cb@cb.lv | Tallinas iela 30
Kalnciema iela 116, Rīga

El Medano

Nonākot Spānijai piederošajās Kanāriju salās, starp Eiropu un Āfriku, var baudīt brīnišķīgas smilšu pludmales, draudzīgumā un dzīvīgumā pulsējošus piekrastes kūrortus, tropiskus un priežu mežus, kanjonus, klintis, ūdenskritumus, kalnus un vulkānus. Aizbraucot turp februārī – martā, Jums būs iespēja ienirt nebeidzami krāšņā karnevāla svētku virpulī. Kanāriju salas atrodas Āfrikas platuma grādos, tomēr infrastruktūra un sabiedriskā dzīve ir kā Eiropas valstīs. Kanāriju salas lielu uzmanību velta ģimeņu komfortam, kuras dodas ceļojumos ar bērniem. Mini klubi un bērnu auklītes ir daudzās viesnīcās.

Nelielā El Medano pilsētiņa – viens no visā pasaulē slavenākajiem vindsērfinga cienītāju centriem. Kūrorts iecienīts ne vien vindsērfinga nodarbībām piemērotā klimata, bet arī pilsētiņas jautrās un relaksējošās atmosfēras dēļ. Pilsētiņas omulīgajās ielās atrodas daudzi restorāni, kafejnīcas un bāri, kuros uzkavējas atpūtnieki un vindsērfinga cienītāji.

 

Praktiska informācija

Galvaspilsēta Spānijas galvaspilsēta – Madride, bet katrai salai ir pašai sava galvaspilsēta. Tenerifes salas galvaspilsēta ir Santakrusa de Tenerife.

Klimats Spānijā ir tikai divi gadalaiki. Salās ziemas ir maigas, bet kontinenta centrālajā daļā gaisa temperatūra bieži mēdz noslīdēt zem nulles. Vasaras visur ir karstas, izņēmums ir tikai kalnu apgabali. Kanāriju salu klimats nedaudz atšķiras no Spānijas kontinentālās daļas klimata. Visa gada garumā Kanāriju salās ir silts – vidējā gaisa temperatūra svārstās 18–24 grādu robežās, bet ūdens temperatūra Atlantijas okeānā svārstās 19–20 grādu robežās.

Valodas. Oficiālā valoda visā Spānijas teritorijā ir spāņu valoda. Tomēr dažos reģionos runā dialektos. Kūrortos populāra ir angļu un vācu valoda.

Dzērieni. Spānija ir izslavēta ar savām senajām vīna darīšanas tradīcijām. Tādēļ kopā ar ēdieniem vienmēr pasniedz spāņu baltvīnu (vino blanco) vai sarkanvīnu (vino tinto). Cieņā ir Sangria – sarkanvīna un šampanieša kokteilis Kanāriju salas ir slavenas ar savu rumu, konjakiem un liķieriem, arī ar spāņu alu: Dorada un San Miguel.

Elektrība. Elektrības spriegums ir 125 V un 220 V.

Tālrunis. Valsts kods – 34.

Nauda. Naudas vienība Spānijā ir eiro (€ EUR). Lielās viesnīcās, sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumos vai tirdzniecības vietās var norēķināties ar kredītkartēm, skaidru naudu var saņemt arī bankas automātos.

Veikali. Veikali un tirdzniecības centri strādā katru dienu no pulksten 9 līdz pulksten 20. Daži veikali svētdienās ir slēgti.

Dzeramais ūdens. Ūdensvada ūdeni dzert nav ieteicams.

Dzeramnauda. Ieteicams atstāt dzeramnaudu viesnīcas apkalpojošajam personālam. Bāros un restorānos dzeramnaudu atstāj apmēram 10% no rēķina summas. Dažos restorānos apkalpošanas maksa ir iekļauta rēķinā, tādējādi dzeramnauda nav jāatstāj.

Apģērbs. Lai gan Spānijā (arī Kanāriju salās) nav nekādu noteiktu ģērbšanās un uzvedības noteikumu, taču, apmeklējot baznīcas, būtu jāģērbjas atturīgi. Pludmalēs ir sastopamas sievietes, kuras nevairās no „top-less” stila (peldkostīms bez krūštura).

Medicīniskā palīdzība. Pēkšņas saslimšanas vai nelaimes gadījumā, vērsieties pie ārsta vai izsauciet to ar viesnīcas administratora starpniecību.

Imunoloģijas profilakse. Obligāta vakcinācija nav nepieciešama

Drošības pasākumi. Neaizmirstiet visu laiku valkāt galvassegu, saulesbrilles un lietot aizsargkrēmu. Nedzeriet stipri atdzesētus dzērienus, jo temperatūras starpība var izraisīt angīnu. Sargājiet savu naudu, pasi, nenēsājiet tos vienā kabatā vai somā.

