cb@cb.lv | Tallinas iela 30
Kalnciema iela 116, Rīga

Antalya

Antalija atrodas uz 39 metrus augstas klints Anatolia pussalas dienvidu pusē Antalijas līcī pie Vidusjūras krastiem. Netālu atrodas Tauru kalni, kas ir 3086 metrus augsti virs jūras līmeņa. Antalijas reģions pagātnē bijis mistikas centrs- te bija daudz tempļu un kulta vietu, jo mitoloģiskajā bizantiešu pilsētā atradās dievu mītne. Šis reģions senatnē tika saukts par „visu cilšu zemi”, jo te patiešām valdījušas daudzas civilizācijas. Antalija piedāvā visdažādākās izklaides iespējas, sākot ar gulēšanu pie jūras līdz pat naktsdzīvei, ikkatrs atradīs sev piemērotāko Antaljiā. Esot Antalijā, neaizmirstat apmeklēt leģendārās turku pirtis.   

Antalijā dzīvo vairāk par 2 milj iedzīvotāju, tā tiek uzskatīta par Turcijas dienvidu galvaspilsētu. Antalijas vecpilsēta Kaleiči atrodas pie krauja jūras krasta, skaista līča ar tādu pašu nosaukumu. Šeit ir ne tikai šauras, omulīgas ieliņas ar sīkiem veikaliņiem un kafejnīcām, var aplūkot arī vēsturiskus pieminekļus, musulmaņu un antīkas romiešu celtnes. Pilsētas centrā pludmaļu gandrīz nav, izņemot nelielo Mermerli, tādēļ atpūtai paredzētās viesnīcas galvenokārt atrodas nomalēs - parasti tie ir moderni korpusi, kurus ieskauj nelieli, taču labi kopti parki. Antaljias krasta līnija ir ļoti daudzveidīga. Pilsēta atrodas klinšainā piekrastē, tādēļ pilsētai tuvāk esošo viesnīcu pludmales pārsvarā ir platformas, līdz kurām ir jānolaižas ar liftu. Toties cik brīnumaina ainava paveras no lielisko, nesen uzcelto viesnīcu logiem! Uz rietumiem no Antalijas plešas oļu pludmale Konyalti, bet uz austrumiem no pilsētas - Laras smilšu pludmale, pie kuras slejas daudzas populāras viesnīcas. Salīdzinajumā ar citiem Turcijas Rivjēras reģioniem šeit viss ir liels: lielas diskotēkas, restorāni un bāri, modernas daudzstāvu viesnīcas, divi lieli akvaparki, delfinārijs, kā arī milzīgi tirdzniecības centri. Iepirkšanās Antāljiā kļūst par svarīgu atpūtas sastāvdaļu: te iegādājamas pasaulslavenu zīmolu preces, totoes cenas ir daudz zemakas nekā Eiropā. Turklāt preces var iegādāties nevis sīkos ielu veikaliņos un tirgotavās, kur gluzi vai nevilšus rodas aizdomas par izstrādājumu patieso izcelsmi, bet gan lielveikalos un tirdzniecības centros. Jāteic, ka daudzi no tiem specializējas konkrēta segmenta preču tirdzniecībā (ādas, tekstila izstrādājumi, juvelierizstrādājumi u.tml.) Veselas ielas ir apbūvētas ar tirdzniecības gigantiem, tomēr vislabākie veikali atrodas Ataturka ielā.
 
Tūristus piesaista noslēpumainā Vecpilsēta ar šaurām ieliņām, kas ved uz ostu, mošejas un senatnes neatkārtojamais gars, kas virmo gaisā. Antālijā ir daudz vēstures pieminekļu, lieliski saglabājusies vēsturiskā pilsētas siena,  XVIII.gs. uzbūvētais 37 metrus garais minarets. Uzmanību piesaista dekoratīvie Adriana marmora vārti, uzbūvēti par godu Romas imperatoram Adrianam, kurš 130. g. pirms mūsu ēras apmeklēja pilsētu. Antālijas muzejs ir starp populārākajiem arheoloģijas muzejiem pasaulē.

