cb@cb.lv | Tallinas iela 30
Kalnciema iela 116, Rīga
Izlidošanas laiks
Tūrista pienākums ir precizēt izlidošanas laiku dienu pirms izlidojuma, jo sākotnējais izlidošanas laiks dažādu apstākļu dēļ var tikt mainīts. Dienu pirms atgriešanās precizējiet lidmašīnas izlidošanas laiku.

Čāterreiss - tūrisma operatora pasūtīts avio reiss, parasti uz kuru biļetes tiek pārdotas tikai komplektā ar tūrisma pakalpojumiem - transfēru, viesnīcu u.c.

Reģistrācija lidostā

Iesakām Jums ierasties lidostā 2 stundas pirms izlidošanas laika, ja nav norādīts citādi. Pēc bagāžas reģistrēšanas tiek izsniegts lidmašīnas iekāpšanas kupons. Pēc tam ir nepieciešams iziet robežkontroli, kuras laikā tiek pārbaudīti dokumenti, un lidojumu drošības dienesta kontroli. Šeit var tikt pārbaudīta Jūsu rokas bagāža. Vēlamies pievērst Jūsu uzmanību tam, ka lidsabiedrībai ir tiesības atteikties pārvadāt tādu pasažieri, kura garīgais vai fiziskais stāvoklis, ieskaitot zāļu, narkotiku vai alkohola izraisītu reibuma stāvokli, var radīt bīstamību viņam pašam, kā arī citiem pasažieriem, ekipāžai vai īpašumam, kā arī balstoties uz citiem lidsabiedrības pārvadājumu noteikumos norādītajiem pamatojumiem.

Bagāža
No divu gadu vecuma katram pasažierim ir atļauts bez maksas pārvadāt vienu vienību 5 kg rokas bagāžas, ja aviokompānija nav noteikusi savādāk. Bez maksas katram pasažierim atļauts pārvadāt arī 15-20 kg reģistrētas bagāžas (zemo cenu avioreisos reģistrētās bagāžas pārvadāšana ir maksas pakalpojums). Ja vienā kopējā bagāžā tiek pārvestas vairāku personu mantas, tad šīs bagāžas svars nedrīkst pārsniegt 32 kg. Papildus tiek veikta samaksa par katru kilogramu virs pieļaujamās normas. Nestandarta bagāžas (slēpes, snovbords un tml.) pārvadāšanu var aplikt ar papildu maksu: tāda bagāža nav iekļauta bezmaksas pārvadājamās bagāžas normā. Maksas apmērs ir atkarīgs no aviokompānijas noteikumiem un lidojuma ilguma. Reģistrētā bagāžā nedrīkst būt viegli plīstošas un ļoti vērtīgas lietas! Par bīstamu priekšmetu (šķēru, nažu, ieroču utt.) pārvadāšanu reģistrējamajā un, it īpaši, rokas bagāžā, ir jāinformē Lidojumu Drošības Dienesta amatpersonas. Rokas bagāžā stingi aizliegts pārvadāt potenciāli bīstamus priekšmetus (šķēres, nažus, manikīra vai citu asus kosmētiskos piederumus).
Rokas bagāžā atļauts iekļaut tikai nelielu šķidruma daudzumu. Šķidrumam jāatrodas atsevišķā traukā, kura tilpums nav lielāks par 100 mililitriem. Šiem traukiem jābūt ievietotiem viena litra tilpuma caurspīdīgā plastmasas iepakojumā ar aizdari; viens iepakojums – vienam pasažierim. Ja lidojuma laikā bagāža pazūd vai tiek sabojāta, pēc nolaišanās par to nekavējoties jāpaziņo ceļojumu firmas pārstāvim un jāvēršas lidostas bagāžas dienestā.

Aviokompāniju piemērotās atlaides bērniem
Lielākā daļa aviokompāniju piemēro vienādus noteikumus un atlaides bērniem. Pasūtot braucienu, Jums ir jānorāda ne tikai bērna uzvārds, bet arī precīzi dzimšanas dati (gads, mēnesis un datums). Ja brauciena laikā bērnam paliek 2 gadi, aviokompānija viņu reģistrē kā divgadīgu bērnu. Bērnam līdz divu gadu vecumam nav atsevišķas vietas lidmašīnā un netiek piešķirts atļautais reģistrētās bagāžas svars. Bērnam no 2 gadu vecuma, tāpat kā pieaugušajam, ir atsevišķa vieta lidmašīnā un bez maksas reģistrējamās bagāžas norma.

Aviokompānijas atbildība
Ja nepieciešams, pārvadātājs bez brīdinājuma var izmantot rezerves pārvadātāju un lidmašīnu pakalpojumus, nomainīt lidmašīnas tipu. Ja pazūd bagāža, vai tā tiek bojāta, pasažierim ir jāiesniedz rakstisks iesniegums par notikušo attiecīgajā aviokompānijā. Iesniegums ir jāiesniedz ne vēlāk kā septiņas (7) dienas pēc tam, kad bagāža ir nozaudēta, vai saņemtas bojātas mantas. Ja pasažieris vēlas izvirzīt pretenziju vai iesniegt prasību par reģistrētās bagāžas aizkavēšanu, viņam par to ir jāpaziņo pārvadātājam divdesmit vienas (21) dienas laikā kopš bagāžas piegādes. Ikvienam šādam paziņojumam jābūt iesniegtam rakstveidā.

Kā nokļūt lidostā "Rīga"?
  • 22. autobuss un 222. minibuss no Centrālās stacijas kursē ik pēc 10-20 minūtām (Abrenes iela, Centrālā stacija, 13. janvāra iela, Nacionālā bibliotēka, Slokas iela, Kalnciema iela, Volguntes iela, lidosta)
  • 241 mini-buss no Brīvības bulvāra kursē ik pēc 30 minūtēm (Brīvības bulvāris, Ķīpsala, Slokas iela, Imanta, Zolitūde, lidosta)
  • Taksometrs. Brauciens no Rīgas centra 15 min., no 10 €.

Tuvākās lidostas

Rīgas lidosta
Helsinku lidosta
Tallinas lidosta
Viļņas lidosta
Kauņas lidosta
Palangas lidosta
Stokholmas lidosta
Varšavas lidosta