Fotografēšana un filmēšana. Fotografēt drīkst gandrīz visur. Dažās vietās aizliegts izmantot zibspuldzi (par to vēsta izvietotās brīdinājuma zīmes).

Transports. Kanāriju salās ir attīstīta sabiedriskā transporta sistēma. Starp kūrortiem kursē autobusi. Kūrortos kursē arī baltas krāsas taksometri ar pazīšanās zīmēm uz jumta.

Muitas noteikumi. ES valstīs personiskās lietošanas priekšmetu ievešanai ierobežojumi nepastāv. Par personiskās lietošanas priekšmetiem uzskatāmi: 800 cigaretes, 400 cigarellas, 200 cigāri, 1 kg tabakas, 10 litri alkoholisko dzērienu, 20 litri stiprinātā vīna (piemēram, portvīna vai heresa), 90 litri vīna, no kuriem līdz 60 litriem dzirkstošā vīna, 110 litri alus.

Viesnīcu specifika. Kanāriju salās, tāpat kā visā Spānijā, viesnīcu klasifikācijai ir spēkā Eiropas standarti. Viesnīcas kategoriju šeit apzīmē ar zvaigznēm, apartamentu kategorijas – ar atslēgām Tenerifes un Gran Kanārijas viesnīcās, reģistrējoties, tūristiem, iespējams, nāksies iemaksāt drošības naudu par viesnīcas sniegtajiem papildus pakalpojumiem (starptautiskajām tālruņa sarunām, mini bāra izmantošanu u. tml.). Drošības naudas apmērs katrā viesnīcā var atšķirties. To var iemaksāt eiro vai izmantojot kredītkarti, ar kuras palīdzību Jūsu kontā tiks nobloķēta atbilstoša naudas summa. Drošības naudu atgriež atpakaļ tad, kad viesis izbrauc no viesnīcas. Kanāriju salās nav viesnīcu ar privātām pludmalēm. Ieeja pludmalē ir bezmaksas, taču par guļamkrēslu un saulessargiem pludmalē jāmaksā atsevišķi. Uz pludmali vai baseinu dodoties, līdzi jāņem savi dvieļi. Aizliegts ņemt līdzi viesnīcas dvieļus. Dažās viesnīcās pludmales dvieļus var saņemt, iemaksājot drošības naudu, vai iznomāt.

 

Ko iesaka apskatītt

Tenerifē būtu ieteicams apskatīt Loro parku ar tā eksotiskajiem augiem un dzīvniekiem. Spilgtu iespaidu rada Maskas aiza. No šejienes paveras elpu aizraujoši skati. Jāapskata arī Teides vulkāns, kas ir trešais lielākais pasaulē, kā arī vulkāna apkaimē izveidotais Nacionālais parks. Gran Kanārijā noteikti ir vērts apskatīt salas galvaspilsētu Las Palmasu ar tās savdabīgo, Kanāriju salām raksturīgo vecpilsētu, kas bruģēta ar melnu lavu un apbūvēta ar arhitektiski neparastām mājām. Pavadot Tenerifē un Gran Kanārijā atvaļinājumu, ieteicams apskatīt arī citas arhipelāga salas – unikālo Lansarotes salu un tās darbīgos vulkānus un „Timanfaya” Nacionālo parku, kā arī La Gomeras salu – viszaļāko no Kanāriju salām, kurā atrodas „Garachonay” Nacionālais parks.

