cb@cb.lv | Tallinas iela 30
Kalnciema iela 116, Rīga

Kipras ievērojamas apskates vietas

Grand Tour

Šī būs aizrautīga apskates ekskursija, kuras gaitā Jums atklāsies salas interesantā vēsture un kultūras tradīcijas. Levkaras kalnu ciematiņā Jūs iepazīsieties ar Kipras akmens celtņu arhitektūru, sudrabkaļu arodu, kā arī šīs vietas mežģīņu darināšanas noslēpumiem. Trooda kalnu grēdā Jums atklāsies patiesais Kipras dabas skaistums, bet Olimpa kalna – augstākās salas virsotnes – apmeklējums ļaus izbaudīt brīnišķīgus salas panorāmas skatus!
Iepazīties ar kristīgās reliģijas kanoniem un ar tiem saistītajiem sadzīves un amatniecības likumiem Jūs varēsiet pasaulslavenajā Kykkos klosterī, kas dibināts 11.gs. nogalē. Šajā klosterī jau vairāk nekā 900 gadus tiek glabāta leģendārā Sv. Jaunavas Marijas svētbilde, kuru, kā vēsta avoti, gleznojis apustulis Lūkass. Savukārt atbildi uz jautājumiem, kādas tad ir vietējās delikateses, kā garšo Kipras olīvas un vīns, kādas ir vietējās virtuves īpatnības, sniegs pusdienas lauku tavernā. Ekskursijas programmā iekļauts arī vietējās olīvu un olīveļļas tirgotavas, kā arī vīna darītavas apmeklējums.

Izjāde ar ēzelīšiem, Kipras kolorīts

Šī ļoti interesantā ekskursija iepazīstinās ar Kipras lauku sadzīvi, kultūru un tradīcijām. Ar veclaicīgu autobusu pa kalnu ceļiem Jūs brauksiet uz ēzelīšu fermu. Tajā būs jāiepazīstas ar "ēzelīša vadīšanas” pamatkursu, un tad jau ēzelīša mugurā dosieties uz seno Sindi klosteri, kas iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Pēc atgriešanās fermā Jūs gaidīs bagātīgi klāts galds ar nacionālās virtuves ēdieniem, mājas vīnu un īpašu, šajā reģionā pagatavotu alkoholisko dzērienu Zivania.
Lauku sadzīve nav iedomājama bez dejām, dziesmām, rotaļām – vienvārdsakot – jautrības. Un Jums būs iespēja iepraktizēties arī visā tajā. Apmācība nacionālo deju soļiem, kvēlais sirtaki un komandu spēles – lūk, kas sniegs Jums pozitīvisma lādiņu ilgam laikam!

Jūras safari

Izbrauciens pa jūru ar modernu kuģīti sniegs Jums daudz pozitīvu, neaizmirstamu emociju un iespaidu. Jūs apmeklēsiet dzelmē nogrimušo zviedru kuģi „Zenobia” un dzirdēsiet stāstu par to, kā kuģis gāja bojā. Šī vieta iekļauta labāko pasaules zemūdens apskates objektu TOP 10 sarakstā, tāpēc visiem, kas vēlēsies, tiks izsniegtas maskas, trubiņas un pleznas. 
Ekskursijas laikā Jūs redzēsiet Sarkanās klintis – vietu, kur ligzdo klinšu ērgļi, kā arī apmeklēsiet zivju audzētavu - fermu, kas ierīkota tieši jūrā. Jums pa ceļam būs arī skaistās Pila zemesraga klinšu alas un īstas pirātu grotas, un Jūs varēsiet izbaudīt peldi Greko zemesraga lagūnas dzidri zilajos ūdeņos. Netālu no zemesraga atrodas „mīlētāju tiltiņš” – dabīgs akmens veidojums, kuru iecienījuši apmeklēt romantiski noskaņoti pāri.

Okeanārijs un strūklaku šovs

Šī būs izglītojoša un izklaidējoša un, protams, atmiņā paliekoša ekskursija – gan bērniem, gan pieaugušajiem. Jūs apmeklēsiet Okeanāriju, kurā mīt vairāk nekā 300 dažādu sugu jūras dzīļu iemītnieki. Jūs redzēsiet haizivis, rajas, bruņurupučus, krokodilus, pingvīnus un daudzus jo daudzus citus mūsu planētas iemītniekus. 
Pēc tam Protaras kūrortpilsētā, kalna virsotnē, Jūs apmeklēsiet Sv. Ilija baznīcu, no kuras paveras brīnumjauks skats uz salas austrumu piekrasti.
Unikālais dejojošo strūklaku šovs turpinās šo ekskursiju vakarpusē. Jūs varēsiet izbaudīt ūdensstrūklu deju fascinējošo iespaidu gaismas spēļu, klasiskās un modernās mūzikas pavadībā.


