cb@cb.lv | Tallinas iela 30
Kalnciema iela 116, Rīga
  • TOP skaistākās pludmales Eiropā

Eiropas krasta līnija ir ļoti daudzveidīga, kurā ir daudz skaistu pludmaļu – fantastiskā Amalfi piekraste, ģeometrisko klinšu krasta līnija Islandē, sarkano smilšu pludmale Santorini, klasiski gleznainās Francijas un Spānijas pludmales, mītiskā Grieķijas krasta līnija u.c. Šajā sarakstā varēsiet atrast skaistās pludmales, kuras būs vērts apmeklēt kādā no ceļojumiem uz Eiropu.

Elafonissi pludmale, Krēta, Grieķija

Elafonissi pludmali var uzskatīt par vienu no skaistākajām Eiropā pateicoties smalkajām, koraļļu rozā smiltīm, tirkīzzilajam ūdenim un kāpām kuras rotā kadiķi. Šī teritorija ir aizsargāta, tāpēc šeit ir iespējams sastapt un ieraudzīt apdraudētas bruņurupuču sugas un citus retas radības, kas pludmali izmanto ligzdošanai.

Comporta pludmale, Portugāle

Comporta pludmale ir pazīstama ar savu sniega balto smilšu liedagu, kas stiepjas tik tik tālu cik vien var acis redzēt. Šeit nav daudz tūristu, tāpēc ir iespējams izvairīties no pūļiem un atrast klusu vietu šajā portugāļu paradīzes stūrītī, tikai sev, lai atpūstos, atjaunotu spēkus un apbrīnojot skaisto horizontu. Vienīgi ūdens šeit parasti it tik pat auksts cik skaista ir pludmale, tāpēc, lai nopeldētos būs vajadzīga nedaudz drosme.

Platja de Formentor, Maljorka

Platja de Formentor ir šaura balto smilšu pludmale, kas 1 km garumā stiepjas gar biezu priežu mežu un kalniem fonā. Kristāldzidrais ūdens garantē lielisku peldēšanās pieredzi, kas nozīmē, ka tūrisma sezonā tur būs salīdzinoši daudz peldētāju. Šo mazliet savvaļas pludmale līdzīgo piekrasti ir noteikti vērts apmeklēt, ja viesojaties Maljorkā.

Rejnisdrangaras pludmale, Islandē

Melno smilšu pludmale Islandes dienvidu krastā ir viena no Eiropas pludmaļu pērlēm. Šī melnā vulkāniskā smilšu pludmale atrodas starp izrobotām klintīm un alām, kuru apskalo varenā Atlantijas okeāna viļņi. No pludmales paveras skats uz Islandē populāro klints pīlāru - Rejnisdrangaras jūras "skursteņi". Tā ir daļa no Islandes valdzinošās, mežonīgās un atšķirīgās dabas.Navagio pludmale, Zakinta, Grieķija

Daudziem pazīstama arī kā Shipwreck Beach, kur ir populāra ne tikai dēļ sava kristāldzidrā un tirkīza krāsas ūdens, bet arī 1980. gadā avarējuša kuģa vraka dēļ. Šī pludmale atrodas līcī, zeltainu klinšu ieskauta un to var sasniegt tikai ar laivu.

Zelta raga pludmle (Zlatni Rat), Braka sala, Horvātija

Zelta raga pludmale ir viena no unikālākajām pludmalēm pasaulē. Tā izskatās, kā rags un iestiepjas jūrā vairāk kā puskilometra garumā. Pludmales gals nepārtraukti mainās, pateicoties viļņiem un straumēm, tāpēc apmeklējot vairākkārt šo vietu tā katru reizi izskatīsies savādāk. Gleznainā pludmale sevī apvieno baltas smiltis, dziļu un zilu jūru, kā arī zaļu mežu.

Benagilas alu pludmale, Algarve, Portugāle

Šai vietai noteikti jābūt ceļojumu sarakstā, jo Benagila alas ir vienas no iespaidīgākajām jūras alām visā Eiropā. Šo vietu veido piecas skaistas alas, starp kurām ir baltu smilšu pludmale. Slavenā alu pludmale ir atspirdzinoša un kristāltīra. To vislabāk doties iepazīt ar laivu vai kajaku.