cb@cb.lv | Tallinas iela 30
Kalnciema iela 116, Rīga

Druskininki

Druskininki


Druskininki ir neliela pilsēta Lietuvas dienvidu daļā. Tā atrodas pāris kilometru attālumā gan no Polijas, gan no Baltkrievijas. Pilsēta pirmo reizi pieminēta 13.gadsimtā. Tās nosaukums radies no vārda “druska”, kas lietuviski nozīmē sāls. Tas ir nozīmīgs SPA kūrorts jau kopš 19. gadsimta. Arī šobrīd pilsēta ir lielākais un vecākais Lietuvas kūrorts. Druskininkus ieskauj meži un caur tai plūst Nemunas upe, kā arī tā ir bagāta ar saviem ārstnieciskajiem minerālūdeņiem. Te atradīsiet vairākas SPA viesnīcas, kur atpūsties no steidzīgās ikdienas un izbaudīt dažādas SPA procedūras. Druskininkos darbojas tādas SPA viesnīcas kā SPA Vilnius Druskininkai, Grand SPA Lietuva, Amberton Green SPA Druskininkai, Egles sanatorija, UPA medical SPA, Goda hotel & SPA un daudzas citas.
Druskininkos atrodas sniega arēna “Snow arena”, kas ir viena no lielākajām iekštelpu slēpošanas trasēm pasaulē. Te ir 2 iekštelpu slēpošanas trases un viena viena āra trase, kur trases garums līdz 460 m. Sniega arēna darbojas visa gada garumā. Šeit pieejama arī apmācība jaunajiem slēpotājiem.
Druskininkos atrodas akvaparks, kas piemērots visai ģimenei. Šeit ir daudz dažādu slidkalniņu, viļņu baseins, upe ar straumi un ļoti daudz veidu saunas (somu, turku, krievu utt.), ko baudīt jebkurā gada laikā.
No Druskininku akvaparka līdz Sniega arēnai var doties ar trošu vagoniņu. Tas ir 7,5 minūšu ilgs brauciens virs Druskininku mežiem, pāri Nemunas upei un ar skaistu panorāmas skatu uz Druskininku pilsētu.

Grūtas parks

Grūtas parks atrodas pavisam netālu no Druskininkiem (aptuveni 8 km) un te apskatāmas padomju laiku skulptūras un pieminekļi no visas Lietuvas. Grūtas parka ekspozīcija atklāj padomju ideoloģiju un tās ietekmi uz vērtību sistēmu. Līdz šim nevienā citā muzejā nav savākta tik plaša padomju relikviju klāsts. Parkā apskatei izlikti 46 autoru 86 darbi. Papildus āra ekspozīcijai šeit atrodas muzejs ar grāmatām, video materiāliem, plakātiem, gleznām. Parka teritorijā mazajiem apmeklētājiem patiks mini zoo, kurā apskatāmi gan dažādi dzīvnieki, gan putni.

Antanas Česnulis skulptūru parks

Aptuveni 5 km attālumā no Druskininkiem, Naujasode ciematā atrodas slavena lietuviešu mākslinieka Antanas Česnulis skulptūru parks. Te izvietotas mākslinieka veidotas neparastas, daži pat teiktu dīvainas koka skulptūras. Parks ir neliels, tomēr vairums apmeklētāju to novērtē ļoti atzinīgi. Bieži vien arī pats mākslinieks ir sastopams parkā un priecāsies ar Jums aprunāties par savu darbu.

Dzūkijas nacionālais parks

Dzūkijas nacionālais parks ir lielākais nacionālais parks Lietuvā, kā arī valstī plašākā mežu teritorija. Īpaši raksturīgi ir priežu meži. Šī vieta ideāli piemērota dabas mīļotājiem. Jūs varat doties pastaigā pa kādu no dabas takām, velo izbraucienā vai braucienā ar laivu, piemēram, pa Ūlas vai Grūdas upi. Nacionālajā parkā esošais Čepkeli purvs ir viena no aizsargātākajām vietām Lietuvā, kur mājvieta ir vairākiem retiem dzīvniekiem, putniem un augiem. Parkam ir divi informācijas centri, kas atrodas Marcinkonis un Merkines ciematā. Te varēsiet saņemt visu nepieciešamo informāciju par skaistākajiem maršrutiem un apskates vietām. Merkine ir vieta, kas pazīstama ar savu melno keramiku. Te iespējams iepazīt melnās keramikas noslēpumu no vietējiem māksliniekiem un iegādāties kādu suvenīru arī sev.

Grodņa

Grodņas pilsēta Baltkrievijā atrodas tikai 55 km attālumā no Druskininkiem. Tā ir viena no skaistākajām Baltkrievijas pilsētām. Grodņa ir Baltkrievijas kultūras centrs, kā arī izsenis bijusi nozīmīgs tirdzniecības, amatniecības un mākslas centrs. Grodņā atrodas Baltkrievijā lielākais skaits vēsturisko vietu, kas saglabājušās līdz mūsdienām.
Balkrievijā sastopami dažādu ticību pārstāvji un arī Grodņā tas attēlojas daudzajās baznīcās. Pati slavenākā Grodņas baznīca ir Kolhozskaja, kas celta 12. gadsimtā un attēlo seno Krievijas arhitektūru. Vēl viena īpaša reliģiska celtne Grodņā ir Sv. Franča Havjēra katedrāle, kuras torni rotā vecākais strādājošais pulkstenis.
Ievērojot noteiktas prasības, Latvijas pilsoņi uz Brestas-Grodņas reģionu Baltkrievijā var doties bez vīzas.