ekonomika ir pārsvarā balstīta uz tūrisma industriju, kā arī kokosriekstu un gumijas eksportu. Šī sala pievelk budžeta ceļotājus, kas pavada uz salas mēnesi vai vairāk un nakšņo vienkāršās pludmales mājiņās, kā arī turīgos ceļotājus, kas uz salas uzturas tikai dažas dienas vai nedēļas un nakšņo ekskluzīvās villās un viesnīcās.
Ang Thong National Marine Park ir senatnīgs arhipelāgs ar 42 saliņām. Uz salām jūs redzēsiet iespaidīgus kaļķakmens kalnus, varēsiet iziet cauri salu biezajiem džungļiem un apmeklēt balto smilšu pludmales, ūdenskritumus, un izpētīt apslēptos līčus un ezerus. Šis parks ir aizsargāts platībā, kas lielāka par 100kv.metriem. Šī teritorija ir mājas dažādiem savvaļas un jūras dzīvniekiem.
Ko Samui ziemeļu piekrastē atrodas slavenā Big Buddha shrine (Lielās budas svētnīca). 12m augstā budas statuja ir redzama jau vairāku kilometru attālumā un tās iekštelpās atrodas daudz dažādas svētnīcas un citas mazākas budu statujas.

Kančanaburi
Kančanaburi ir džungļu kūrorts upes vidū uz bambusu plostiem, kas liks justies kā maugļiem komfortablos apstākļos. Slavenais tilts pāri Kvai upei, Lavas sikspārņu alas un brīnišķīgas pastaigas pa džungļiem raisīs un bagātinās tūristu kāri pēc patiesas eksotikas un piedzīvojumiem. Čūsku ferma ir kā radīta asu izjūtu cienītājiem. Te vāc indi medikamentu izgatavošanai. Budistu augsto morāles normu dēļ šeit ir viszemākais noziedzības līmenis visā DA Āzijā. Masāžas saloni uz Patong Roud un Soy Kouboy ielām sniedz pasakainu austrumu sajūtu, kas ilgst vairākas dienas vēl pēc tam. Masāža ilgst 2 stundas un balstās uz 10 bioloģisko meridiānu dziedniecību.

Ciangmai
Ciangmai uzskata par ziemeļu galvaspilsētu. Te atrodas Doi Suthep templis, amatnieku izstrādājumu darbnīca – tīkkoka, zelta, sudraba darinājumi, skaisti apgleznoti zīda lietussargi, zīda un tekstilu izstrādājumi, nakts tirgus. Visapkārt slejas brīnišķīgas kalnu ainavas.  Doi Ithanon ir augstākā Taizemes virsotne, no kuras paveras noslēpumains skats uz džungļiem. Intanona kalna dabas parka pastaigu taka sniegs īstas džungļu sajūtas karstajā un mitrajā klimatā, īpaši uz ziloņa muguras. Kalnu cilšu ciematos ir iespēja apmeklēt padongu cilts (garkaklu sieviešu) apmetni. 

Ajutaja
Ajutaja ir bijusī Taizemes galvaspilsēta ar iespaidīgām tempļu un pils pilsdrupām.
Huanhina ir karaļu ģimenes vasaras rezidence, tur atrodas golfa laukumi un iespējas pabūt nakts tirgū. Netālu atrodas Pala U un Huan Jang ūdenskritumi, Phetburi – Cuvanaram templis un citi tempļi, Pra Hakhon Khiri pils, Ramas IV vasaras rezidence – Khao Wang pils un Khao Luang ala ar 170 budas statujām.