cb@cb.lv | Tallinas iela 30
Kalnciema iela 116, Rīga

Maljorkas ievērojamākās apskates vietas

Maljorkas salas apskates ekskursija 

Ielejas, jūra un kalni –šīs ekskursijas laikā trīs stihijas, kas izveidojušas šo pārsteidzošo salu, atklās Jums visu savu skaistumu. Taču šajā dienā Jūs varēsiet iepazīt ne tikai dabu, Jūs uzzināsiet daudz vairāk arī par Maljorkas pagātni un tagadni, iegūsiet priekšstatu par tās iedzīvotāju sadzīvi un uzņemsiet tik daudz spilgtu fotogrāfiju, ka tās neapšaubāmi ieņems cienījamu vietu Jūsu ceļojumu albumā. 
Šī ir viena no skaistākajām un piesātinātākajām ekskursijām pa salu. Šajā dienā Jūs daļu ceļa veiksiet autobusā, vilcienā un pastaigu kuterī, izbrauksiet pa plašām ielejām, cauri gariem kalnu tuneļiem, nokļūsiet pie viena no gleznainākajiem Maljorkas līčiem un pacelsieties augstu kalnos. 
Ekskursijas pirmā daļa noritēs senlaicīgā vilcienā, kas savieno Palmu un piekrastes pilsētu Soljeru salas ziemeļrietumos. Dzelzceļa līnija ir saglabājusies savā sākotnējā izskatā, tādā, kāda tā bija pirms simt gadiem – viensliežu dzelzceļš, koka vagoniņi ar atklātiem tamburiem un šauriem pasažieru soliem. 
Vilciens šķērsos Tramuntana kalnu grēdu pa iespaidīgu tuneli, kura sienas izklātas ar akmeni; pēc tam jūs nokļūsiet „zelta ielejā”, kas ieguvusi šo nosaukumu, pateicoties daudzajām apelsīnu un citronkoku plantācijām. Maršruta beigās Jūs gaida īss pārbrauciens līdz gleznainajai ostas pilsētiņai Port de Sollera, kurā Jums būs laiks pastaigāties, ieturēt pusdienu maltīti vai iegādāties kādu no daudzajiem suvenīriem, starp kuriem īpaši izceļas keramikas izstrādājumi. 
Pēc tam Jūs uzkāpsiet uz neliela kuģīša klāja, no kurienes Jums pavērsies elpu aizraujošs skats uz nepieejamām klintīm, parasti skatam slēptiem līcīšiem un viļņiem, kas veļas pret Tramuntanas klinšainajiem kolosiem. Pēc 45 minūtēm Jūs ieradīsieties Sa Kalobra pludmalē, bet vēlāk pa līkumotu kalnu ceļu, no kura paveras neaprakstāmi skaistas ainavas, dosieties uz Lukas pilsētas klosteri – Maljorkas garīgo centru. Šī svētvieta, kas atrodas vairāk nekā 500 m virs jūras līmeņa un kuras vēsture aizsākās jau XIII gadsimtā, ir pārvērtusies par īstu salas iedzīvotāju svētceļojumu vietu, un tieši šeit glabājas Dievmātes, Maljorkas aizgādnes tēls. Klosteris ir slavens ar savu baznīcas kori, kas divas reizes dienā piedalās aizlūgumā Jaunavas Marijas tēla priekšā. 
Cena no 50 EUR