 
 

Augstākais punkts - kalns Tahtali (2365 metri augsts), kurā līdz pašai virsotnei ir iespējams uzbraukt ar vagoniņu.
Īsa vēsture - Pergamas karalis Atals 1. gs. p.m.ē. pavēlēja, lai atrod visskaistāko zemi pasaulē – paradīzi uz zemes virsas. Viņi atklāja šo zemi, un karalis Atals nodibināja tur pilsētu, nosaucot to savā vārdā – Ataleija.
Klimats - Antaljā 4 gadalaiki ir tikai kalendārā, jo ziema tā īsti nemaz neatnāk. Vasara ir karsta un retu lietu. Lietus parasti nav 310 dienas gadā. Janvāra vidējā gaisa temperatūra ir 17 °C un augustā 25 °C.
Oficiālā valoda - turku valoda. Angļu valodu māca skolās, taču tās lietošanas prasmes nav augstas, tāpēc, braucot uz Antāliju, labāk ir iemācīties pāris frāzes turku valodā.
Valūta - turku lira. Vairākumā veikalu pieņem arī dolārus un eiro.
Svarīgi telefona numuri - ugunsdzēsēji- 110, policija-155, ātrā palīdzība- 112.
Kā tur nokļūt no Antaljas lidostas - Antaljas lidosta atrodas 10 kilometru attālumā no Antaljas pilsētas centra. Autobuss no lidostas uz pilsētas centru izmaksā 10 turku liras, taču ar taksi ap 20 līdz 30 turku lirām.
Ieteikumi ceļotājiem - vienmēr, ieejot mošejā, novelc apavus; ne vīriešiem, ne sievietēm nav pieņemami īsi šorti, vajadzētu būt krekliem ar neatkailinātiem pleciem un rokām, apsegtai galvai un kleitai vajadzētu būt zem ceļiem; peldoties jūrā, jāuzmanās no medūzām; nekaulēties par precēm, kuras tiešām nevēlas pirkt.

Antalijas akvaparks - vairāk par 100 metrus garām ūdens trubām, milzīgi peldbaseini, bāri, restorāni un veikali. Atrodas Dumlupinar Bulvari.

WaterPlanet Antalija - ūdens atrakciju parks. Atrodas Okurcalar Mevkii Alanya. Kopumā 23 ūdens trubas, mākslīgā upe, milzīgi peldbaseini.

Antaljas Zoo - kopumā 800 dzīvnieki un 80 eksotiski dzīvnieki, kas atceļojuši no visas pasaules. Šis zooloģiskais dārzs vairāk izskatās pēc rezervāta, jo ir iespēja tajā arī apmesties kempingā.
 
Pilsētas sienas - memoriālā Hadriana arka un pulksteņa tornis ir saglabājušies no helēņu perioda.

Kaleici - pilsētas centrs, kurā pabijušas daudzas civilizācijas gadsimtu laikā. Patlaban centrs ir atjaunos un kļuvis daudz tīkamāks tūristiem ar restorāniem, kafejnīcām, viesnīcām un iepirkšanās centriem. Turpat arī atrodas osta, kura ir ieguvusi „Zelta ābola balvu”, kas ir līdzīgs Oskaram tikai tūrisma jomā.
 
Antalijas muzejs - viens no ievērojamākajiem arheoloģijas muzejiem visā pasaulē. Vienīgais muzejs Turcijā, kur ir atsevišķas izstāžu zāles ar bērniem interesējošu ekspozīciju.
 
Hadriana vārti - šo marmora arku uzbūvēja romieši 2. gadsimtā pirms mūsu ēras par godu imperatoram Hadrianam.
 
Kesik minarets jeb brukušais minarets- kādreiz bijusi bizantiešu baznīca, bet tad pārtapusi par mošeju.
 
Yivli Minarets - Seldžuku būvētais minarets 13.gadsimtā, rotāts ar tumši zilām un tirkīza zilām flīzēm. Minarets kļuvis par pilsētas simbolu.
 
