cb@cb.lv | Tallinas iela 30
Kalnciema iela 116, Rīga

Elounda

Elunda ir neliela zvejas pilsētiņa krētas salas ziemeļu krastā, un ir viens no vadošajiem ekskluzīvu un luksus viesnīcu galamērķiem Vidusjūrā. Šī ir iecienīta viet VIP personām, kuras meklē anonimitāti, greznību un atpūtu. Kristāli dzidrais ūdens un smilšainās pludmales padara šo vietu īpaši skaistu. Elunda lepojas ar maigu un veselīgu klimatu. Piekraste veido neskaitāmus līčus. Pludmalēs ir nelielas palmas, var iznomāt saulessargus, sauļošanās krēslus un ūdenssporta piederumus. Kūrorta mērķauditorija ir pieaugušie, neskatoties uz to, ka pludmale un klusie ūdeņi ir ideāla bērniem. Viesnīcas piedāvā plašus sporta pakalpojumus-vingrošanas zāles un tenisa kortus. Iepirkšanās vietas nav daudz taču ir iespēja iegādāties Krētas vīnus, olīvēļļu, medu, dabīgo kosmētiku un šampūnus. Pilsēta naktī piedāvā kafejnīcas un bārus ar skatu uz jūru, romantisku atmosfēru sveču gaismā un chill-out mūziku. Ar laivu var nokļūt līdz Spinalongai, kur atrodas sens venēciešu cietoksnis.
 
kreta

Grieķijai piederoša Vidusjūras sala, kuru, apskalo četras jūras – Egejas, Krētas, Lībijas un Jonijas. Sala stiepjas 260 km garumā un uz tās nav lielu pilsētu. Ceļotājus aizrauj mazo ciemu eksotiskā gaisotne, kuru veido ārēji ļoti mierīgie, bet dvēselē temperamentīgie vietējie iedzīvotāji. Ar salu saistītas daudzas sengrieķu leģendas - tieši Krētas sala ir visu dievu tēva Zeva dzimtene. Šeit Krētas valdnieks Minoss dibināja savu vareno impēriju. Kalni Krētā izaug tieši no jūras. Grieķijas lielākā sala piedāvā tik daudz interesanta, ka ar vienu atvaļinājumu būs par maz.

  • Vidējā gaisa temperatūra dienā V+23 VI+27 VII+29 VIII+28 IX+27 X+23
  • Vidējā ūdens temperatūra dienā V+19 VI+22 VII+24 VIII+25 IX+24 X+23
Īstā Krēta ir ārpus kūrortu robežām, pie dabas un pilsētās Agios Nikolaos, Retimno, Hanija un mazajos kalnu ciematiņos, kur laiks rit nesteidzīgi un kur var izbaudīt īsto krētiešu viesmīlību.