EKSKURSIJA CENA PIEZĪMES
Pieaug. Bērni (2g. - 12g.)
Salas apskates ekskursija. Salas gleznaināko vietu apmeklējums: Garačiko, Icod de Los Vinos ar slaveno pūķa koku un vīna pagrabiem. Slavenā “karaļu vīna” Malvasia un citu Kanāriju salu vīnu un liķieru degustācija. Tāpat četras stundas, Jūs pavadīsiet slavenajā – LORO PARKĀ. Tāpat būs iespēja iegādāties tradicionālus Kanāriju salu suvenīrus. 63,00 € 31,50 € Cenā iekļauts: ieeja LORO PARKĀ. Bez ēdināšanas. Līdzi jāņem: fotoaparāts, jaka, saulesbrilles, sauļošanās krēms.
Teides Nacionālais Parks. Ceļojums caur kanāriju priežu mežiem kas atrodas virs mākoņiem uz milzu vulkāna apakšējo krāteri, kur vērojama iespaidīga “mēness ainava”, ko veido sastingusi lava. Pusdienas strausu fermā. 66,00 € 33,00 € Cenā iekļauts: pusdienas un dzērieni Līdzi jāņem: fotoaparāts, nepieciešamas siltas drēbes, saulesbrilles, sauļošanās krēms.
Uzbraukšana Teides virsotnē. Ceļojums, uz milzu vulkāna apakšējo krāteri, kur vērojama iespaidīga “mēness ainava”, ko veido sastingusi lava. Ar funikulieri pacelsieties uz skatu laukumu, kas atrodas 3555 m augstumā, tālāk ar kājām 35 minūtēs uzkāpsiet Spānijas augstākajā virsotnē! 66,00 € 33,00 € Cenā iekļauts: funikulieris. Bez ēdināšanas. Līdzi jāņem: ērti apavi un siltas drēbes, jūsu pase, fotoaparāts, cepure, saulesbrilles, sauļošanās krēms.
La Gomeras sala. Viena no gleznainākajām ekskursijām, uz arhipelāga viszaļāko salu. Apmeklēsiet Garahonajas Nacionālo parku, kur aplūkosiet reliktu lauru koku mežu. Pusdienas ēdīsiet tipiskā kanāriešu restorānā. Ar autobusu vai džipu 91 € Ar autobusu 45,50 € džipu 55 € Cenā iekļauts: pusdienas un dzērieni Līdzi jāņem: fotoaparāts, nepieciešamas siltas drēbes, saulesbrilles, sauļošanās krēms.
Lanzarotes sala. Pēc 40 minūšu lidojuma Jūs nokļūsiet unikālā vietā, salā - kurā joprojām darbojas vulkāni. Pēc brokastīm Jūs apmeklēsiet Nacionālo parku Timanfaya, kurā redzēsiet darbojošos vulkānus un geizerus, iepazīsieties ar neatkārtojamu vīnogu audzēšanas veidu vulkāniskā augsnē. Pēc pusdienām brauksiet uz salas ziemeļiem. 150,00 € 107,50 € Cenā iekļauts: brokastis, pusdienas un dzērieni. Līdzi jāņem: pase, fotoaparāts, nepieciešamas siltas drēbes, saulesbrilles, sauļošanās krēms.
Maskas aiza un Teides Nacionālais Parks. Jūs apmeklēsiet pirātu aizu Maska, kurā atrodas tradicionāls ciematiņš. Jūsu priekšā pavērsies iespaidīgi un elpu aizraujoši skati. Vēlāk ceļš vedīs cauri priežu mežiem, kas atrodas virs mākoņiem uz milzu vulkāna apakšējo krāteri. Ekskursija ar komfortabliem džipiem. 52,00 € 31,00 € Cenā iekļauts: piknika pusdienas, dzērieni. Līdzi jāņem: fotoaparāts, nepieciešamas siltas drēbes, saulesbrilles, sauļošanās krēms.
Maskas aiza. Jūs apmeklēsiet pirātu aizu Maska, kurā atrodas tradicionāls ciematiņš, kurā pēc ticējumiem pirāti ir slēpuši savus nolaupītos dārgumus. Jūsu priekšā pavērsies iespaidīgi un elpu aizraujoši. Ekskursija ar komfortabliem džipiem. 60,00 € 36,00 € Cenā iekļauts: pusdienas, dzērieni. Līdzi jāņem: fotoaparāts, nepieciešamas siltas drēbes, saulesbrilles, sauļošanās krēms.
Flamenko deju – muzikālais uzvedums “ AIRAM„. Slavenās spāņu horeogrāfes Karmen Mota jaunais uzvedums „Piramide de Arona“ koncertzālē. 39,00 € Bērniem līdz 13 gadiem ieeja bez maksas! Pirmdienās, trešdienās, piektdienās sākums plkst. 20:30 Otrdienās, ceturdienās, sestdienās sākums plkst. 21:30 Svētdienās – brīvs.
Viduslaiku bruņinieku turnīrs. Bruņinieku turnīrs stilizētajā “San Miguel” pilī, kur viduslaiku garā ieturētu vakariņu laikā iespējams atbalstīt savu bruņinieku cīņā ar pretinieku. Pēc turnīra varēsiet noskatīties nelielu priekšnesumu un padejot. 56,00 € 28,00 € Cenā iekļauts: vakariņas, dzērieni. Līdzi jāņem: fotoaparāts, nepieciešamas siltas drēbes, labs noskaņojums.
Zemūdens motocikls. Vai Jūs esat kādreiz vizinājušies pa dzelmi ar zemūdens motociklu? To pamēğināt Jūs varat tikai ŠEIT! Padižoties okeāna dzelmē un aizvest mājās unikālas fotogrāfijas. Īpašas iemaņas nav nepieciešamas. VIETU SKAITS IEROBEŽOTS! 46,00 € Nav atļauts! Līdzi jāņem: peldkostīms, dvielis, fotoaparāts, nepieciešamas siltas drēbes.
Jahta «LINA». Pastaiga pa okeānu ar nelielu jahtu, kuras laikā būs iespēja redzēt vaļus un delfīnus! (maksimālais pasažieru skaits – 10 cilvēki) Ekskursijas ilgums 3 stundas (no 10:00 līdz 13:00 un no 13:00 līdz 16:00). 55,00 € 27,50 € Cenā iekļauts: sviestmaize un dzēriens. Līdzi jāņem: fotoaparāts, peldkostīms, dvielis, saulesbrilles, sauļošanās krēms.