cb@cb.lv | Tallinas iela 30
Kalnciema iela 116, Rīga

Korintas kanāls, Mikēnas, Epidaura, Nauplija

Pirmā ekskursijas pieturvieta ir Korintas kanāls, kas atdala kontinentu no valdnieka Pelopa salas – Peloponesas. Atmiņā nāk mītu grāmatu lappuses par Hēraklu, jo tieši šeit - senajā Argosā - šis pusdievs uzsāka savu varoņa ceļu. Tālāk seko „bagātīgi zeltītās” Mikēnas, pilsēta, kas deva nosaukumu mikēnu civilizācijai, un pirmās neatkarīgās Grieķijas galvaspilsētas - Nauplijas - apmeklējums, pa kuras krastmalu mīlēja pastaigāties grieķu slavenais miljardieris Onassis.

Netālu atrodas senlaiku Epidaura, kas ir slavena ar antīko amfiteātri un vienreizējo akustiku. Līdz pat šim laikam uz šīs skatuves tiek rādītas sengrieķu dramaturgu lugas. 

Atēnas

Atēnas– Grieķijas galvaspilsēta – apbrīnojama likteņa pilsēta, dzīvs pierādījums kultūras augstākajiem sasniegumiem, kas vērojams dažādu laikmetu pieminekļos. Ekskursijas laikā mēs iepazīsimies ar tām vietām, kas padara Grieķiju slavenu: Partenonu, Erehtejonu ar tā slavenajām kariatīdēm, Propilejus, bezspārnu Nīkes templi (uz Akropoles). Apmeklēsim Akropoles muzeju ar tā bagāto kolekciju.

Redzēsim Olimpas Zeva templi, Atikas Hērodota amfiteātri, uz kura skatuves arī šodien norisinās dažādi priekšnesumi, baltā marmora stadionu, kur 1896. gadā norisinājās pirmās mūsdienu Olimpiskās spēles, kā arī Parlamenta ēku, Atēnas universitāti un Zinātņu akadēmiju.

Var nešaubīties, ka jums atmiņā paliks arī krāsainā goda sardzes maiņa pie pieminekļa Nezināmajam karavīram. Ekskursija vainagojas ar pastaigu pa gleznainu „vecās” Atēnas rajonu Plaku, kur ir daudz suvenīru veikalu, tradicionālo ēdienu tavernu un omulīgu kafejnīcu.

Atēnas – Plaka – Monastiraki

Pastaigu ekskursija pa Atēnas veco daļu iepazīstina jūs ar Klasiskā, Romas un Osmaņu impērijas perioda vēsturiskajiem pieminekļiem, tādiem kā: Senā Agora, Romiešu Agora, „Vētru tornis”, Centrālā katedrāle un X.-XYI. gadsimta bizantiešu baznīcas. Ekskursija noslēdzas Monastirakos – uz senākā un vienā no populārākajiem tirgus laukumiem Atēnās.

Uz „blusu tirgus”, kuram ir laukuma nosaukums, ir daudzums tūristiem interesantu lietu, kuras var ne tikai apskatīties, bet arī nopirkt. Monastiraku tirgus – sengrieķu sadzīves drumstalu izstāde, kur galveni pircēji – ceļinieki, kas ir apburti ar neparastu, lietotu grieķu mantu valdzinājumu, un dizaineri, kas iegādājas visādus nieciņus telpu dekorēšanai.

Delfi

Ekskursija pie leģendāra Parnāsu kalna, kura nogāzē ir izvietota sena pilsēta Delfi. Delfi ir vieta, kas modina īpašu godbijību. Debesīs paceļas stāvas klintis, svērteniskas kraujas pāriet lēzenās nogāzēs, bet vēl zemāk atrodas vecās pilsētas drupas. Delfi sajūsmina ar saviem lielumiem un pieminekļu daudzveidību, kas atgādina par vētrainu vēsturi.

Меteora

Jums vienmēr paliks atmiņā  šī ģeoloģiskā brīnuma apmeklējums. Meteora ir ierakstīta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. To ir jāredz savām acīm, lai noticētu, ka tā tiešām pastāv.

Kristīgie Meteoras klosteri, kas uzcelti uz milzīgām stāvām klintīm, majestātiski stiepjas debesīs, izraisa neaprakstāmu apbrīnu un emocionālas trīsas. Šie klosteri  arī ir saukti  "astotais pasaules brīnums".  Ar vārdiem ir grūti aprakstīt Meteoru diženumu, kur kopā savijas dabas skaistums un cilvēka gara stiprums. Šis vietas nosaukums tulkojumā nozīmē "gaisā planējoši"

Aizraujošus skatus veido simtiem klinšu smaiļu, kas līdzīgi gigantiskiem žuburiem.

Laika gaitā klintis ir tā pārvērtušās, ka atgādina "pilsētu no klintīm".

Klinšu virsotnēs visneiedomākajā veidā  izvietojušies XIV-XVI gs. klosteri. Tie ir nenovērtējami vēstures un kultūras  pieminekļi, kuros glabājas bagāta svētbilžu-ikonu un fresku kolekcijas. Līdz pat šim laikam cilvēki nevar līdz galam atšifrēt to, kādā veidā šie klosteri tika celti. XV gadsimtā, kad šeit vienlaicīgi darbojās 24 klosteri, bija klosteru dzīves uzplaukuma laiks. Mūsdienās no tiem ir palikuši tikai seši : četri vīriešu un divi sieviešu klosteri un tie ir pieejami tūristu apmeklējumiem. Meteora ir svētcveļotāju visvairāk apmeklētā vieta Grieķijā.

