cb@cb.lv | Tallinas iela 30
Kalnciema iela 116, Rīga

Marokas ievērojamas apskates vietas

Agadiras apskates ekskursija

Piedāvājam doties nelielā ekskursijā uz Agadiras pilsētu. Ekskursijas laikā apmeklēsim Agadiras ostu un senā Kasbahas cietokšņa drupas, no kurām paveras iespaidīgs panorāmas skats uz Agadiras līci. Pēc tam pilsētas centrā apmeklēsim veikalu, kurā būs iespējams iegādāties slaveno argāna eļļu un izbaudīsim tradicionālā austrumu tirgus fascinējošo atmosfēru.

Marakeša

Marakeša – viena no skaistākajām pilsētām pasaulē. Pilsēta ir viena no Karalistes galvaspilsētām triju marokāņu sultānu dinastiju valdīšanas laikmetā, tieši te atrodas virkne muzeju un vēstures pieminekļu, un katrs no tiem ir mākslas darbs.
Ekskursijas laikā redzēsiet populārākos pilsētas apskates objektus un arhitektūras pieminekļus: Koutoubia mošeju, Saaditu sultānu dinastijas kapenes un Bahja pili. Jums būs iespēja papusdienot tradicionālā marokāņu restorānā, lai izbaudītu vietējās virtuves garšu nianses. Pēcpusdienā apmeklēsim dinamisko austrumu tirgu un slaveno Jemaa El Fna laukumu, kas iekļauta UNESCO mantojuma sarakstā. Tas ir īsts teātris zem klajām debesīm. Te var redzēt jogus, čūsku vārdotājus, zintniekus, burvjus, eksotisko garšvielu un augļu tirgotājus.

Essaouira

Piedāvājam doties nelielā vēstures izpētes ekskursijā uz savdabīgi kolorīto Essaouiras pilsētu, ko Atlantijas okeāna piekrastē nodibināja portugāļu jūras braucēji un sākotnēji nosauca par Magadoru. Essaouira ir 18 gs. celta nocietināta pilsēta, kuras apbūvē savijies Eiropas nocietinājumu būvniecības stils un Ziemeļāfrikas arābiem raksturīgā arhitektūra. Par to, kas Essaouira ir mūsdienās, pilsētu izveidoja ebreju tirgotāji, tās agrākie pamatiedzīvotāji. Ekskursijas laikā mēs apskatīsimies pilsētas ostu, kas ir lielākā zvejas osta visā valstī, seno Medinu un apmeklēsim krāsu un dzīvības pilno austrumu tirgu ar vietējo amatnieku, galvenokārt galdnieku, dažādajiem ražojumiem.

Ekskursija uz Tafrautu

Šīs ekskursijas galamērķis ir Tafrautas pilsētiņa, kas atrodas Atlasa kalnos. Pa ceļam mums būs jāšķērso Baho upi, lai aplūkotu leģendāro berberu cietoksni Kasbah Tizurgane. Tālāk dosimies pa tā saukto mandeļu ceļu, kas vijas gar Atlasa kalnu varenajām masīvajām rozā granīta klinšu sienām, kuru pakājē redzami daudzi vietējo iedzīvotāju klona namiņi no blietēta māla. Tafrauta ir slavena ar īpaši skaistām un krāsainām berberiešu čībām un lielisko argāna eļļu, ko būs iespējams arī iegādāties. Pēc pusdienām dosimies līdz Kerdous aizai, lai apmeklētu Tiznitas pilsētiņas Medinu, kas ir izslavēta ar lieliskiem sudraba izstrādājumu meistariem. Ekskursijas noslēgumā, atgriežoties Agadirā, vēl apstāsimies pie keramikas darbnīcas, lai iepazītos ar autentiskiem vietējo keramiķu darbiem.

Taroudantas pilsētas apskates ekskursijas

Piedāvājam doties ekskursijā uz Taroudantas pilsētu, kas tiek saukta arī par “Mazo Marakešu”. Pa ceļam apstāsimies Tiouto ciematā un apmeklēsim tā skaistākās vietas. Jums būs iespējams novērot unikālu skatu – argāna koku zaros kāpelējošas kazas! Neaizmirstiet uzņemt šo amizanto ainavu fotogrāfijās! Pēc tam turpināsim ceļu uz Taroudantas pilsētu, kur apskatīsim Kasbah cietoksni, Pashā pili un daudzkrāsaino austrumu tirgu, kas izslavēts ar talantīgu amatnieku meistardarbiem.

Marokas folkloras vakars

Šī būs lieliska iespēja iepazīties ar vietējām tradīcijām un kultūru. Nobaudīt tradicionālos marokāņu virtuves ēdienus un noskatīties iespaidīgu deju un dziesmu uzvedumu. Nebaidieties un paši izmēģināt kādus no deju soļiem! Krāšņā vakara programma Jūs neatstās vienaldzīgu.

Legziros pludmale

Mēs aicinām Jūs pavadīt pēcpusdienu vienā no skaistākajām pludmalēm Marokā. Tā plešas aptuveni 8 km garumā gar Atlantijas okeāna krastu. Šeit Jums būs iespējams apbrīnot unikālu dabas veidojumu – divas akmens arkas, kas nosauktas par Mamutiem. Tās izveidojušās gadsimtiem ilgā okeāna viļņu radītā iežu erozijas procesā. Brīnumainais skats paveras vērotāju acīm tikai bēguma laikā, ūdens līmenim atkāpjoties. Legziros pludmale pagaidām vēl ir masu tūrisma neskarta, tāpēc Jūs šeit jutīsieties pilnīgi brīvi. Un vēl viens elpu aizraujošs skats – saulriets! Ja esat patiesi romantisks cilvēks, Jums to noteikti ir jāredz!