cb@cb.lv | Tallinas iela 30
Kalnciema iela 116, Rīga

Bulgārijas ievērojamas apskates vietas

Nesebra

Šī būs ekskursija-pastaiga pa Nesebras pilsētu. Nesebra ir viena no senākajām pilsētām Eiropā, tā atrodas skaistā pussalā Bulgārijas Melnās jūras dienvidu piekrastē. Nesebra ir slavena ar savu savdabīgo Bulgārijas Atdzimšanas perioda arhitektūru, šaurajām, bruģētajām ieliņām, kā arī arheoloģiskajām un vēsturiskajām liecībām par dažādiem laikmetiem, dažādām tautām un civilizācijām – trāķiešiem, senajiem grieķiem, romiešiem, bizantiešiem un bulgāriem.  Ekskursija iepazīstinās Jūs ar seno Nesebras namu arhitektūru un 6., 10., 11., 14. gs. celtajiem kristiešu Dievnamiem.

Cena no 20 EUR – 35 EUR

Bulgāru nacionālais vakars

Šī būs vakara ekskursija, kuras laikā redzēsiet bulgāru tradicionālo lauku māju un apmeklēsiet amatnieku ielu. Varēsiet iepazīties ar mājdzīvniekiem, kurus bulgāri tur lauku sētās.

Ekskursijas laikā Jums tiks piedāvātas vakariņas ar bagātīgu bulgāru nacionālo ēdienu klāstu, unikāla folkloras programma, bulgāru dejas uz kvēlošām oglēm, dzīvā mūzika. Mazos lauku ciema viesus priecēs programma - spēle, kurā piedalīsies klauni, kā arī izbrauciens ar ēzelīša vilktiem ratiem.
Cena no 25 EUR – 30 EUR

Balčika – botāniskais dārzs

Ekskursijas piedāvā kādreizējās Rumānijas karalienes Marijas vasaras rezidences un parka arhitektoniskā ansambļa apskati pie Balčikas pilsētas, kā arī botāniskā dārza apmeklējumu, kurā ir vairāk nekā 3000 augu veidu. Īpaši iespaidīga ir kaktusu plašā kolekcija. Nesteidzīgā pastaigā ejot cauri kompleksa teritorijai, Jūs redzēsiet seno aku, torņus, Kakutusu dārzu, karalienes Marijas bērnu villas, atklātās pirtis, kapellu, brīnišķīgu Rožu dārzu un no skaistajām pakalna terasēm Jums pavērsies lielisks skats uz Melno jūru.
Cena no 35 EUR

Rožu ieleja – Šipkas kalns – Veliko Tirnova – iestudējums-šovs "Skaņa un gaisma”

Tas būs neaizmirstams ceļojums uz Stara Planinas kalnu grēdas dienvidu pakāji un leģendāro Šipkas kalna virsotni, iepazīšanās ar senlaiku vēsturi un mūsdienu diženumu, dodoties pa drosmīgo krievu karavīru un bulgāru zemessargu kauju vietām. Tas būs brauciens uz pasakaino Rožu ieleju, kurā izkaisītas arī trāķiešu civilizācijas – vienas no senākajām Eiropā – atstātās piemiņas liecības: svētvietas, kulta celtnes un kapenes. 
Tas būs Rožu muzeja apmeklējums Kazanlikas pilsētā – iespēja iepazīties ar slavenās rožu eļļas ieguves un izgatavošanas procesu, iespēja skatīt, kā top produkti uz rožūdens bāzes. Šipkas Dievnama-pieminekļa apmeklējums. Šipkas varonīgās cīņu epopejas pozīciju apskate virsotnē, kas nosaukta krievu ģenerāļa Stoļetova vārdā. Pārbrauciens uz Veliko Tirnovu – Bulgārijas otrās caristes laiku galvaspilsētu:bulgāru viduslaiku cietokšņa Carevecas uzkalnā apskate un iepazīšanās ar seno amatnieku ieliņu, tās namiem. Ekskursijai ir emocionāli saviļņojošs noslēgums, apmeklējot un noskatoties iestudējumu - šovu „Skaņa un gaisma”. Atbrīvošanas cīņu hronikās pieminētā uzkalna fonā skan iespaidīga un aizkustinoša mūzika, iemirdzas daudzkrāsainas gaismas, spožus starus met lāzeri, un iedunas baznīcas zvanu koris – tas viss vēsta par slaveno un dramatisma pilno Bulgārijas vēsturi. Atceļš uz kūrortu.
Cena no 65 EUR – 75 EUR

Sozopole – Ropotamo

Sozopoles pilsēta, vissenākā Milētas grieķu dibināta (610. g. p.m.ē.) kolonija, kurai viņi deva slavenā Olimpa dieva Apolona vārdu. Sozopoles pilsēta, kas atrodas dienvidos pie Burgasas līča, vilina tūristus ne tikai ar savām apburošajām senajām mājiņām, antīko laiku ēku un tempļu drupām, bet arī miera, klusuma un apgarotības gaisotni.

Par Sozopoles pilsētas, kas vēlāk tika iesaukta par „Glābiņa pilsētu”, ievērojamiem tūrisma objektiem kļuvuši varenie Dievnami, kuri papildus piešķir pilsētai īpašu šarmu. Starp daudzajām baznīcām īpaši iespaidīgs ir „Svētā Georgija” Dievnams, kur tūristi var apskatīt Svētā krusta fragmentu, Sv. Andreja pīšļus, kā arī Sv. Jāņa Kristītāja pīšļus, kuri nesen tika atklāti izrakumos netālajā Sv. Ivana salā. Šīs kristiešiem tik būtiskās reliģiskās relikvijas devušas pamatu dažiem vēsturniekiem Sozopoli nodēvēt par Bulgārijas Jeruzalemi. 

Pēc iepazīšanās ar Sozopoli sekos stundu ilgs brauciens pa jūru ar kuģīti gar gleznainajām Sv. Ivana un Sv. Pētera salām. No jūras paveras elpu aizraujošs brīnišķīgs skats uz Bulgārijas dienvidu piekrasti.

Ekskursijas turpinājumā – brauciens ar laivu pa Ropotamo upi, kas atrodas aptuveni 20 km uz dienvidiem no Sozopoles pilsētas un ietilpst dabas rezervāta teritorijā. Dabas rezervātā sastopamas vairāk nekā 100 augu sugas, kas iekļautas Bulgārijas Sarkanajā grāmatā, te mīt vairāk nekā 250 dažādas putnu sugas, no kurām 71 suga arī iekļauta Bulgārijas Sarkanajā grāmatā. Ropotamo upē ir daudz bruņurupuču un milzums zivju mazuļu. Pie Ropotamo upes grīvas paveras iespaidīgs skats – šaurā upīte pēkšņi pārtop bezgalīgos jūras plašumos.
Cena no 35 EUR