Aspendos amfiteātris - šis amfiteātris ir celts 2.gadsimtā un ir pazīstams kā vislabāk saglabājies amfiteātris, kura ietilpība ir 15 tūkstoši cilvēki un šeit vēl joprojām notiek pasākumi un festivāli. Blakus atrodas muzejs, kurā var apskatīt maskas un māla biļetes no senajiem laikiem.
 
Pludmales - Lara un Konyaalti pludmales ir ar attransportētām smiltīm, taču visapkārt ir klinšaini krasti. Abās pludmalēs ir daudz cilvēku, bāri, klubi un kafejnīcas. Lara pludmale ir viena no garākajām Turcijas pludmalēm.

Ūdenskritumi - Antaljas apkārtnē ir daudz ūdenskritumu, taču skaistākie ir Karpuzkaldiran (Lower Duden) ūdenskritums (ļoti netālu no Laras pludmales), Kursunlu ūdenskritums un Manavgat ūdenskritums, kas atrodas tāda paša nosaukuma pilsētā.

Delfinārijs - tajā dzīvo delfīni, balto vaļu pāris, jūras lauvas, kas sniedz šovus. Apmeklētājiem ir iespēja peldēties ar delfīniem. Delfinārijs atrodas pie akvaparka Dumlupinar bulvārī.

Kurban Bayrami festivāls - vissvarīgākās reliģiskās brīvdienas Turcijā. Musulmaņi visā pasaulē svin šos svētkus. Šajā laikā tiek pievērsta lielāka uzmanība ģimenes kopā būšanai un kāda dzīvnieka upurēšanai- aitu, govi, kazu vai kamieli. Šī dzīvnieka gaļu sadala 3 vienādās daļās un izdala. Festivāls notiek 3 dienas vai pat vairāk un 2010.gadā sākas 16.novembrī. 

Akvaparks ~40$

Tūristiem, kas atpūšas Antaljā vai Kemerā, ir iespēja tādus apmeklēt Antaljā. Jūs viesmīlīgi uzņems ūdensatrakciju parks "Aquapark" pie viesnīcas Dedeman, kā arī gigantiskais, nesen uzceltais "Aqualand".
Tūristiem, kas atpūšas Belekā, Sidē vai Alanjā izvēle nav mazāk plaša  tie ir jau pieminētie Antaljas akvaparki, kā arī "Water palnet" Alanjā un "Troy Aqua & Delfinarium" Belekā.
Savukārt Marmarisā ūdenspriekus var baudīt ūdensatrakciju parkā "Atlantis Waterpark", Bodrumā - "Dedeman Aquapark Bodrum", bet Kušadasī - "Aquafantasy" un "Adaland".


Ceļojums ar jahtu 30-60$

Izbrauciens ar jahtu – lieliska iespēja droši doties atklātā jūrā, izpeldēties dzidrā ūdenī un pilnīgi relaksēties. Jahta aplieks  nelielas saliņas un piestās jaukos līcīšos. Brauciena-ekskursijas cenā ietilpst pusdienas uz jahtas klāja.


Ceļojums ar jahtu pa Manavgatas upi ~40$

Manavgatas upe ieplūst jūrā dažus kilometrus no Sides pilsētas – no turienes arī sāksies ceļojums pret straumi augšteces virzienā: garām klinšainajiem krastiem, maziem, taču straujiem ūdenskritumiem un plaukstošām ielejām.
Brauciens ilgs līdz ārkārtīgi skaistajam Manavgatas ūdenskritumam un turku ciemam, kurā darbojas īsts austrumu tirgus.
Tajā varēs iegādāties tradicionālos suvenīrus, apģērbus, garšvielas. Uz jahtas tūristiem priekšā tiks celtas brīnišķīgas pusdienas. Ceļojuma noslēgumā jahtai būs vēl viena pieturvieta – pludmalē pie Manavgatas ietekas jūrā, kur būs iespējams izpeldēties gan upes saldūdenī, gan jūras sāļajā.


