cb@cb.lv | Tallinas iela 30
Kalnciema iela 116, Rīga

Enkampa

Šis kūrorts atrodas 1250 m augstumā virs jūras līmeņa, tikai 7-10 minūšu brauciena attālumā ar autobusu no Andoras centra. Enkampas pilsēta izveidojās saplūstot 5 ciematiem. Pēc tam, kad 1999. gadā tika atklāts ”Funicamp” pacēlājs – vienīgais 6127 m garais pacēlājs, kura ātrums ir 7,20 m sekundē, Enkampas kūrorts kļuva par vienu no galvenajiem Andoras slēpošanas centriem.

"Funicamp” pacēlājs 15 minūšu laikā nogādā slēpotājus uz Pas de la Casa-Grau Roig trasēm pie  Grandvaliras, pa ceļam šķērsojot Vall dels Cortals (1333 m ), kur atrodas kalnu slēpošanas skola un vairākas trases slēpotājiem-iesācējiem. Tālāk pacēlājs dodas uz Collada d'Enradort (2506m) kalnu.

Ar pacēlājiem, kas Collada D’Enradort virsotni savieno ar Grau Roig nogāzēm, var nokļūt jebkurā Pasas de la Kazas kūrorta trasē. Pēc kalnu nogāzēs intensīvi pavadītas dienas var jauki atpūsties kūrorta sporta un atpūtas kompleksā (2 baseini pieaugušajiem un bērniem, basketbols, volejbols, minifutbols, skvošs, trenažieru zāle, 2 saunas, masāžas kabinets, galda teniss, biljards).

Trases, kas atrodas Pasas de la Kazas ielejas augšējā daļā, vairāk piemērotas pieredzējušiem kalnu slēpotājiem – tās tiek uzskatītas par visai sarežģītām, arī augstumu starpība visai ievērojama. Savukārt lejāk ielejā trases kļūst lēzenākas – tās jau ir piemērotas vidēja sagatavotības līmeņa slēpotājiem. Pasas de la Kazas ielejas nogāžu apakšējā daļā ir ierīkota slaloma trase un trase slēpošanai naktī. Tiem, kam patīk slēpot mežu masīvos, varam ieteikt trases gleznainajā Grau Roig ielejā. Taču ātras nobrauktuves atradīs arī ātruma mīļotāji, īpaši Grau Roig otrās un trešās ielejas rajonā, kur ir labi iebrauktas, plašas trases. Pateicoties plašajiem sniega laukiem un garajām nobrauktuvēm, slēpotāju blīvums nav liels, un slēpošanas apstākļi nav bīstami. Rindu pie pacēlājiem arī praktiski nav. Šajā kūrortcentrā ir radīti labvēlīgi apstākļi visu kategoriju slēpotājiem  – gan iesācējiem, gan īstiem profesionāļiem.
1998. gadā uzceltais "FuniCamp" trošu ceļš ļauj ātri un ērti nokļūt  no Andoras centra (Andorra La Vella, Escaldes, Encamp) līdz augstāko nogāžu "sarkanajām" trasēm. Bet 2002. gadā izbūvētais tunelis no Pasas de la Kazas uz Grau Roig ir ievērojami uzlabojis satiksmi starp Pasas de la Kazas un Soldeu slēpošanas zonām