Palma de Maljorka

Palma de Maljorka slavena ne tikai ar to, ka vasaras laikā te apgrozās daudzas pasaules līmeņa slavenības un zvaigznes, ka pilsētas naktsklubi iemantojuši popularitāti visā kontinentā, bet arī ar veikalu pārbagātību – tie ir visur prospektos, ielās, šķērsielās. Turklāt to formāti ir vai visi iespējamie – privātbodītes, kas strādā jau vairāk kā simts gadus, un moderni tirdzniecības centri, pazīstamu zīmolu specializētie veikaliņi un gluži „neformālas” tirgotavas.  
Palma de Maljorka – viena no Vidusjūras pērlēm, Baleāru arhipelāga galvaspilsēta, apdzīvotā vieta, kuras robežās ideāli sadzīvo Romas perioda arhitektūras pieminekļi, viduslaiku namiņu kvartāli ar bruģētām ielām, lieliskas modernisma stila ēkas un pēdējā gadsimta laikā uzbūvētas avangarda stila celtnes. Palmas vēsture iesniedzas vairāk nekā 2000 gadu senā pagātnē, un katrs izdzīvotais laikmets atstājis savu iespaidu uz pilsētas ārējo veidolu. Taču, protams, ir pilsētā vēstures un arhitektūras pieminekļi, kas kļuvuši par Palmas simboliem un bez kuru apskates nevar pilnvērtīgi spriest par tās savdabību un vēsturisko bagātību. 
Šādi pieminekļi ir Palau de l’Almudeina – mauru valdnieku pils, kuru Aragonas karalis Žaime (Haime) II pārvērta par karaļpili, katedrāle, kas kā milzīgs akmens kuģis slejas vietā, kur kādreiz atradās senā Majurkas mošeja, un, protams, slavenais Belveras cietoksnis – vienīgais apļa formas veidā celtais cietoksnis, no kura skatu laukuma paveras neaizmirstama panorāma uz Palmu un tās ostu.
Cena no 40 EUR


Tramuntana: starp debesīm un zemi 

Ekskursijas sākumā Jūs iepazīsieties ar leģendārā erchercoga Ludviga Salvadora personību un dzīvi, kā arī atklāsiet, kas tad īsti saista slaveno aktieri Maiklu Duglasu un Maljorku. Nepalaidiet garām iespēju apmeklēt “zelta” ieleju un pārliecināties, kā darbojas līdz pat mūsdienām saglabājies senlaicīgais koka konstrukciju vilciens!
Ierodoties Sa Forodad zemesragā, Jūs sapratīsiet, ka nekur agrāk neesat baudījis tādu skaistumu un ka tādēļ bija vērts savai atpūtai izvēlēties tieši Maljorku. Gan Sa Forodadzemesrags, gan Son Marroig muižas vārds ir cieši saistīts ar erchercoga Ludviga Salvadora dzīvi.  No skatu laukuma, kas atrodas blakus muižai, paveras fantastiska ainava, kura patiesi spēj apburt vispieredzējušāko ceļotāju. Ja ceļojums Jūs uz šo vietu atvedis saulrieta laikā, nepalaidiet garām iespēju savām acīm pavērot daudzu aprakstu autoru pieminēto “zaļo staru”, kas veidojas gaismas lūšanas rezultātā, saulei rietot aiz apvāršņa. 
Ekskursija turpināsies Dejā (Deià/ Deyà) ciemata virzienā. Ciemats, kas atrodas 28 km attālumā no Palmas, gandrīz neizprotamā veidā ir spējis iekārtoties salas ziemeļu nogāzes šaurajās terasēs. Varbūt tieši tāpēc tas brīnumainā kārtā ar gluži vai fascinējošu spēku pievelk radošas personības.
Ekskursijas kulminācija noteikti būs Soljeras (Sóller) pilsētiņas apmeklējums. Tā kļuvusi slavena ar to, ka atrodas ielejā, kas plašāk vēl joprojām tiek atpazīta kā zelta vai apelsīnu ieleja. Šo ieleju no visām pusēm ieskauj varenā un iespaidīgā Sjerra de Tramuntanas kalnu grēda.
Cena no 90 EUR