Daljana – bruņrupuču sala ~50$

Šī ekskursija, kas ilgst aptuveni 10 stundas, iepazīstinās Jūs ar Egejas jūras piekrastes dabu, tās putnu un dzīvnieku pasauli. No Daljanas ciema Jūs pa niedrām aizaugušu upi ar motorlaivām aizvedīs uz gleznainu ieleju.
Tur, pie Ilidžas ciema, būs iespēja baudīt veselības kūri dabiskās dūņu vannās (temperatūra ~ 400 C), pēc kuras āda kļūst gluži vai zīdaina, bet ķermenis atgūst spēku un mundrumu.
Pēc pusdienām restorānā (iekļautas ekskursijas cenā) Jūs dosieties atpakaļ, pa ceļam piestājot vietā, kur atrodas unikālas liķiešu kapenes (izcirstas klintīs). Nākamās divas stundas Jūs pavadīsiet vienreizīgajā Bruņurupuču pludmalē, kas ir apdraudētās Vidusjūras bruņurupuču sugas (Carreta carreta) vairošanās vieta.


Delfinārijs ~35$

Delfīnu un mīlīgo roņu priekšnesumi Antaljas delfinārijā "Dolfinland" vienmēr izsauc vētrainu publikas sajūsmu. Kad priekšnesums galā, par papildu samaksu iespējams pat izpeldēties kopā ar delfīniem un... iegūt to zīmētas bildes! Šo ekskursiju var pieteikt tūristi, kas atpūšas Kemerā, Antaljā un Belekā, taču Kemerā mītošajiem iespējams apmeklēt arī savā kūrortā esošo delfināriju. Sajūsmā būs gan bērni, gan pieaugušie!


Didimas-Milēta ~45$

Kādreiz nepārspējamais Apollona templis Didimās, kas atrodas apmēram stundas brauciena attālumā no Bodrumas, vēl 7. gs. p.m.ē. tika iecerēts kā viens no svarīgākajiem seno grieķu orākuliem. Grandiozajam templim pēc tā radītāju ieceres bija jābūt tikpat cienīgam kā dižajam Artemīdas templim Efesā (atcerēsimies, ka Apollons un Artemīda bija brālis un māsa).
Didimu ziedu laikos templī bija 108 joniešu marmora kolonnas (20 m augstas un 2,3 m diametrā), bet divus gadsimtus ilgajā celtniecības gaitā vēl 12 kolonnas tā arī netika uzceltas. Templi izpostīja persieši, bet Aleksandrs Lielais to atjaunoja. Jau kristietības laikmetā templis tika pārvērsts par baznīcu, bet 1493. gada zemestrīcē tas tika sagrauts. Līdz mūsdienām pilnībā saglabājušās trīs grandiozas sniegbaltas kolonnas un virkne iespaidīgu cilņu, piemēram, Medūzas galva, kas kļuvusi par Didimu simbolu.
Ceļš vedīs cauri senajai Milētas pilsētai. Milēta (480 g. p. m.ē.) slavena arī ar to, ka tajā bijis lielākais tirgus laukums antīkajā pasaulē. Apskates vērtas ir arī Faustīnas termas un Arheoloģijas muzejs.


Efesa ~60$

Divus brīnumus – vienu cilvēku roku radītu, bet otru – dabas veidotu, Jūs varēsiet skatīt šajā ekskursijā.
Aptuveni 10 gs. p.m.ē. dibinātajai Efesas pilsētai daudzus gadsimtus bija ievērojama loma antīkās pasaules dzīvē. Senie grieķi tajā uzcēla unikālo Artemīdas templi, kurš tika sagrauts un izpostīts pat veselas trīs reizes: vispirms to izdarīja Hērostrats, pēc tam goti, bet beigu beigās tā drupas sevī pēc zemestrīces iesūca purvainā augsne.

Tagad, kad vienam no septiņiem pasaules brīnumiem veikta restaurācija, Jūs varēsiet aplūkot tempļa pamatus un kolonnu atliekas. Jūs skatīsiet arī imperatora Adriāna strūklaku un akveduktu, tāpat divus ar musulmaņu valdīšanas laiku saistītus pieminekļus: Isabeja mošeju (m.ē. 13.gs.) un seldžuku celto cietoksni.