Uz zemes un jūrā

Īstiem piedzīvojumu meklētājiem, kā arī visiem tiem, kas mīl neikdienišķo, mēs piedāvājam ekspedīciju uz Akamas pussalu. Šī ir kombinētā ekskursija, kurā iekļauts brauciens ar džipu un brauciens pa jūru. Esiet gatavi neskaitāmiem pārbaudījumiem, pārgājieniem, peldei un jautrībai. Civilizācijas neskartā daba, fantastiski skaistās ainavas, stāvās klintis, jūras grotas, brīnumainais panorāmas skats – tas viss neatstās vienaldzīgus pat ļoti pieredzējušus ceļotājus. Jums būs arī iespēja izpeldēties lagūnā un ienirt ar masku.
Pēc tam mēs dosimies uz leģendāro un spēcinošo avotu – Afrodītes baseinu, kur viņa baudījusi vannu, gaidot savu mīļoto Adonīsu. Atceļā, kurš vīsies arī caur apelsīnu dārziem, pieturēsim pie kāda ciema vīna darītavas – tur mūs gaidīs gardo Kipras vīnu degustācija.
Vakara jūras kruīzs ar saulrietu un dejojošo strūklaku šovs
Ja vakaru vēlaties pavadīt brīnišķā noskaņā, tad iesakām izmantot ekskursijas “Vakara kruīzs ar jahtu un dejojošo strūklaku šovs” piedāvājumu. No Protaras ostas, kuru mēdz dēvēt arī par vīģeskoku līci, jūs ar motorjahtu vai kuteri dosieties jūrā, uzņemot kursu uz Greko zemesragu (Kavo Greco). Jūs apskatīsiet karaliskās un pirātu jūras grotas, izpeldēsieties zilo ūdeņu lagūnā, aplūkosiet, kā „pilsēta-rēgs” Famagusta izskatās no jūras puses un izbaudīsiet lielisko Vidusjūras saulrieta laiku. Kad kruīzs jau būs galā, apmeklēsiet arī iespaidīgo dejojošo strūklaku šovu, kura fascinējošos gaismas efektus papildina klasiskās un modernās mūzikas skaņas.

Izjāde ar ēzelīšiem, Kipras kolorīts

Šī ļoti interesantā ekskursija iepazīstinās ar Kipras lauku sadzīvi, kultūru un tradīcijām. Ar veclaicīgu autobusu pa kalnu ceļiem Jūs brauksiet uz ēzelīšu fermu. Tajā būs jāiepazīstas ar "ēzelīša vadīšanas” pamatkursu, un tad jau ēzelīša mugurā dosieties uz seno Sindi klosteri, kas iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Pēc atgriešanās fermā Jūs gaidīs bagātīgi klāts galds ar nacionālās virtuves ēdieniem, mājas vīnu un īpašu, šajā reģionā pagatavotu alkoholisko dzērienu Zivania.
Lauku sadzīve nav iedomājama bez dejām, dziesmām, rotaļām – vienvārdsakot – jautrības. Un Jums būs iespēja iepraktizēties arī visā tajā. Apmācība nacionālo deju soļiem, kvēlais sirtaki un komandu spēles – lūk, kas sniegs Jums pozitīvisma lādiņu ilgam laikam!

 

Gardēžu tūre

Šī būs tiešām lieliska diena – Jūs iepazīsieties ar to ciematu vēsturi, sadzīvi un gastronomiskajām tradīcijām, kuri atrodas salas viszaļojošākajā daļā – Kipras sirdī, Trooda kalnos. Mūsu ceļojums sāksies ar viesošanos Agras (Agros) ciematā, kur Jūs apmeklēsiet privātuzņēmumu, kurā, no Damaskas rožu pārstrādes procesā iegūtajām produktu izejvielām, gatavo visdažādākos izstrādājumus. “Rožu namā” Jūs iepazīsieties ar rožu audzēšanas un to pārstrādes tehnoloģijām.
Patīkams pārsteigums gaida gaļas produktu mīļotājus – apmeklēsim gaļas delikatešu veikaliņu. Agras ciematā gatavotās desas izceļas ar izsmalcinātu garšu un aromātu – šīs kvalitātes desām piešķir, tradicionāli tās marinējot sarkanvīnā un pēc tam kūpinot. Mūsu ieteikums – nobaudiet basturmu, Kipras gaumē darinātu šķiņķi un bekonu, arī hiromeri, loukanika, lunza, stifado – nenožēlosiet!
Pēc tam Jūs apciemosiet nelielo Nikis ražotni, kurā vietējie augļi un dārzeņi pārtop par Kipras ievārījumu – Glyko. Ja esat kārumnieks, šī vieta Jūs noteikti iepriecēs!
Tālākajā ekskursijas gaitā apciemosim slaveno Jannakisa Pilavakisa Podniecības muzeju Fini (Foini) ciematā. Šajā muzejā strādājošie meistari joprojām iepriecina kipriešus un salas viesus ar saviem keramikas izstrādājumiem.
Pienācīgi novērtēt, kā garšo īstas Kipras lauku pusdienas, Jūs varēsiet vietējā tavernā – tur jūs sagaidīs ar tradicionālajiem Kipras ēdieniem, uzkodām un vīnu. Fini ciematā gatavo arī Kiprai tradicionālo lukumu – Jūs, paviesojoties vietējā konditorejā, uzzināsiet ne vien vietējā lukuma pagatavošanas receptes, bet varēsiet arī nobaudīt dažādus tā veidus.
Pēc Fini ciemata iepazīšanas, dosimies lejup pa Trooda kalnu ceļu cauri mežiem un brīnišķīgiem vīnogulāju laukiem. Nākamā pieturvieta būs Gerolemo ģimenes vīna darītava, kas atrodas brīnišķīgi skaistā vietā netālu no Omodas (Omodos) ciemata. Šeit Jūs iepazīstinās ar Kipras vīnu ražošanas niansēm, varēsiet arī nogaršot šo dievišķo dzērienu. Turklāt tie, kam vīns iepatiksies, varēs to iegādāties vīna darītavas veikaliņā.
Omodas ciematā, kas slavens ar savu neskartās dabas krāšņumu, Jums noteikti jāpaviesojas Sv. Helēnas dibinātajā Svētā Krusta klosterī (Timios Stavros Monastery) un tā muzejā (tur tiek uzglabātas sensenas relikvijas).
Ceļojuma noslēgumā būs iespējams pastaigāt pa šaurām, ar bruģi izliktām ieliņām, uzkavēties pie tirgotavām, kas piedāvā dažādas, ar Kipru saistītas preces: sudraba rotaslietas, mežģīnes (Kipras tehnikā), keramiku, ādas izstrādājumus un daudz ko citu.

