cb@cb.lv | Tallinas iela 30
Kalnciema iela 116, Rīga

Dahaba

Dahaba atrodas uz pussalas, kas atrodas starp Āfriku un Āziju. Arābu valodā pilsētas nosaukums nozīmē „zelts”. Nav jābrīnās kāpēc pilsētai ir tāds nosaukums, ja paskatās uz smilšu krāsu šajā reģionā. Un ne tikai smiltis, bet arī zilais ūdens un palmas ir tās, kas pievilina ceļotājus. Ārpus Dahabas ir daudzas lieliskas vietas, kur nirt (piemēram, Blue Hole) un kāpt klintīs (piemēram, Qnai el-Rayan un Qnai el-Atschan). Dahaba patiks cilvēkiem, kuriem patīk neskarta daba, tur ir daudz pludmaļu ar koraļļu riftiem gandrīz pie paša krasta. Assalaha līcī ir izvietojušies daudzi mazi veikaliņi, kafejnīcas un viesnīcas. Dahaba patiesībā sastāv no diviem ciematiem- Assalaha ciemats dienvidos un Dahabas centrs ziemeļu daļā, kas ir biznesa un administratīvais centrs. Pagātnē Dahaba bija beduīnu zvejnieku ciematiņš, taču tagad ir plaši pazīstama vindsērfinga cienītāju vidū. Esot Dahabā, jāizmēģina unikālos restorāniņus hipiju un beduīnu stila apvienojumā, kur cilvēki var izvēlēties zivi un to pagatavos pēc paša klienta vēlmēm. Šādi restorāni vidēji neizmaksā vairāk par parastu ēģiptiešu restorānu, kā arī jāaiziet uz kādu mazu kafejnīcu un, sēžot uz spilveniem, jāizmēģina ēģiptiešu ūdens pīpi ar dažādas garšas tabakām.


Valsts - Ēģipte
Ģeogrāfiskā atrašanās vieta - Sīnaja pussala
Augstākais punkts - Katrīnas virsotne 2629 m.
Iedzīvotāju skaits - 15 000
Klimats - no novembra līdz martam ir ziemas mēneši, kad naktī ir ap 25 celsija grādiem un dienā ap 25 grādiem pēc celsija. Līst samērā reti- vienu reizi mēnesī un saule spīd 8 līdz 9 stundas dienā. No aprīļa līdz oktobrim ir vasaras mēneši, kad naktī ir no 10 līdz 20 grādiem pēc celsija, bet dienā no 35 līdz 45 grādiem. Vasarā lietus nelīst un saule vidēji ir 10 stundas dienā. Vasara parasti sākas ar smilšu vētru, kas nāk no Sahāras.
Īsa vēsture - Izraēlieši bija kādreiz okupējuši Dahabu. Bībelē šī vieta ir pieminēta ar tās izraēliešu doto nosaukumu. Kopš 1982.gada Sīnaja pussala atkal pieder ēģiptiešiem.
Oficiālā valoda - arābu
Valūta - ēģiptiešu poundi.
Svarīgi telefona numuri - ātrā palīdzība: 123; ugunsdzēsēji: 123; tūristu policija :122
Kā tur nokļūt - Tuvākā lidosta Dahabai ir Šarm eš Šeihā. No šīs lidostas ir jānokļūst Šarm eš Šeihas centrā un tālāk var doties ar autobusu uz Dahabu, šis autobuss iziet no autoostas apmēram ik pēc stundas. Autobuss no Dahabas uz citām pilsētām izmaksā apmēram no 2 līdz 6 ēģiptiešu poundiem.

Ieteikumi ceļotājiem - ēģiptiešu darbinieki sagaida dzeramnaudu, kurai vajadzētu būt no 5 līdz 20 ēģiptiešu poundiem; jūlijā un augustā cenas ir augstākas, jo tad ir karstākā tūrisma sezona.

Zilais caurums (The Blue Hole)- vispopulārākais apskates objekts Dahabas apkārtnē, kas patiesībā ir milzīgs caurums Sarkanajā jūrā, kuru var redzēt pat no kosmosa. Šis caurums ir populāra vieta burāšanai, bet arī bīstama.
Koraļļu rifi - izvietojušies gar Sarkanās jūras krastiem. Parasti ceļotāji koraļļu riftus apskata snorkelējot.
Pludmales - visās pludmalēs ir smiltis, nevis oļi. Lagūnas pludmalē, kas atrodas 10 minūšu braucienā no centra, pārsvarā dodas cilvēki snorkelēt, nirt un nodarboties ar vindsērfingu. Palmbīčā pie Vidusjūras ir vieta piknikiem un sauļošanās vietas pelēkajās smiltīs. Dahabas līcī pārsvarā nodarbojas ar vindsērfingu un nirst. Assalah līča pludmalē var jāt ar kamieļiem un tā ir ideāla vieta, kur sērfot.
Ein Khudra oāze - šai oāzei ir 3 tūkstošus gadu gara vēsture- tā ir bijusi gan glābiņš ceļotājiem, gan pieminēta Bībelē, gan arī tur bijuši apmetušies beduīni. Mūsdienās tur vēljoprojām dzīvo dažas beduīnu ģimenes, kas piedāvā tūristiem tēju, ēdienu un laipnu uzņemšanu. Lai dotos izjādē ar kamieļiem, šī vieta ir ļoti svarīga, jo šī ir galvenā vieta, kur var kamieļi padzerties (dodoties pārgājienos kamieļiem jādzer ik pēc 3 vai 4 dienām).
Krāsu kanjons - atrodas netālu no Tabas. Krāsu kanjons ir pasaules brīnums ar 40 metri augstām sienām, starp kurām var pastaigāties. Bieži tiek rīkotas pārgājieni gida pavadībā pa šo kanjonu.
Svētās Katrīnas klosteris - šis klosteris ir iekļauts UNESCO mantojumu sarakstā. Pēc nostāstiem šeit ir iegriezies arī Mozus. Klosteris atrodas Sīnaja kalnos, Svētās Katrīnas pilsētā.
Masbat -  īstā vieta, kur iet ballēties. Atrodas pie līča, turpat ir pludmale. Tur ir izvietojušies daudz restorānu, kafejnīcas, bāri un klubi, kuri atvērti līdz pašam rītam.
TOTAS deju bārs- šis ir vecākais bārs Dahabā un tas vēl joprojām darbojas. Bārs izskatās pēc kuģa no ārpuses un darbojas kopš 1983.gada.
Niršanas centri - ja Jūs esat nolēmis iegūt niršanas apliecību, tad Dahabā ir ļoti daudz niršanas centri. Taču, lai izvēlētos sev atbilstošāko būtu, pirmkārt, jāsalīdzina cenas, jo dažos centros tās ir pārāk augstas, otrkārt, vai vēlaties iegūt PADI vai CMAS apliecību. Uzmanību vajadzētu arī pievērst tam cik cilvēku ir grupā (vairāk par 4 nevajadzētu būt), un cik ilgi iet kursi ( 3-4 dienas ir pietiekami, bet 2 dienu kursi ir par īsu).
Dienas izbraucieni no Dahabas tiek piedāvāti uz Petras pilsētu (Jordānija) un Jeruzalemi (Izraēla).