Ar laiku Efesa kļuva par Romas impērijas Āzijas provinces galvaspilsētu, un kopš tām tālajām dienām gandrīz neskartas ir saglabājušās senās ielas, mājas, termas un antīkās Celza bibliotēkas fasāde.

Vēl vēlāk Efesa kļuva par kristiešu centru, par ko atgādina apustuļa Jāņa bazilika, kurā šis evaņģēlists apglabāts, un Jaunavas Marijas māja, kurā viņa aizvadīja pēdējos savas dzīves gadus. Šo namu Jūs apmeklēsiet pēc pusdienām (maksa iekļauta ekskursijas cenā).

Ekskursijas ilgums: visa diena.


Ekskursija uz Kekovu un Likijas Miru ~60$

Ekskursijas pirmo pusi pavadīsiet uz jahtas klāja, kas Jūs nogādās brīnumskaistajā Kekovas salā. Dzidrie ūdeņi, kas apskalo šo salu, slēpj antīko pilsētu Kekovas un Simenas drupas, kas tika sagrautas kādas zemestrīces laikā.

Pēc pusdienām zvejnieku ciemā (iekļautas ekskursijas cenā) Jūs ar autobusu dosieties uz Miru, senās Likijas pilsētu savienības kādreizējo galvaspilsētu. Augstāk par citām mākslām senie likieši vērtēja arhitektūru, īpaši to, kas saistījās ar kapeņu būvi un rotājumiem. Savus mirušos viņi centās apglabāt iespējami augstākā vietā, turklāt vertikālā stāvoklī, lai viņiem vieglāk būtu mērojams ceļš uz debesīm.

Tas redzams, aplūkojot iespaidīgās „mājveida” kapenes, kas izkaltas klintīs. Miras klosterī Svētais Nikolajs līdz pat savai nāves dienai 325. gadā sludināja kristietību par spīti Romas valdības vajāšanai.

Arheologi izrakumos ir atklājuši svētnamu, kura vecums attiecas uz minēto periodu, un tagad virs sarkofāga, kur iespējams apglabāts Sv. Nikolajs, novietotas svētītas ikonas.

Ekskursijas ilgums: visa diena.


Kapadokija (divu dienu ekskursija ar autobusu) ~145$

Kapadokijas vēstures aizsākumi rodami laikā, kad cilvēku uz pasaules pat nebija. Vulkānu izvirdumi pārklāja visu apkārtni ar lavu un blīvu vulkānisko pelnu kārtu.

Miljoniem gadu laikā šos izmešus plosīja un ārdīja lietus un vējš, kamdēļ Kapadokijas kalnu veidojumi tagad ieguvuši dīvainu, noslēpumainu, pat fantastisku izskatu – piemēram, iedomājieties klajumu, kurā redzat milzu sēnes, elfus, goblinus un pat falliskas formas veidojumus. Kapadokijas ielejas viena no otras atšķiras ne vien ar to formām, bet arī nokrāsu, kas mēdz vietām būt gan iesārta, gan pat šokolādes brūna.

M.ē. I gs. Kapadokijā, vairoties no romiešiem, kas viņus vajāja, ieradās pirmie kristieši. Viņi mīkstajos klinšu iežos izcirta un izkala pilsētu ar baznīcām un klosteriem, kas saglabājusies līdz pat mūsdienām! Līdz ar to tūristiem būs iespēja skatīt savām acīm 7 stāvīgās Derinkuju un Kaimakli pazemes pilsētas, Ihlaras ielejas kanjonu, kā arī Geremas brīvdabas muzeju ar veselu baznīcu un kapelu kompleksu, kurā aplūkojamas arī freskas, kas saglabājušās vēl no tiem tālajiem laikiem.

