cb@cb.lv | Tallinas iela 30
Kalnciema iela 116, Rīga

Funšala

Madeiras sala ir Portugālei piederoša sala, kas atrodas Atlantijas okeānā, 800 km no Āfrikas un 1000 km uz dienvidrietumiem no Lisabonas. Madeiras arhipelāgā ietilpst arī Portu Santu sala ar 9 km garu un Desertas un Selvagenas salas.

Madeira ir slavena ar klimatu, vidējā gada temperatūra ir ap +22°C, parasti tā nenokrīt zemāk par +16°C. Siltā Golfa straume garantē patīkamu ūdens temperatūru visu gadu. Kalni līdz 1200 m v.j.l. ir mākoņaini gada lielāko daļu, bet virs šī augstuma redzamība ir gandrīz nevainojama.

Madeira ir kalnaina un tajā ir neparastie laurisilva jeb lauru lapu meži. Madeira tiek saukta par Peldošo dārzu. Lielākie nopelni ir angļu dārzniekiem, kuri, izmantojot salas maigo klimatu un bagātīgās vulkāniskās augsnes, vāca augus no visām pasaules malām un ieaudzēja Madeirā.

Madeiras galvaspilsēta Funšala, lielākā apdzīvotā vieta Madeirā izpletusies salas dienvidu daļā pie līča. Vecpilsētā var atrast kaut ko katrai gaumei un dvēseles noskaņojumam. Ja gribat redzēt visu Funšalu pie savām kājām, jādodas uz Pico do Barcelos virsotni.