cb@cb.lv | Tallinas iela 30
Kalnciema iela 116, Rīga

Maurīcija

Maurīcija ir salu valsts Indijas okeāna dienvidrietumos, aptuveni 900 km uz austrumiem no Madagaskaras. No salas uz ziemeļiem atrodas Seišelu salas, bet uz rietumiem atrodas Francijas aizjūras departaments — Reinjona.
Platība: 2040 km²
Galvaspilsēta: Portluī
Iedzīvotāju skaits: 1,275,859 (2022.gads)
Vidējais iedzīvotāju vecums:
vidēji: 36.3
vīrieši: 35
sievietes:37.6 (2020.gads)
Valsts valoda: angļu
Etniskās grupas: Maurīcija ir daudznacionāla vieta, kurā ir Dienvidāzieši (īpaši Indijas), Subsahāras Āfrikāņi (Maurīcijas kreoli), Eiropieši (Eiropas mauritiešu) un ķīniešu izcelsmes cilvēku grupas, kā arī dažādas izcelsmes cilvēku grupas. no iepriekšminētajām etniskajām grupām.
Reliģija: Hinduisms ir galvenā reliģija Maurīcijā, un aptuveni 52% iedzīvotāju identificējas kā hinduisti. Kristieši veido aptuveni 28% iedzīvotāju (26% katoļi, 2% protestanti). 16,6% iedzīvotāju ir musulmaņi.
IKP: $ uz 1 iedz. $25,029 (2019.gads)
Iedzīvotāju blīvums: 618.24/km2 (2019.gads)
Galvenās nozares: lauksaimniecība
Eksports: cukurniedres un tējas. Liela daļa no pasaulē pazīstamām apģērbu ražotāju preču zīmēm tiek ražotas Maurīcijā (Dolce & Gabbana, Versace, Armani, Gucci, Valentino, Kenzo, Celvin Klein, Versus, Boss u.c.).
Valūta: Maurīcijas rūpija (MUR)
Valsts pārvaldes forma: parlamentāra republika
Reljefs: Maurīcijas salas reljefu veido augstiene. Salas centrā atrodas plato ar nelielu kalnu virkni. Lielākā salas daļa ir līdzena, ziemeļos un austrumos galvenokārt atrodas lauksaimniecības lauki.
Klimats: Maurīcijas salā valda tropu klimats. Vidējā temperatūra piekrastē ir no 23 °C, bet augstākajos punktos no 19 °C. Relatīvais mitrums svārstās starp 70% piekrastēs līdz 90% vai pat 100% kalnos.
Vakcinācijas prasības ceļojot uz šo valsti: A hepatīts, Vēdertīfs, Holera, B hepatīts, Malārija, Trakumsērga, Dzeltenais drudzis.
Vīza: Latvijas pilsoņi Maurīcijā var ieceļot bez vīzas, ar uzturēšanās laiku līdz 3 mēnešiem pusgada laikā.

Grand Bassin
Šis augstais kalnu ezers ir svēta Hindu vieta. Jūs atradīsiet Šivai veltītu templi un vietējie tic, ka ezera ūdens ir svēts ūdens no Ganges upes Indijā.

Black River Gorges nacionālais parks
Black River Gorges nacionālais parks, kas aptver vairāk nekā 6000 hektārus zemes, ir ideāla vieta, kur atklāt vietējos mežus un savvaļas dzīvniekus. Parkā ir vairāk nekā 300 ziedu sugu sugas, rozā baloži, milzu augļu sikspārņi un daudz kas cits.

Grand Bassin

Šis kalnu ezers, apmēram 549 metrus virs jūras līmeņa, ir svēta Hindu vieta. Jūs atradīsiet Šivai (viena no svarīgākajām hinduisma dievībām, kas iznīcina un pārvērš visu esošo jaunās formās) veltītu templi un vietējie iedzīvotāji vēsta, ka ezera ūdens ir svēts un nācis no Gangas upes Indijā.

Sir Seewoosagur Ramgoolam botāniskais dārzs

SSR dārzos ir iespaidīgas Viktorijas ūdensrozes, kuru dzimtene ir Dienvidamerikā. Putnu mīļotāji apbrīno Maurīciju, īpaši dārzu, kas veltīts Madagaskaras varenim, kas sauc šo vietu par mājām. Ir arī iespēja redzēt aldabras bruņurupušus, kuri ir vieni no lielākajiem bruņurupučiem pasaulē. Vēsturiski milzu bruņurupuči tika atrasti daudzās Indijas okeāna rietumu salās, kā arī Madagaskarā, un fosilie dati liecina, ka milzu bruņurupuči kādreiz ir bijuši visos kontinentos un daudzās salās, izņemot Austrāliju un Antarktīdu.

Maurīcija uz kartes

Laika apstākļi Maurīcija

Portluī Apr Mai Jun Sep Okt Nov Dec
gaiss *C 24 23 21 21 22 23 25
ūdens *C 27 26 25 23 24 25 26

Ceļojumi: Maurīcija