cb@cb.lv | Tallinas iela 30
Kalnciema iela 116, Rīga

Bari ievērojamas apskates vietas

Alberbello

Dosimies pastaigā pa pasakaino Alberbello pilsētiņu, kur apskatīsim Trulli mājiņas, kuras ir ļoti īpašas, tās pat nedaudz atgādina rūķu mājiņas, šīs mājiņas ir iekļautas UNESCO pasaules mantojuma sarakstā. Tās ir celtas 14. gs. un tradicionāli tika būvētas mirušo apglabāšanai. Viesojoties šajā pilsētiņa būs iespējams iepazīt trulli māju arhitektūru, pavadīt laiku ar vietējiem iedzīvotājiem, kā arī baudīt dzērienus kādā no vīna bāriem vai izgaršot tradicionālās virtuves ēdienus.

Matera

Kā pirmo apmeklēsim Sasso Caveoso, ta ir viena no interesantākajām Sassi daļām. Šī pilsēta tiek dēvēta par seno alu pilsētu, jo ainaviski izskatās, ka mājas “izaug” no akmens. Ekskursijas laikā apmeklēsim alu, kura joprojām tiek apdzīvota, šeit būs iespējams apskatīt senās mēbeles un senos darba rīkus. Tālāk aplūkosim senu Akmens baznīcu, kurai bija svarīga loma pilsētas vēsturē, jo tā bija pirmā Benediktiešu ordeņa mūku apmetne.

Leče

Leče ir Salento reģiona kultūras centrs un tiek dēvēta par baroka arhitektūras pērli Itālijas dienvidu reģionā, ne velti to pat salīdzina ar mākslas pilsētu Toskānu. Pieredzējuša gida pavadībā, pa šaurajam Lečes ieliņām, dosimies apskatīt baroka stila baznīcas, klosterus, laukumus un rezidences – Svētā krusta baziliku, Svētās Marijas katedrāli, Svētās Irēnas baznīcu, Sv. Oronco laukumu, amfiteātri, kā arī citus vēsturiskus objektus.