cb@cb.lv | Tallinas iela 30
Kalnciema iela 116, Rīga

Melnkalnes ievērojamas apskates vietas

Ceļojums uz Albāniju

Iepazīstiet valsti, kas sāk atvērties pasaulei! Šajā ekskursijā apskatīsim nelielu noslēpumainās Albānijas daļu ar nelieliem ciematiem un vēsturiskām pilsētām. Viņu pasaulē vēl joprojām ir saglabājušās patriarhālās dzīves tradīcijas, autentiska arhitektūra un kultūra. Gar olīvkoku ieskautajiem musulmaņu ciematiem pie Bojanas upes, kas veido dabīgu robežu starp Melnkalni un Albāniju, dosimies uz Skadaru, daudziem nostāstiem apvītu pilsētu. Ierodoties Skadarā, mēs nogaršosim slaveno Albānijas konjaku "Skenderbeu", apmeklēsim lielāko katedrāli Balkānos -- Svētā Stefana katedrāli (1858) un lielāko mošeju Albānijā – Ethem Beja mošeju. Pēc pilsētas ekskursijas būs brīvais laiks pastaigai. Nākamais galamērķis būs viduslaiku pirātu pilsēta Ulcinja Melnkalnes dienvidos. Pēc dažu vēsturnieku domām, šeit, vairākus gadus atrodoties apcietinājumā, slavenais rakstnieks Migels de Servantess uzrakstīja lielāko daļu no šedevra "Dons Kihots". Pēc Ulcinjas apmeklējuma dosimies atpakaļ uz viesnīcu Melnkalnē.


Ostrogas klosteris

Cīņas ar iekarotājiem, daudzu gadsimtu garumā, ir atstājušas pēdas Melnkalnes teritorijā neskaitāmu sakrālu pieminekļu veidā. Visā valsts teritorijā ir izkaisīts liels skaits klosteru. Tie radušies sākot no Bizantijas perioda līdz pat mūsdienām un atklāj šīs tautas milzīgo garīgo bagātību. Katrs no šiem klosteriem īpašā veidā sajūsmina apmeklētājus. Viens no slavenākajiem ir Ostrogas pareizticīgo klosteris, kurš piesaista cilvēkus no visas pasaules ar īpašo garīgo spēku un unikālo gaisotni un ir ļoti svarīgs Melnkalnes garīguma un vēstures centrs. Klosteris ir izvietots pie vertikālas sienas augstu kalnos Ostrorskas Gredas klintī, no kurienes paveras varens skats uz Bjelopavlicas līdzenumu. Gadu gaitā šī vieta ir kļuvusi par svētceļnieku vispopulārāko mērķi Melnkalnē un vienu no visbiežāk apmeklētajiem klosteriem visā Balkānu pussalā. Šeit ierodas ticīgie no visas pasaules, grupās un individuāli. Pēc Ostrogas kllostera apskates, baudīsim ceļu, vērosim interesantus ciematus un pilsētas ceļā uz Rezevici klosteri.

Brauciens ar kuģi un pikniks

Dziedot seno dalmāciešu dziesmu -- "iet laiviņa mirdzēdama...", dosimies burvīgā izbraucienā gar saulaino Adrijas jūras piekrasti un tās mazajiem slēptajiem līcīšiem. Enkuru izmetīsim ļoti romantiskā Boka Katorska līča vietā, kur sāksies mūsu laimīgā vasaras ballīte lieliem un maziem. Balta smilšu pludmale, atsvaidzinoša koku paēna, uz restēm ceptas jūras zivis, izcils mājas vīns, kluss liegas un jaukas dziesmas un melodijas, laiskums, daudz prieka un spēles. Neilga atpūta krastā, patīkama saule un uzkodas, pelde jūrā, pastaiga pa salu un noslēgumā romantisks jūras brauciens atpakaļ.

Skadaras ezers

Lielākais Balkānu pussalas ezers. Pasaulē ezers ir slavens ar savu īpašo skaistumu. Ezers ir pārpilns ar floras un faunas bagātību un atrodas UNESCO Pasaules kultūras mantojuma aizsardzībā.
Dosimies laivu izbraucienā pa ezeru, lai apbrīnotu šīs vietas gleznaino ainavu ar daudzām salām un līčiem. Pēc izbrauciena apstāsimies privātā līcī (kūrortā), kur īpašā atmosfērā mielosimies ar tradicionāliem ēdieniem no ezera zivīm. Pēc pusdienām ļausimies laiskai atpūta, sauļosimies un peldēsimies.