APRAKSTS CENA PIEZĪMES
Zona A* Zona B*
Santorini sala (ātrais kuģis,vienā virzienā kuģis peld 4 st.). Salas apskates laikā apmeklēsiet trīs salas skaistākās pilsētiņas Pirgosu, Iju, to pilsētiņu, kura ir uzbūvēta tieši uz krātera malas, un kurā ir tipiskā salas balti – pelēkā arhitektūra. Tās jaukajās šaurajās ieliņās ir neskaitāms daudzums suvenīru bodīšu, kafejnīcu un mākslas galeriju, kas piešķir šai vietai neparastu burvību. Jums būs gana brīvā laika lai paklejotu pa šīm jaukajām ieliņām. Nākamā pietura jums būs salas galvaspilsētā Fira. Šajā pilsētā Jums pavērsies lieliskā Santorini vulkāna krātera neparastā panorāma. Šī pilsēta ir slavena ar saviem rotkaļiem un māksliniekiem. Dēļ savas unikālās arhitektūras vietējo dzīves veida un vulkāniskās panorāmas Santorini sala ir viena no Grieķijas un Eiropas interesantākajām apskates vietām. Pieaugušajam: 11€ autobusa biļete 115€ kuģa biļete Kopā: 126 EUR Bērnam: 5,5€ autobusa biļete 57,5€ kuģa biļete Kopā: 63 EUR Pieaugušajam: 16€ autobusa biļete 115€ kuģa biļete Kopā: 131 EUR Bērnam: 8€ autobusa biļete 57,5€ kuģa biļete Kopā: 65,5 EUR Bērniem līdz 2 gadiem kuģis bez maksas. No 2-12 gadiem - 50% atlaide. Ekskursija pa salu ir cenā iekļauta! Bez ēdināšanas. Līdz jāņem: Fotoaparāts, cepure, saulesbrilles, sauļošanās krēms.
Santorini sala (lēnais kuģis,vienā virzienā kuģis peld 2 st.). Dodamies uz Santorini salu ar kuģi „Golden Prince“. Ar autobusu braucam uz salas ziemeļiem, uz pilsētiņu Ija. To pilsētiņu, kura ir uzbūvēta tieši uz krātera malas, un kurā ir tipiskā salas balti – pelēkā arhitektūra. Tās jaukajās šaurajās ieliņās ir neskaitāms daudzums suvenīru bodīšu, kafejnīcu un mākslas galeriju, kas piešķir šai vietai neparastu burvību. Jums būs gana brīvā laika lai paklejotu pa šīm jaukajām ieliņām. Nākamā pietura mums būs salas galvaspilsētā Fira. Šajā pilsētā Jums pavērsies lieliskā Santorini vulkāna krātera neparastā panorāma. Šī pilsēta ir slavena ar saviem rotkaļiem un māksliniekiem. Dēļ savas unikālās arhitektūras vietējo dzīves veida un vulkāniskās panorāmas Santorini sala ir viena no Grieķijas un Eiropas interesantākajām apskates vietām. Pieaugušajam: 11€ autobusa biļete 70€ kuģa biļete 36€ ekskursija pa salu Kopā: 116 EUR Bērnam: 5,5€ autobusa biļete 35€ kuģa biļete 18€ ekskursija pa salu Kopā: 58,5 EUR Pieaugušajam: 16€ autobusa biļete 70€ kuģa biļete 36€ ekskursija pa salu Kopā: 121 EUR Bērnam: 8€ autobusa biļete 35€ kuģa biļete 18€ ekskursija pa salu Kopā: 61 EUR Bērniem līdz 7 gadiem kuģis bez maksas. No 7-14 gadiem - 50% atlaide. Brokastis un vakariņas uz kuģa ir iekļautas cenā. Dzērieni par atsevišķu samaksu. Līdz jāņem: Fotoaparāts, cepure, saulesbrilles, sauļošanās krēms.
Herāklija un Knossas pils (krievu valoda). Šī ir ekskursija kuras laikā Jums atklās visu patiesību par minojiešu kultūru. Jūs uzzināsiet daudz par seno Minojas civilizāciju, par kuru diemžēl daudzas lietas vēl ir noslēpumā tītas. Šīs senās kultūras vēsture un reliģijas mistiskums izslavē Krētu visā pasaulē. Aplūkosiet Eiropā pirmo uzbūvēto pili - Knosas pili, par kuru ir radīti daudzi antīkās Grieķijas mīti. Ik viens vēlēsieties aplūkot slaveno labirintu, kurā dzīvoja baisais Minotaurs. Brīvajā laikā salas galvaspilsētā Herāklija, ja vēlēsieties,tad varēsiet apmeklēt Arheoloģijas muzeja pagaidu ekskpozīciju, kurā ir izstādīta unikāla kolekcija, kas saistīta tieši ar Mīnojas civilizāciju. Aplūkosiet interesantus eksponātus, kas tika atrasti arheoloģisko izrakumu laikā: Čūsku dievieti, Festos disku, Knosas pils buļļa galvu, freskas, kas kādreiz greznoja pils sienas un citus unikālus eksponātus. Pieaugušajam: 39,50 EUR Bērnam: 19,75 EUR Pieaugušajam: 45 EUR Bērnam: 22,5 EUR Biļetes Knossas pilī - 6€. Līdz 19 gadiem, studentiem ar ID - bezmaksas. Virs 65 gadiem - 3€. Bez ēdināšanas. Līdz jāņem: Fotoaparāts, cepure, saulesbrilles, sauļošanās krēms.
