cb@cb.lv | Tallinas iela 30
Kalnciema iela 116, Rīga

Escaldes

Eskaldesas nosaukums cēlies no latīņu valodas ("karstie ūdeņi”) un norāda uz termālajiem sērūdeņraža avotiem, kas sastopami šajā apkaimē. Avotu temperatūra ir viena no augstākajām Eiropā – pat līdz 75°С. Avoti iznāk zemes virspusē Austrumvaliras upes krastu tuvumā, un tāpēc tieši tur atrodas pasaulē populārais termālo ūdeņu komplekss "Caldea".

Eskaldesa atrodas pašā valsts centrā un ir viens no jaunākajiem Andoras valsts apgabaliem. Eskaldesā tūrisma infrastruktūra ar visu kategoriju viesnīcām harmoniski apvienojas ar tirdzniecības centriem, modes preču veikaliem, apkārtējo kalnu sniegoto virsotņu ainavām. Tās iespiežas atmiņā uz mūžu.
Eskaldesas pilsētiņa praktiska nav nodalāma no Andoras La Veljas. Faktiski pilsētiņas veido vienu veselumu, pat galvenā iela, uz kuras atrodas daudzi restorāni, bāri, diskotēkas, tām ir viena. Un varbūt tas arī labi, jo skumt šeit nekādi nav iespējams.

Trases, kas atrodas Pasas de la Kazas ielejas augšējā daļā, vairāk piemērotas pieredzējušiem kalnu slēpotājiem – tās tiek uzskatītas par visai sarežģītām, arī augstumu starpība visai ievērojama. Savukārt lejāk ielejā trases kļūst lēzenākas – tās jau ir piemērotas vidēja sagatavotības līmeņa slēpotājiem. Pasas de la Kazas ielejas nogāžu apakšējā daļā ir ierīkota slaloma trase un trase slēpošanai naktī. Tiem, kam patīk slēpot mežu masīvos, varam ieteikt trases gleznainajā Grau Roig ielejā. Taču ātras nobrauktuves atradīs arī ātruma mīļotāji, īpaši Grau Roig otrās un trešās ielejas rajonā, kur ir labi iebrauktas, plašas trases. Pateicoties plašajiem sniega laukiem un garajām nobrauktuvēm, slēpotāju blīvums nav liels, un slēpošanas apstākļi nav bīstami. Rindu pie pacēlājiem arī praktiski nav. Šajā kūrortcentrā ir radīti labvēlīgi apstākļi visu kategoriju slēpotājiem  – gan iesācējiem, gan īstiem profesionāļiem.
1998. gadā uzceltais "FuniCamp" trošu ceļš ļauj ātri un ērti nokļūt  no Andoras centra (Andorra La Vella, Escaldes, Encamp) līdz augstāko nogāžu "sarkanajām" trasēm. Bet 2002. gadā izbūvētais tunelis no Pasas de la Kazas uz Grau Roig ir ievērojami uzlabojis satiksmi starp Pasas de la Kazas un Soldeu slēpošanas zonām