Valdemosa, La Granha

Pilnīgi iespējams, ka Valdemosas pilsētas un La Granha muižas apmeklējums palīdzēs Jums izprast, kāpēc tik daudzi slaveni cilvēki izvēlas Maljorku par savas atpūtas vietu vai iegādājas šeit villas un savrupmājas.
Valdemosa – gleznains kalnu ciems ar daudzām akmens mājām, kas atrodas bruģētajās līkloču ieliņās. Pašā pilsētas centrā ir 1399. gadā dibinātais kartēziešu mūku klosteris. 
Tas darbojas bijušajā karaļa pilī, kas reiz bija pazīstama ar nosaukumu „Karaļa Sančo pils”. Mūki dzīvoja šeit līdz pat 1835. gadam, kad klosteris mainīja īpašnieku, un īpašuma tiesības uz klostera ansambli, izņemot baznīcu, nonāca deviņu dažādu privātpersonu rokās. 
Jūs apmeklēsiet neoklasicisma stila baznīcu, kas celta uz 1446. gadā būvēta dievnama pamatiem. Galerija, kas ir viena no senākajām celtnēm klosterī, no baznīcas ved uz kartēziešu aptieku. Pēc tam Jūs apmeklēsiet dārzu un istabas, kas veido klostera abata celli, kā arī abata kapelu, bibliotēku, audienču zāli un guļamistabu. Baznīcā sakopots kartēziešu ordeņa vēsturiskais un kultūras mantojums, kas sniedz priekšstatu par mūku dzīvesveidu. Cellēs Nr. 2 un Nr. 4 Jūs atradīsiet dokumentus un priekšmetus, kas saistīti ar Šopēna un Žoržas Sandas apmešanos klosterī 1838. gada ziemā, apskatīsiet slavenā komponista un ievērojamās rakstnieces personiskās lietas. Klosterī Jūs varēsiet noklausīties arī nelielu Šopēna darbu koncertu. 
Pēc pastaigas pa Valdemosas ieliņām Jūs dosieties uz netālo La Granha muižu, kas pieminēta jau romiešu valdīšanas laika annālēs. Mūsdienās La Granha ir pieejama apskatei, tās teritorijā atrodas etnogrāfiskais muzejs, kurā aplūkojami dažādos lauku darbos izmantojamie dzīvnieki. Šis ceļojums dod Jums iespēju iepazīties ar salas iedzīvotājiem raksturīgo lauksaimniecisko darbību, apmeklēt grāfa pili ar tās omulīgajiem pagalmiņiem un slavenos muižas dārzus. Šeit Jūs ieraudzīsiet, kā strādā amatnieki, varēsiet nobaudīt vietējos vīnus, turklāt Jūs gaida Maljorkas tradicionālo deju demonstrācija.
Cena no 50 EUR

Coves dels Hams alas un Eskoleto vīna darītava

Ceļš no kūrorta zonas uz alām, kas atrodas Maljorkas austrumu daļā, vijas pa salas līdzenumu, centrālo daļu. Pa ceļam Jūs noteikti apstāsieties Manakorā – otrā lielākajā salas pilsētā, kas ir mēbeļrūpniecības centrs. Tomēr lielāko slavu pilsētai nodrošina pasaulē kvalitatīvāko mākslīgo pērļu fabrika „Majorica”. Pēc skata mākslīgās pērles no dabīgajām neatšķiras. Fabrikas apmeklējuma laikā Jūs uzzināsiet dažus interesantus ražošanas noslēpumus, bet specializētais veikals, kurā iegādājams plašs mākslīgo pērļu izstrādājumu klāsts, gandarīs pat visprasīgākās pircējas.
Coves dels Hams alas ir Eiropas slavenāko alu sistēma, kas stiepjas 500 m garumā. Tajās atrodas gan stalaktīti, gan stalagmīti. Jūs iesiet pa zālēm, kuru nosaukumi ataino pazemes valstības fantāziju spēli: Eņģeļa sapnis, Miltona Zaudētā pasaule utt. Pie apbrīnojami skaista pazemes ezera varēsiet noklausīties klasiskās mūzikas koncertu.
Maljorkā ir slavenas ēdienu gatavošanas tradīcijas, taču iespaidīgs ir arī tās vīnu klāsts. Ekskursijas otrā daļa tiks veltīta kādas slavenas vīna darītavas pagraba apmeklējumam.
Eskoleto vīna pagrabs atrodas klusā Espla salas centrālajā daļā, Petrā. Šī vīna darītava specializējas ekoloģiski tīru vīnu ražošanā. Viss vīns tiek izgatavots no vīnogām, kas audzētas tikai Eskoleto vīna darītavai piederošos vīnogulāju dārzos.
Vīna ražošanā tiek izmantotas vismodernākās tehnoloģijas apvienojumā ar senām vīndaru tradīcijām. Tas vīnam nodrošina ļoti augstu kvalitāti, piemēram, Chardoney vīns divu gadu vietā var tikt uzglabāts pat piecus  gadus. Un uz tā bāzes vēl izgatavo augstas raudzes šampanieti! Jūs varēsiet nodegustēt trīs dažādus vīnus, un to, kurš iegaršosies, iegādāties kā suvenīru.
Cena no 80 EUR