Pafa – Kuriona

Šī ekskursija Jūs vedīs pa seno dievu pēdām un populārākajām salas vietām, par kurām sacerētas teiksmas un leģendas. Jūs apmeklēsiet seno Kurionas pilsētvalsti, kur redzēsiet grieķu - romiešu laiku amfiteātri un Evstolija namu. Un – Kipru ne velti sauc par mīlas salu. Jo tieši Kiprā, kā vēsta leģenda, no jūras putām dzima mīlas un dailes dieviete Afrodīte ... Iemīlējušies pārīši, kas izpeldējušies Afrodītes piedzimšanas vietā – pludmalē, vairs nekad nešķiršoties, bet tie, kas savu mīlestību vēl nav sastapuši, to noteikti atradīšot. 
Jūs apmeklēsiet arī seno salas galvaspilsētu Pafu (Pafos), kur redzēsiet Dionīsa namu. Šī vieta kļuvusi slavena pateicoties unikālajām mozaīkām, kurās attēlotas ainas no mitoliģijas un vēstures. Aizraujošā ceļojuma noslēgumā Jūs gaida pastaiga pa Pafas krastmalu un iespēja nobaudīt dažadus vietējos gardumus.

Famagusta un Kirēnija

Tā būs ekskursija pa Kipras ziemeļu un austrumu daļām, kuras kopš 1974. gada atrodas t.s. Ziemeļkipras Turku republikas sastāvā. Jūs pabūsiet vienā no Kipras slavenākajiem dievnamiem – Famagustas Sv. Nikolaja katedrālē, kas uzcelta 14. gadsimtā un kurā senatnē kronēti Luzinjānu dzimtas valdnieki. Kad turki 1571. gadā aplenca Famagustu, dievnams smagi cieta. Taču to nenojauca un nesagrāva, bet pārveidoja par mošeju, kurai 1954. gadā tika piešķirts Mustafa Lalā-pašā vārds (tā sauca karavadoni, kas piedalījās Famagustas aplenkšanā 16. gs.). Varenie venēciešu celtie Famagustas aizsargmūri un cietoksnis, slavenais Otello tornis un senās pilsētas ostas vārti neapšaubāmi atstās uz Jums spēcīgu un paliekošu iespaidu. 
Pēc Famagustas apskates Jūs, dodoties uz Kirēniju, šķērsosiet Pentadaktila kalnu masīvu. Kirēnijā Jūs apmeklēsiet apbrīnojami skaisto un iztēli satraucošo Svētā Hilariona pili, kas uzcelta 12. gadsimtā augstā klints virsotnē.
Jums būs iespēja apmeklēt arī citu pasaules nozīmes arhitektūras pieminekli – Bellapē jeb Miera abatiju, kas slavena ar savu gotisko stilu un baznīcu, kurā saglabājušies 17. gs. gleznojumi. Pati ostas pilsēta Kirēnija plešas kalna pakājē pie glezna pakavveidīga līča. Tieši turp Jūs dosieties, lai paviesotos Kirēnijas cietoksnī un Kuģu katastrofu muzejā, kurā, starp citu, ir arī 4. gs. p.m.ē. būvēta tirdzniecības kuģa atlūzas.