Spinalongas sala un Agio Nikolaosa (Latviešu val.). Ceļojums sāksies Agio Nikolaos ostā, no kurienes ar kuģīti peldēsim līdz Spinalongas salai. Spinalongā ir venēciešu cietoksnis, kurš turku okupācijas laikā netika iekarots. Ilgu laiku šajā salā dzīvoja tikai spitālīgie. Pēc ekskursijas pa Spinalongas salu peldēsim, uz Kolokitos pludmali, kurā Jūs gaidīs barbekjū pusdienas un iespēja nopeldeties jaukā līcītī. Agios Nikolaos pilsētā, kuru dēvē par Krētas „San Tropezu“, Jums būs brīvais laiks. Pilsēta ir slavena ar savu jūras krastu, senajām ieliņām, mazo „bezdibeņa“ Voulesmeni ezeriņu, kas apvīts ar leģendām,kā arī savu jauko arhitektūru – vieta ko ir iemīlējuši ne tikai grieķi, bet arī ārzemju tūristi. Pieaugušajam: 54 EUR Bērnam: 27 EUR Pieaugušajam: 53 EUR Bērnam: 26,5 EUR Ieejas biļete Spinalongas salā - 2€. Līdz 19 gadiem, studentiem ar ID - bezmaksas. Virs 65 gadiem - 1€. Pusdienas ekskursijas cenā ir iekļautas. Dzērieni par atsevišķu samaksu. Līdz jāņem: Fotoaparāts, cepure, saulesbrilles, sauļošanās krēms, dvielis, peldkostīms.
Samarijas aiza (Angļu val.). Tiem, kuri vēlas aktīvu atpūtu un paši savām kājām noiet pašu garāko aizu Eiropā – Samarijas aizu. Kad ieradīsieties Omalos, jau var teikt sāksies pārgājiens, nolaidīsieties pa kāpnēm aizā, pa kuru ejot aiziesiet līdz Lībijas jūras krastam. Visu laiku ceļu veiksiet kājām un apmēram 5 stundu laikā noiesiet 16 km. Šī aiza pērsteidz jebkuru ceļotāju ar savu skaistumu. Pārgājiena beigās zvejnieku ciematiņā Agios Roumeli varēsiet ko apēst un iedzert tavernā, kā arī nopeldēties Lībijas jūrā. Pēc tam kāpsiet uz prāmja, kurš gar krastu Jūs nogādās Chora Sfakion vai Sougia pilsētiņā. Tālāk, jau ar autobusu atgriezīsieties savā kūrortā. Pieaugušajam: 61 EUR Bērnam: 30,50 EUR Pieaugušajam: 67 EUR Bērnam: 33,5 EUR Biļete aizā - 5€, bērniem līdz 15 gadiem ieeja bez maksas, kuģītis 8, 00€, bērniem līdz 12 gadiem - 50% Bez ēdināšanas. Līdz jāņem: Fotoaparāts, cepure, saulesbrilles, sauļošanās krēms, peldkostīms (peldbikses), ērti izturīgi apavi.
Krētas folkloras vakars (latviešu valoda). Anopolis – miestiņš, kas atrodās kalnos. Te Jūs sagaidīs krētiešu folkloras vakars restorānā „Anopolis Palace“ . Tradicionālo grieķu vakariņu laikā skanēs tautas mūzika un dziesmas, kā arī Jums iemācīs dažu tautas deju soļus uz vietas. Vakars būs ļoti interesants un Jūs iepazīsiet ne tikai ar Krētas, bet arī citu Grieķijas reģionu folkloru. Pieaugušajam: 49,50 EUR Bērnam: 24,75 EUR Pieaugušajam: 61 EUR Bērnam: 30,50 EUR Vakariņas zviedru galds, baltais, sarkanais vīns kā arī ūdens ir iekļauti cenā. Bērniem 2 kuponi limonādei vai sulai. Līdz jāņem: fotoaparāts, jautrs noskaņojums, draugi.
Jeep Safari (angļu val.). Šī brauciena laikā Jums būs iespēja iepazīties ar īstiem krētiešu ciematiņiem, kurus vēl nav skārusi tūrisma industrija kā arī izbaudīt pirmatnējo Krētas dabu. Jūs brauksiet pa ziemeļu līdz pat dienvidu piekrastei,kur Jūs redzēsiet olīvu un citrusaugļu birzis, Krētas kalnus kuros ganās kazas un aitas un Jums būs iespēja iepazīties tuvāk ar vietējo iedzīvotāju dzīvi. Šajā braucienā Jūs patiesi izbaudīsiet īstu krētiešu viesmīlību. Pieaugušajam: 70 EUR Bērnam: 70 EUR Pieaugušajam: 70 EUR Bērnam: 70 EUR Bērniem pilna cena - 70€. Pusdienas ekskursijas cenā ir iekļautas. Līdz jāņem: Fotoaparāts, cepure, saulesbrilles, sauļošanās krēms.
Ūdens atrakciju parks. Izpriecājieties no sirds ūdens pasaulē!!! Apmeklējiet vienu no lielākajiem Grieķijas ūdens atrakciju parkiem,kas piedāvā plašu iespēju klāstu, kā piemēram, milzīgi slīdceliņi, laiskās upes,"Melnie caurumi", baseini ar viļņiem un daudz kas vēl nodrošinot unikālu iespēju atpūsties un gūt īstu prieku. Baudiet karstās saules peldes vai izpētiet krāsaino un rotaļīgo parka apkārtni. Vislabākais veids, kā patverties no vasaras tveices un dziļi ienirt brīvdienu sajūtās. Pieaugušajam: 29 EUR Bērnam: 19 EUR Pieaugušajam: 34 EUR Bērnam: 21,50 EUR Ūdens atrakciju parka teritorijā saulesgultas un saulessargi par paplidus maksu 3€. Bez ēdināšanas. Līdz jāņem: Fotoaparāts, cepure, saulesbrilles, sauļošanās krēms, dvielis, peldkostīms.