cb@cb.lv | Tallinas iela 30
Kalnciema iela 116, Rīga

Dubrovnika

Dubrovnika

Dubrovnika atrodas Horvātijas pašā dienvidu daļā, Adrijas jūras krastā. Tā tiek dēvēta par skaistāko Dalmācijas piekrastes pilsētu, kā arī par Adrijas jūras pērli”. Dubrovnika atrodas uz zemesraga, ko no vienas puses ieskauj jūra, bet no otras puses Srdj kalna augstās kaļķakmens sienas. Dubrovniku smagi skāra bombardēšana 1991.gadā, tomēr tā ir spējusi atgūties un ir populārs tūrisma galamērķis šobrīd. Ar vidēji 250 saulainām dienām gadā, Dubrovnika ir labs galamērķis atpūtai jebkurā gadalaikā, tomēr visieteicamākais laiks ceļojumam ir no aprīļa līdz septembrim, kad ir visaugstākā gaisa temperatūra un uzsākta peldēšanās sezona.

Dubrovinkas mūris

To aizsākuši celt aptuveni 600. gados, bet esošo fromu ieguvis ap 15. gadsimtu. Mūris ir visapkārt vecpilsētai un pa tā augšpusi droši var doties pastaigā, lai noķertu skaistākos pilsētas skatus. Lai apietu pilnu apli (aptuveni 2 km) nepieciešama aptuveni 1 h, tomēr ainavas, kas paveras ir tik skaistas, ka Jūs gribēsiet uzkavēties ilgāk. Lai staigātu pa mūra augšpusi, jāpērk ieejas biļete.

Dubrovnikas vecpilsēta

Dubrovnikas vecpilsēta ir piepildīta ar vecām akmens mājām un pieminekļiem, baroka baznīcām un klosteriem, renesanses strūklakām un plašiem marmora laukumiem un stāvām bruģētām ielām. Lai apskatītu pilsētu no augšas var doties pastaigā pa pilsētas mūri, vai arī izbraukt ar vagoniņu tieši virs vecpilsētas. Vecpilsētas apskati iesakām uzsākt ar vecpilsētas arkveida ieejas vārtiem. Lai nokļūtu līdz šiem 1537.gadā uzceltajiem vārtiem, ir jāšķērso paceļamais tilts. Izejot cauri šiem iespaidīgajiem vārtiem, Jūs uzreiz nonāksiet uz gājēju ielas.

Lokrum sala

Lai dotos atpūtā no pilsētas, 15 minūšu īsa kuģīša brauciena attālumā no Dubrovnikas atradīsiet Lokrum salu. Sala ir noklāta ar priedēm, cipresēm un olīvkokiem, kas sniedz vēlamo patvērumu karstajās Horvātijas vasarās. Salas pludmales, jūra ir akmeņainas. Ja dodaties ar bērniem, vispiemērotākā vieta ir salas dienvidu pusē “Mrtvo More” - peldvieta, kas ar caur pazemi savienota ar jūru. Pastaigājoties pa šo skaisto salu, Jūs noteikti satiksiet arī brīvi klaiņojošus zaķīšus un pāvus! Vasaras sezonā kuģītis no Ribarnica ielas piestātnes Dubrovnikas vecpilsētā uz Lokrum salu atiet ik pēc 30 minūtēm.

Srd kalns

Srd kalns paceļas tieši virs pilsētas. Uz to var nonākt ar vagoniņu pa trošu ceļu, vai dodoties 4,7 km garā pārgājienā, lai sasniegtu kalna virsotni. Pārgājienu taka ir vieglas/ vidējas sarežģītības un pieejama visa gada garumā. Ceļotāji pārgājienu pa šo taku novērtējuši ļoti augstu un apgalvo, ka te apskatāmi skaistākie skati Dubrovnikā.

Dubrovnikas pludmales

Dubrovnikā neatradīsiet plašas smilšainas pludmales – tās ir akmeņainas un bieži vien bez īpašas piekrastes zonas.

Pati slavenākā pludmale Dubrovnikā atrodas tikai 5 minūšu gājiena attālumā no vecpilsētas. Tā ir Banje pludmale un atrodas ar skatu uz Lokrum salu un vecpilsētu. Pludmale ir oļu, akmeņu. Sezonas laikā tiek piedāvāts izīrēt atpūtas krēslus, darbojas kafejnīcas un tiek piedāvātas aktīvās ūdens izklaides. Karstās vasaras dienās, šī pludmale var būt pārpildīta ar cilvēkiem.

Dubrovnikā ir iespēja arī peldēt, sauļoties pie pašiem vecpilsētas mūriem – Porporela pludmalē vai Buza pludmalē. Sauļošanās te iespējama uz akmens klintīm un iekāpšana jūrā pa kāpnēm.

Elafiti salas

Tas ir neliels salu arhipelāgs uz ziemeļrietumiem no Dubrovnikas. Galvenās salas ir Šipan, Lopud un Koločep. Salas ir nelielas un iedeāli piemērotas mierīgai atpūtai. Lopud un Koločep salās nav atrodama neviena automašīna! No Dubrovnikas tiek piedāvātas ļoti daudzas vienas dienas ekskursiju programmas uz šīm salām. Iesākām apskatīt jūras alas ekskursijā ar laivu. Tā būs lieliska vieta, kur atpūsties no cilvēku pūļiem un apskatīt dzīvi zem ūdens. Slavenākā ir Zilā ala (Blue cave), kas atrodas Koločep salā. Lai gan Elafiti salās lielākoties ir akmeņaina piekraste, vietām atrodamas arī smilšu pludmales, piemēram, Sunj pludmale Lopud salā.

 

Dubrovnika ir arī iespējamais sākumpunkts nedaudz plašākai Balkānu reģiona izpētei. Aptuveni 2,5 h brauciena attalumā ir sasniedzama Mostara Bosnijā un Hercogovinā. Mostara ir viena no tūristu apmeklētākajām pilsētā valstī. Tā pārsteidz ar savu skaistumu, arhitektūru un, protams, ar slaveno tiltu “Stari Most” vai veco tiltu, kā to varētu saukt tulkojumā. Tiltu būvēts 16.gadsimtā Osmaņu impēriijas laikā. Vēlāk – 1990. g. - tilts ticis nopostīts, tomēr pēc tam atjaunots un iekļauts UNESCO sarakstā. Papildus tam, Mostarā varat pastaigāt pa vecpilsētas ieliņām un nopirkt ļoti daudz skaistu un krāsainu lakatiņu vietējā tirgū.

 

Tāpat, aptuveni 2 h brauciena attālumā no Dubrovinkas, Jums ir iespēja nokļūt skaistajā Melnkalnas pilsētā Kotorā. Kotora atrodas Adrijas jūras līcī un ir ieskauta ar augstām kaļķakmens klintīm. Pilsētas apskati var sākt ar Kotoras vecpilsētu “Stari grad” - akmeņu sienas un akmeņu mājas neatstās vienaldzīgu, ne velti vecpilsēta ir iekļauta UNESCO kultūras mantojuma sarakstā. Kotorā būs grūti nepamanīt vietējo iedzīvotāju aizraušanos ar kaķiem – tie te ir simtiem un tie tiek regulāri pabaroti un padzirdīti. Kaķu tēmai veltīti arī muzeji, suvenīri un veikali.

×
×
×
×