cb@cb.lv | Tallinas iela 30
Kalnciema iela 116, Rīga

Rodas sala

Rodas sala ceļotājiem piedāvā plašas izklaides iespējas, lielisku pilsētas infrastruktūru, kultūras pasākumus un muzejus, naktsdzīves iespējas, iepirkšanās iespējas, pilsētas ievērojamāko vietu apskati un ekskursijas uz blakusesošajām salām, piemēram Simi salu, kas atrodas Rodas salas tuvumā.

Rodas sala ir viena no lielākajām Dodekanēzes salām Egejas jūrā. Tā tiek dēvēta par Egejas rozi. Tā atrodas apmēram 18 kilometru attālumā no Turcijas krastiem.

Ievērojamākās Rodas salas vietas:

Lindos akropole, Ialyssos ciemata senā daļa, kapenes pie Korakonero, Kameiros, Rodas arheoloģiskais muzejs, Lielā meistara pils, Rodas pašvaldības galerija, Kritinia pils, Filerimos kalns, Asklipios viduslaiku pils, Theotokou bizantiešu baznīca, Asklipios laukums, Rodas vecpilsēta, Smita kalns (Monte Smith).

Rodas salas ciemati:

Lindos ir moderns Rodas salas ciemats ar pludmali, ostu, akropoli, neparasto arhitektūru.

Asklipios ir gleznains Rodas salas ciemats ar viduslaiku pili, Theotokou bizantiešu baznīcu, Asklipios laukumu, sienu gleznojumiem, folkloras muzeju.

Faliraki ciemats ir viens no iecienītākajiem brīvdienu galamērķiem Rodas salā.

Monolithos ciemats ievērojams ar Venēciešu pili, kas celta monolītiem uz klints un Fourni pludmali klints pakājē.

Psinthos ciemats ir īsts grieķu ciemats ar skaistu dabu, vietējiem festivāliem, labu vīnu.

Gannadi piekrastes ciemats ir lieliska vieta pludmales, ūdens sportu, kultūras un vēstures cienītājiem. Ievērojamākās vietas - Agia Anastasia bizantiešu baznīca, Ioannis Theologos bizantiešu baznīca. Chalki sala ir ideāla vieta klusuma un miera baudītājiem.

Rodas sala daba – Rodini parks, Taureņu ieleja, Strausu parks, „Septiņi pavasari” Afandou ciematā, Apolakkia Dam (mitraine), Nanon ezers, Rodas akvārijs.

Rodas salas pludmales – Ladiko līcis, Gennadi pludmale, Elli pludmale, Lardos pludmale, Prassonisi pludmale, Kolymbia pludmales, Afandou pludmale, Ialyssos pludmale.

Rodas sala piedāvā kruīzus un laivu izbraucienus uz blakus esošajām salām un vairāku dienu ekskursiju tūres iekļaujot ievērojamāko vietu apskati, naktsmītnes un ēdināšanu.

 

 

Kultūras pasākumi Rodas salā:

Rodas sala ir ievērojama kongresu norises vieta, tajā katru gadu norisinās gan starptautiskie, gan nacionālie kongresi.

Ik pa diviem gadiem Rodā norisinās starptautiskais animāciju sarīkojums, 10 oktobra dienas piesaista animāciju veidotājus no visas pasaules. Septembrī Rodas salā norisinās starptautiskais Vidusjūras forums ar izstādēm un kultūras pasākumiem, tajā ir iesaistītas sievietes mākslinieces no Vidusjūras valstīm.

Katru gadu vasarā notiek starptautiskais deju festivāls, starptautiskais operas festivāls, vasaras laikā dažādi koncerti notiek Diagora stadionā, Jūras svētki, kas ilgst nedēļas garumā un kuru laikā ir iespējams par brīvu apmeklēt, muzejus, pasākumus, ievērojamas vietas. Pavasarī norisinās starptautiskais koru festivāls Rodas Nacionālajā teātrī, Mandraki ziedu festivāls. Rudenī Afandou un Kolymbia ciematos un citās Rodas salas vietās tiek svinēts 27. septembris, kas ir Tūrisma diena, un tā tiek svinēta ar dažādiem pasākumiem, deju un mūzikas festivāliem ar vietējo iedzīvotāju tradīcijām, šoviem, izstādēm.

Rodas salas naktsdzīves piedāvājums Rodas pilsētā, Lindos un Faliraki tūristu kūrortos ir daudzveidīgs ar nakts klubiem, bāriem, kazino, kinoteātriem, restorāniem, nakts priekšnesumiem, klasiskās un modernās mūzikas koncertiem. Populārākie klubi Rodas salā – La Scala, Versus, Amazone, Laser, Loft.

Rodas sala piedāvā daudzveidīgu viesnīcu piedāvājumu klāstu ceļotājiem.

Lielisku iepirkšanās vietas iespēju sniedz Rodas pilsētas vecpilsēta.

Rodas sala ir sasniedzama izmantojot lidmašīnu no Atēnu lidostas uz Starptautisko Rodas lidostu vai prāmi no Atēnu ostas uz Rodas ostu. Ar prāmi līdz salai ir iespējams nokļūt 10 stundās. No lidostas vai ostas līdz pilsētu centriem var nokļūt izmantojot autobusu, taksometru, mini busu pakalpojumus.

 

VIESNĪCAS RODAS SALĀ