Brauciens ar laivu pa Taras upi

Eiropas dārgums – dzidrā un mežonīgā Taras upe. Tās ūdens pārbagātība veidojas no sniega un lietus. Taras upe atrodas "Durmitor" nacionālajā parkā, un to aizsargā UNESCO. Pirms daudziem gadsimtiem erozija izveidoja 82 km garu kanjonu, kas ir pasaulē otrais lielākais pēc Kolorādo. Pēc autobusa pārbrauciena no dienvidiem līdz Melnkalnes ziemeļiem, sekos brokastu pauze mazajā Skepan Poljes ciematā. Pēc brokastīm kāpsim džipos un dosimies uz laivu nobrauciena sākuma punktu. Atslābinieties un īsu mirkli sajūtiet upes dvēseli! Baudiet 16 km garu un aizraujošu braucienu ar laivu pa upi kopā ar drosmīgiem un prasmīgiem instruktoriem. Nobrauciena galapunktā Jūs sagaidīs gardas pusdienas - jēra gaļa vai zivis no upes. Pēc nelielas atpūtas ar autobusu dosimies atpakaļ uz viesnīcu.

Ceļojums apkārt Melnkalnei

Šī būs ekskursija, kurā Jūs labāk iepazīsiet Melnkalni – kontrastiem bagātu valsti ar trauksmainu vēsturi un neaizmirstamu dabas skaistumu. Mēs apmeklēsim UNESCO mantojumā iekļauto Kotoras vecpilsētu, kas ir slavena ar savām jūrniecības tradīcijām. Pēc nelielas pauzes, pa Lovčenas kalnu serpentīniem ar ainaviskiem skatiem, turpināsim ceļu līdz Boka Katorska līcim - Melnkalnes sirdij. Pa ceļam uz īsu brīdi apstāsimies Bukovicā, mazā pilsētiņā ar senāko restorānu Melnkalnē. Ekskursijas laikā interesentiem būs iespēja nogaršot slaveno kūpināto šķiņķi "pršut", paštaisītu sieru "Njeguski" un atsvaidzināties ar vietējo pašdarināto dzērienu - medus vīnu. Pēc tam mēs dosimies uz kādreizējo karalisko galvaspilsētu Cetinji. Apmeklēsim karaļa Nikola pili – muzeju un Cetinjas klosteri ar divām vērtīgām relikvijām "Svētā Jāņa Kristītāja roku" un "Kristus krusta fragmentu". Bet ekskursijas noslēgumā, atpakaļceļā uz viesnīcu, vēl izbaudīsim Melnkalnes dienvidu piekrastes spilgtās jūras ainavas.

Dubrovnika - 1000 pieminekļu pilsēta!

Šajā ekskursijā dosimies uz Horvātiju, lai baudītu neaizmirstamu dienu un veltītu laiku "Vidusjūras pērlei“– Dubrovnikai. Pateicoties tās īpašajam skaistumam, senā pilsēta ir iekļauta UNESCO Pasaules kultūras mantojuma sarakstā. Nesteidzīgā pastaigā iepazīsim Dubrovniku – pilsētu ar bagātīgu vēsturi un izjutīsim pagātnes un sparīgās tagadnes harmonisko mijiedarbību. Dubrovnikas apskates laikā būs iespēja piedzīvot lieliskus mirkļus vecpilsētā. Pastaiga pa leģendāro Stradunu – slaveno promenādi, Franciskāņu klostera apskate ar senāko Eiropas aptieku. Braucot gar gleznaino Boka Katorska līci, apmierināti un guvuši neaizmirstamas atmiņas, atgriezīsimies viesnīcā. 


Folkloras vakars

Iepazīšanās ar seno laiku paražām un tradīcijām mūzikas pavadījumā tipiskā lauku ciematā, romantiskā vasaras vakarā. Pirms tradicionālo gardumu baudīšanas, Jūs cienās ar vietējo aperitīvu. Krāsaini tautas tērpi, skanīgi dialekti un dzīvespriecīga mūzika veido Melnkalnes kultūras mantojuma kopumu.