cb@cb.lv | Tallinas iela 30
Kalnciema iela 116, Rīga

Funšalas pilsētas apskates ekskursija

Aicinām Jūs iepazīties ar Madeiras lielāko pilsētu Funšalu, kuras senā vēsture ir atstājusi bagātīgu kultūras mantojumu. Pilsēta jau vēsturiski ir veidojusies kā nozīmīga Portugāles osta un šodien ir iecienīta Atlantijas kruīza kuģu pieturvieta.
Salas galvaspilsēta Jūs sagaidīs ar aizraujošu iepirkšanās piedzīvojumu Funšalas tirgū, kur var atrast visu, sākot ar autentiskiem vietējo amatnieku izstrādājumiem un beidzot ar svaigiem augļiem un zivīm. Te vienkopus atradīsiet visu, ko piedavā Madeiras daba un Atlantijas okeāna dzīles. Krāsainais un iespaidīgais tirgus piedāvā iegādāties eksotiskas puķes, tropu augļus, dārzeņus, svaigas zivis un vietējo amatnieku izstrādājumus. Pēc iepirkšanās tirgū, Jūs gaida iepazīšanās ar Funšalas botāniskā dārza plašo un daudzveidīgo vietējai dabai raksturīgo augu un ziedu kolekciju. Parka platība aizņem vairāk nekā 35 000 kvadrātmetrus un tas tika izveidots, lai saglabātu ļoti retas un izmirstošas Madeiras savvaļas augu sugas. Parkā dzīvo vairāk nekā 300 dažādu aizsargājamu un eksotisku putnu sugas, starp kurām ir arī vismazākie pundurpapagaiļi. Pēc botāniskā dārza apmeklējuma, vēl dosimies uz vietējo amatnieku darbnīcu, lai uzzinātu, kā top tradicionālie rokdarbi.


Salas apskates ekskursija

Ja Jūs plānojat salas apskatei veltīt tikai vienu dienu no savas atpūtas, šī ekskursija ir domāta tieši Jums! Mēs dosimies uz Ribeira Frio, kas tulkojumā no portugāļu valodas nozīmē “aukstā upe”, kurā atrodas foreļu audzētava un skaists dārzs.. Pie šī parka sākas divas salas labākās levadu takas. Ekskursijas turpinājumā iepazīsimies ar Santanas pilsētiņu, kas kļuvusi par sava veida salas etnogrāfisko brīvdabas muzeju, pateicoties mazajām, piemīlīgajā, koši krāsotajām trīsstūrveida mājiņām ar lieliem salmu jumtiem, kas sniedzas līdz pat zemei. Pēc tam dosimies uz San Visenti, kur atrodas lielākā vulkānisko alu sistēma Madeirā, kas pārsteidz apmeklētājus ar maziem kristāldzidriem ezeriņiem un brīnumainiem vulkāniskas izcelsmes stalaktītiem. Ekskursijas noslēgumā apskatīsim Porto Monizo pilsētiņu, kas kļuvusi pazīstama, pateicoties saviem, pašas dabas veidotajiem, lavas baseiniem.

Mūķeņu ieleja un Montē kalns

Ekskursija sāksies ar pacelšanos uz Eira do Serrado skatu laukumu, lai baudītu elpu aizraujošus skatus. No šejienes ir redzams nelielais, mākoņos tītais kalnu ciemats Curral un Curral das Freiras ieleja, ko agrāk uzskatīja par vulkāniskā krātera dibenu. Curral das Freiras tiek saukta arī par “mūķeņu” ieleja, jo 1566. gadā šeit no pirātu uzbrukumiem slēpās mūķenes. No Mūķeņu ielejas mēs dosimies uz Monte kalnu. Tā virsotnē atrodas svarīga Funšalas pilsētas baznīca ar iespaidīgi augstām kāpnēm. Kalnā pacelsimies ar mūsdienīgu pacēlāju, kas savieno kalna pakāji ar virsotni, no kuras paveras brīnišķīgs skats uz visu salu. Lejup no kalna iesakām doties, izmantojot neparastu Funšalas transportu – pītās kamanas “toboggan”, kuras stumj pieredzējuši vietējie stūrmaņi. Šāds savdabīgs transporta līdzeklis Madeirā tiek izmantots jau vairāk nekā 200 gadus.