Ekskursijas cenā iekļautas pusdienas, vakariņas un izmitināšana 3* viesnīcā. Jāpiemin, ka šī ekskursija saistīta ar ilgstošiem braucieniem (5-6 stundas) komfortablā autobusā, kas aprīkots ar kondicionētāju.

Ekskursijas ilgums:  2 dienas. 


Makšķerēšana ~60$

Tas būs aizraujošs ceļojums uz gleznainiem ezeriem zemes iekšienē, kur makšķernieki varēs netraucēti nodoties savai mīļotajai nodarbei un gūt tik nepieciešamo adrenalīna devu (aprīkojums būs uz vietas). Savukārt tie, kas pavadīs makšķerniekus, varēs vienkārši atpūsties, sauļoties, peldēties un beigu beigās baudīt lieliski pagatavotus barbekjū produktus!

Ekskursijas ilgums: pusdiena.  


Motosafari ~55$

Kvadracikls apvieno sevī gluži vai nesavienojamo: tas sniedz ekstrēmas izjūtas un vienlaikus ir drošs, tas ir ātrs un stabils vienlaikus. Šo mūsdienu spēļu traktora un īsta visurgājēja hibrīdu ir ļoti viegli vadīt, un tam nav vajadzīgas pat tiesības!

Tāpēc šajos safari braucienos prieku gūst ne tikai īsti sacīkšu mīļotāji, bet arī viņu mazliet nedrošās draudzenes un bērni. Jūs gūsiet iespaidu gūzmu, traucoties pa mežainiem celiņiem, pārvarot kalnu nogāzes un dažādus šķēršļus, lai nokļūtu kalna virsotnē, no kura paveras brīnišķīgs panorāmas skats! Protams, būs arī pusdienas un atspirdzinoša pelde dzidrā kalnu upītē! Aicināti ir visi!

Ekskursijas ilgums: visa diena.


Nakts brauciens ar jahtu ~45$

Jūsu jahta naksnīgajā laikā klusi slīd gar Turcijas Rivjēras piekrasti, uz klāja publika līksmi dejo turku un modernās mūzikas ritmos – īstais brīdis, lai gūtu jaunus draugus un paziņas, pavadītu vakaru romantiskā gaisotnē jeb arī vienkārši gūtu prieku no tā, ka varat sajusties harmonijā ar sevi un jūru, zvaigžņotajām debesīm un ceļabiedriem.

Ekskursijas ilgums: vakars.


Pamukkale (divu dienu ekskursija ar autobusu) ~130$

Daba rada brīnumus, kurus mirstīgie radīt nevar: vairāk nekā divus tūkstošus gadu liels skaits termālo avotu tek lejup pa nogāzēm un veido iespaidīgas sniegbaltā travertīna terases un stalaktītus, kuri nodēvēti par Pamukkale (kokvilnas pils).

Tas viss ir zem klajas zilas debess, saules apspīdēts, tāpēc nav jābrīnās, ka Pamukkale kļuvusi par vispopulārāko un Turcijā visbiežāk fotografēto apskates vietu.

Pamukkalē ir iespējams apmeklēt Kleopatras baseinu, kur kādreiz esot peldējusies kaprīzā un slavenā valdniece. Mūsdienās atliek novilkt apavus un basām kājām aiziet pa taku līdz šim baseinam, kur sagaida brīnumaina pelde. Pat pēc neilgas peldes siltajā ārstnieciskajā minerālūdenī, kura temperatūra ir apmēram 350 C, āda kļūst maiga un zīdaina, ķermenis atbrīvojas, zūd reimatiskas un muskuļu sāpes.

Ekskursija turpināsies antīkajā Hēropoles pilsētā, kur saglabājušās antīkā teātra, termu un milzīgas nekropoles drupas. Pirms tam Jūs piestāsiet tirdzniecības centrā Denizli rajonā, kas slavens ar savu tekstilrūpniecību un izstrādājumiem no oniksa.