Ekskursijas laikā ir paredzēta Meteoras klinšu apskate, kā arī atvērta klostera apmeklējums.

 

Kruīzs uz trīs salām

Aizraujošs jūras brauciens pa trim Saronikas līča salām: Aeginu, Porosu un Hidru.

Jūs gaida 3 no 777 Grieķijas salām, kur, Hidru salā, jūs varēsiet pavizināties ar ēzeļiem (šeit tas ir vienīgais iespējamais „transporta veids”);

noliekties pie svētā Nektārija pīšļiem, nogaršot garšīgākās pistācijas un pistāciju ievārījumu Aeginas salā;

pieskarties mūsdienu Porosa senajai kultūrai – jūras dieva Poseidona salai.

Katra no šīm salām ir savdabīgi interesanta un ievērojama. Uz Aeginas atrodas sengrieķu arhitektūras piemineklis – Atēnas Afaijas templis. Uz Porosa salas bija izveidots pirmais Grieķijas jūras flotes arsenāls.

Uz kuģa klāja ir paredzētas pusdienas un folkloras programma. 

 Meteori

Jums par neaizmirstamu kļūs ģeoloģiskā dabas brīnuma apmeklējums, kuru nepieciešams redzēt savām acīm, lai spētu tam noticēt. Kristiešu Meteoru klosteri, -izvietoti uz gigantiskām, stāvām klintīm, kas diženi sniedzās pretī debesīm, - izsauc neaprakstāmas sajūtas, kas apvieno vienlaikus bailes un sajūsmu. Līdz pat šim laikam nav atklāts, kā šie klosteri tika būvēti. Klintis laika gaitā ieguva savādas formas un atgādina „klinšu pilsētu”. Ekskursijas laikā ir paredzēta Meteora klinšu apskate, kā arī joprojām funkcionējošā klostera apmeklējums.

Pastāv stingri noteikumi visiem, kas vēlas apmeklēt klosteri:

Sievietes nedrīkst būt ģērbtas biksēs, šortos, mini svārkos, kā arī blūzēs ar atkailinātiem pleciem.

Vīrieši nedrīkst būt ģērbti šortos, kā arī kreklos ar atkailinātiem pleciem. 

Olimpija

Ceļojums uz Peloponesas pussalu. Pieturvieta Patras pilsētā, pie sv. Andreja Pirmsauktā katedrāles, kur glabājas svētā pīšļi un tā krusta fragments, uz kura viņš tika sists krustā. Senajā Olimpijā norisinājās slavenās Olimpiskās spēles – visslavenākās Senās Grieķijas svinības. Spēļu laikā pārtrauca karus un jebkuru naidu. Svētais uguns tika iededzināts ilgi pirms slaveno Hēras un Zeva tempļu, kā arī Prāksitela statujas izveidošanas, kurus šodien var redzēt Olimpijas muzejā.

Šodien tā ir miera vieta, priežu un platānu ielenkta, kur saglabājušies tempļi, ģimnāzija un stadions, uz kura, pēc gandrīz 3000 gadiem, Olimpisko spēļu laikā 2004. gadā, tika rīkotas sacensības vieglatlētikā. 

Korinta – Sv. Potapija klosteris

Korinta – viens no lielākajiem Senās Grieķijas centriem, kas plauka vēl XVII.-XVI. gs. p.m.ē. No tiem laikiem līdz mūsdienām saglabājušies Apollona diženā tempļa paliekas, ar tā monolītām kolonnām. Bagātāks mantojums šeit ir no romiešu perioda: Oktāvijas templis, Pirenas strūklaka, Evrikla pirtis utt. Pusotru gadu te ir dzīvojis un sprediķojis apustulis Pāvils. Divi no viņa vēstījumiem korintiešiem ir ierakstīti Bībelē. Piebraucot pie Senās Korintas vispirms pievērs uzmanību Akrokorintam un Korintas kanālam. Akrokorinta – kalns, ar apmēram 670 metru lielu augstumu, no kura paveras skaista panorāma. Senatnē te atradās antīkās Korinta akropole, un tas, ko var vērot šodien, - ir bizantiešu cietokšņa paliekas. Kanāls, kas savieno Egejas un Jonijas jūru, atrodas 4 km attālumā no Senās Korintas. Izrakts XIX. gadsimta beigās, tas arī šodien atstāj spēcīgu iespaidu.

Tālāk pēc programmas ir viena no Grieķijā pazīstamākajiem klosteriem – Svētā Potapija klostera – apmeklējums. Šis klosteris (sieviešu, funkcionējošais) atrodas 700 m augstumā virs jūras līmeņa, 14 km attālumā no kūrorta pilsētas Lutraki. Klosterī glabājas Sv. Potapija pīšļi. Pēc ekskursijas beigām – atgriešanās viesnīcā. 2. Atēnas

Atēnas– Grieķijas galvaspilsēta – apbrīnojama likteņa pilsēta, dzīvs pierādījums kultūras augstākajiem sasniegumiem, kas vērojams dažādu laikmetu pieminekļos. Ekskursijas laikā mēs iepazīsimies ar tām vietām, kas padara Grieķiju slavenu: Partenonu, Erehtejonu ar tā slavenajām kariatīdēm, Propilejus, bezspārnu Nīkes templi (uz Akropoles). Apmeklēsim Akropoles muzeju ar tā bagāto kolekciju.

Redzēsim Olimpas Zeva templi, Atikas Hērodota amfiteātri, uz kura skatuves arī šodien norisinās dažādi priekšnesumi, baltā marmora stadionu, kur 1896. gadā norisinājās pirmās mūsdienu Olimpiskās spēles, kā arī Parlamenta ēku, Atēnas universitāti un Zinātņu akadēmiju.