 


 


 

Cabo Girao

Iespaidīgā klints krauja, kas paceļas no okeāna 589 m augstumā, ir salas augstākais punkts un vienlaikus arī augstākais zemesrags Eiropā. Klints kraujas pašā virsotnē ir uzcelta moderna skatu platforma no rūdīta stikla plāksnēm, kur apmeklētājiem tieši zem kājām paveras pārsteidzošs dramatisks skats uz mežonīgām, stāvām akmens sienām, kuru pakājē ar milzu spēku triecas okeāna viļņi. Skaidrā laikā no platformas paveras apbrīnojami skaista panorāma uz Funšalas pilsētu un zilajiem Atlantijas okeāna ūdeņiem, kas sniedzas līdz pat apvārsnim.
Apskatīsim Porto Monizo pilsētiņu, kas kļuvusi pazīstama, pateicoties dabas veidotajiem lavas baseiniem, bet pēcpusdienā, pa ceļam uz San Vicente, Jūs varēsiet apbrīnot salas ziemeļu piekrastes dabas skaistumu, iespaidīgo Seihalas pludmali un brīnišķīgus ūdenskritumus.


Salas austrumu piekrastes apskates ekskursija

Šī būs vienas dienas ekskursija, kuras laikā apceļosim Madeiras salas austrumu piekrasti. Dosimies uz Camachu, kas ir viens no gleznainākajiem lauku ciematiem salā un labi pazīstams visā pasaulē ar savām krāšņajām folkloras tradīcijām un pīto grozu rūpniecību. Ciema amatnieki no koka klūdziņām šeit pin skaistus un ļoti izsmalcinātus meistardarbus – dažādu formu un veidu grozus, elegantas dārza mēbeles un izsmalcinātus interjera priekšmetus. 
Ekskursijas turpinājumā iegriezīsimies Ribeira Frio, kas tulkojumā no portugāļu valodas nozīmē “aukstā upe”, kurā atrodas foreļu audzētava un skaists dārzs. Pie šī parka sākas divas salas labākās levadu takas. Pēc tam iepazīsimies ar Santanas pilsētiņu, kas kļuvusi par sava veida salas etnogrāfisko brīvdabas muzeju, pateicoties mazajām, piemīlīgajā, koši krāsotajām trīsstūrveida mājiņām ar lieliem salmu jumtiem, kas sniedzas līdz pat zemei. Bet ekskursiju noslēgsim Portelos skatu laukumā, kur smelsimies neaizmirstamus iespaidus no elpu aizraujošajiem dabas skatiem.

Vulkāniskās alas

Šīs ekskursijas laikā mēs dosimies uz salas austrumu daļu. Ceļojums sāksies San Vicente pilsētā, kas atklās mums savu vēsturi, iepazīstinās ar nozīmīgākajiem arhitektūras objektiem un ēkām un vietējām ģeoloģiskajām īpatnībām. San Vicente ir slavena ar lielāko vulkānisko alu sistēmu Madeirā, kas pārsteidz apmeklētājus ar maziem kristāldzidriem ezeriņiem un brīnumainiem vulkāniskas izcelsmes stalaktītiem. Ekskursijas turpinājumā Jums būs iespēja iepazīties ar ķaļķakmens karjeriem un kaļķu cepļiem un redzēt unikālu salas apūdeņošanas sistēmu, ko sauc par Levadām. Levadu kanālu sistēma sākta veidot jau 16. gs. un stiepjas 2500 km garumā, lai gan pašas salas kopgarums ir tikai 57 km. Levadu galvenais uzdevums ir ūdens novadīšana no ūdenskratuvēm un mitrām vietām uz sausajiem apgabaliem salas ziemeļu daļā. Šādā ceļā, pa neskaitāmiem kanāliem, ūdens nonāk vīna dārzos, augļu un sakņu dārzos un banānu plantācijās. Gar Levadu kanāliem un ūdenskritumiem ir ierīkoti aizraujoši skaisti dažādu grūtības pakāpju tūrisma maršruti.

Folkloras vakars

Esot Maderā, nepalaidiet garām iespēju nobaudīt vietējo virtuvi un izjust lielisku svētku atmosfēru. Pēc tradicionālām madeiriešu vakariņām, skanēs nacionālā mūzika un dziesmas, bet ugunīgas dejas nevienam neļaus mierīgi sēdēt malā. Nebaidieties un paši izmēģināt kādus no deju soļiem! Krāšņā vakara programma Jūs neatstās vienaldzīgu. Šī ir labākā vieta, kur sajust patieso Madeiras garu!