cb@cb.lv | Tallinas iela 30
Kalnciema iela 116, Rīga

Gids

Gids

Gids ir cilvēks, kas vada ekskursijas kultūrvēsturiskos vai dabas objektos, muzejos, pilsētās utt. Gidi pavada tūristus vai nu individuāli vai grupas ekskursijās. Gidi ir tūrisma profesionāļi, kas iepazīstinās interesentus ar apmeklēto galamērķi, tur esošo politisko, ekonomisko situāciju, kultūru un vēsturi un apskates objektiem, kā arī spēs sniegt dažādus praktiskus padomus ceļotājiem. Par gidu var strādāt persona, kas saņēmusi tūrisma gida sertifikātu.

Tūrisma gids ir cilvēks, kas pavada apmeklētājus viņu izvēlētajā valodā un iepazīstina ar kultūras un dabas mantojumu noteiktā vietā par kuru ieguvis atbilstošu sertifikātu.

Tas ir atšķirīgi no tūristu grupas vadītāja, kas definēts šādi:

Persona, kas pavada tūristus ceļojumā, ko nodrošina tūroperators. Grupas vadītājs nodrošina, ka ceļojums tiek veikts pēc tūroperatora izstrādātās programmas, papildus tam sniedzot noderīgu informāciju ceļojuma laikā.

Tūrisma gidi un tūristu grupu vadītāji var būt viens un tas pats un var nebūt. Ja grupu vadītājam ir legālas tiesības vadīt ekskursiju noteiktā reģionā, tad viņš var būt gan grupas vadītājs, gan tūrisma gids.

Daži iemesli, kāpēc nolīgt profesionālu tūrisma gidu:

- Lai kvalificētos gida specialitātei, gidi iziet dažādas apmācības un regulāri atjauno un papildina savas zināšanas.

- Tūrisma gidiem ir padziļinātas zināšanas par savu apkārtni un noteikumiem, kas tur jāievēro. Viņiem pieejama jaunākā informācija par dažāda veida apmeklējuma ierobežojumiem.

- Tūrisma gidi ir savu valstu, reģionu, pilsētu vēstnieki un liks Jums justies silti gaidītiem reģionā, ko viņi pārzina vislabāk.

- Tūrisma gidi palīdz apmeklētājiem spilgtāk izprast, piedzīvot un izbaudīt vietas, ko viņi apmeklē.

- Tūrisma gidi piedāvā savus gida pakalpojumus vairākās valodās.

- Tūrisma gidi ir elastīgi un var izveidot individuālas programmas tūristiem -gan īsus muzeja apmeklējumus, gan ekskursijas, kas ilgst vairākas dienas vai nedēļas.

Kopš 1990. gada 21. februārī pasaulē svin starptautisko tūrisma gidu dienu. Tās mērķis ir popularizēt tūristu gida profesiju, iepazīstināt ar dabas un kultūras mantojuma vērtībām un radīt interesi par mazāk popularizētām vietām, objektiem un neparastiem maršrutiem.