Ja izvēlēsieties divu dienu ekskursiju, tad vakarā apmetīsieties 3* vai 4* viesnīcā, pēc tam skatīsiet nacionālo dziesmu un deju priekšnesumu, bet jau nākamajā dienā aplūkosiet apbrīnojami skaistas alas, iepazīsieties ar nomadu mājvietām un apmeklēsiet aušanas meistarības skolu, kur varēsiet iegādāties rokām austus daiļamata priekšmetus un apģērbu.

Ekskursijas ilgums: 2 dienas.


Raftings ~60$

Interesanti un aizraujoši, asu izjūtu cienītajiem! Raftings jeb nobrauciens ar laivu (4-12 vietīgām) vai piepūšamajiem plostiem pa strauju kalnu upi – tajā ir sava odziņa, savs pipariņš un deva tīra adrenalīna! Īpašas iemaņas nav nepieciešamas, tūristiem tiek izsniegtas glābšanas vestes un ķiveres, instruktori (kas noteikti atrodas uz katra peldlīdzekļa) izskaidro noteikumus, un... sākas nobrauciens.

Stāvie viļņi, krāces, ātrā straume – tas viss sniedz daudz prieka un adrenalīna gan pieaugušajiem, gan bērniem! Vairākās gleznās vietās Jūs varēsiet piestāt krastā, atvilkt elpu un izpeldēties, bet pēc tam turpināt nobraucienu, lai ekskursiju pabeigtu ar pusdienām jaukā restorānā klusā upes krastā.

Ekskursijas ilgums: pusdiena. 


Safari ar džipiem ~40$

Lieliska iespēja skatīt Turciju no vēl neiepazītās puses: ar džipiem pāri kanjoniem, kalniem un straujām upēm doties projām no piekrastes uz valsts vidieni, vērojot mežonīgo dabu, savdabīgās klinšu formas, ūdenskritumus, mežus un ielejas. Tie, kam līdzi būs autovadītāja tiesības, varēs šīs priekšrocības izmantot, sēžoties pie stūres.

Safari ar džipiem sniedz ne vien pieklājīgu adrenalīna devu, bet ļauj arī saskatīt neadaptēto, civilizācijas labumu „nesasukāto” Turciju, pabūt īstā turku ciemā, kur saglabātas senās tradīcijas un lauku sadzīve.

Tur ekskursijas noslēgumā Jums piedāvās izbaudīt turku tējas dzeršanas ceremoniju.

Ekskursijas ilgums: visa diena.


Turku nakts ~40$

Pasakainā atmosfērā, īstā senatnīgā pilī notiks priekšnesums "Nakts Turcijā": kopā ar vēdera dejām, turku tautas dziesmām un jautrām dejām būs redzama arī pavisam nopietna žonglēšana ar nažiem, staigāšana pa stikla lauskām u.c. Priekšnesumu noslēgs uzvedums, kurā atainotas senlaiku turku kāzu paražas un kārtība.

Kamēr tas noritēs, Jūsu priekšā vakariņās tiks pasniegti lieliski pagatavoti turku virtuves ēdieni un nacionālie dzērieni, t.sk. vīns, ko varēsiet baudīt, cik vien tīk! Vakaru noslēgs diskotēka, kurā skanēs gan turku populārā, gan Eiropas modernā mūzika.

Ekskursijas ilgums: vakars.


Turku pirts ~35$

Turku pirts jeb "hamams" – labākais veids kā vienlaikus atjaunot spēkus, atpūtināt prātu un iepriecēt dvēseli! Un to nu sev nevajadzētu liegt. Ne velti šo pirts procesu paši turki sauc par "atgriešanos savā sākotnē". Ir taču tik patīkami, aizmirstot visas ikdienas raizes vai aizmirstot par augstāko domu lidojumu, izstiepties uz siltas marmora plāksnes, izjust, kā siltums maigi sasilda un pārņem visu ķermeni!

Noteikti jāizmēģina putu masāža, kuras laikā pirtnieks ierīvē un izvingrina ķermeni, ko klāj iespaidīgs putu kalns. 

 

Atkarībā no kūrorta ir pieejamas arī citas ekskursijas. Ekskursiju pieejamība un cenas var mainīties.