cb@cb.lv | Tallinas iela 30
Kalnciema iela 116, Rīga

Andora La Velja

Kalnu un skujkoku skauta, 1050 m augstumā virs jūras līmeņa, gleznā aizā atrodas Andoras Firstistes galvaspilsēta. Tā pārsteigs Jūs ar savu kultūras bagātību – kalnu upes krastos ir uzcelti ļoti moderni nami, taču saglabājušies arī senie Dievnami. Īpašs azarts pilsētā pārņems tos, kam nav vienaldzīgs iepirkšanās process: smalki un moderni boutique modes preču veikali, tirdzniecības centri un amatnieku privātbodītes – tas viss satrauc pircēju prātus. Lielākā daļa veikalu atrodas Av. Meritxell, kuru tamdēļ pamatoti sauc arī par tirdzniecības ielu..

Galvaspilsētā ir virkne ielu, kas atgādina citas pasaules modernās pilsētas, taču ir saglabājušās arī simpātiskās, šaurās senatnīgās ieliņas, kas bruģētas ar vietējiem pelēkajiem akmeņiem. No viena pilsētas gala līdz otram pastaigājoties var aiziet nieka 30 minūtēs.

Tomēr izvēloties sev viesnīcu tieši Andorā La Veljā, Jūs rodat teicamas slēpošanas iespējas – uz slēpošanas stacijām katras 15-20 minūtes kursē autobusi.  Viens no pilsētas objektiem, kuru noteikti vajadzētu apmeklēt, ir "Andorra Multisport Centre” olimpiskais sporta komplekss.

Trases, kas atrodas Pasas de la Kazas ielejas augšējā daļā, vairāk piemērotas pieredzējušiem kalnu slēpotājiem – tās tiek uzskatītas par visai sarežģītām, arī augstumu starpība visai ievērojama. Savukārt lejāk ielejā trases kļūst lēzenākas – tās jau ir piemērotas vidēja sagatavotības līmeņa slēpotājiem. Pasas de la Kazas ielejas nogāžu apakšējā daļā ir ierīkota slaloma trase un trase slēpošanai naktī. Tiem, kam patīk slēpot mežu masīvos, varam ieteikt trases gleznainajā Grau Roig ielejā. Taču ātras nobrauktuves atradīs arī ātruma mīļotāji, īpaši Grau Roig otrās un trešās ielejas rajonā, kur ir labi iebrauktas, plašas trases. Pateicoties plašajiem sniega laukiem un garajām nobrauktuvēm, slēpotāju blīvums nav liels, un slēpošanas apstākļi nav bīstami. Rindu pie pacēlājiem arī praktiski nav. Šajā kūrortcentrā ir radīti labvēlīgi apstākļi visu kategoriju slēpotājiem  – gan iesācējiem, gan īstiem profesionāļiem.
1998. gadā uzceltais "FuniCamp" trošu ceļš ļauj ātri un ērti nokļūt  no Andoras centra (Andorra La Vella, Escaldes, Encamp) līdz augstāko nogāžu "sarkanajām" trasēm. Bet 2002. gadā izbūvētais tunelis no Pasas de la Kazas uz Grau Roig ir ievērojami uzlabojis satiksmi starp Pasas de la Kazas un Soldeu slēpošanas zonām