cb@cb.lv | Tallinas iela 30
Kalnciema iela 116, Rīga

Heraklion

Krētas salas galvaspilsēta un kultūras centrs. Šaurās vecpilsētas ieliņas ved uz iemīļotu pastaigu vietu pie ostas. Knosas pils un arheoloģijas muzejs vēsta par Eiropas senāko Minojas civilizāciju. Netālu no galvaspilsētas ir ūdens izklaides parks Aquacity. Hērakleja nav brīvdienu kūrots, bet vairāk kā tranzīta pilsēta, un arī viesnīcas ir orientētas uz viesim kuri nakšņo vienu nakti. Pilsētā ir ļoti daudz kafijas bāru, kuros var nobaudīt visdažādākās kafijas. Nakts klubos un bāros pārsvarā ir vietējie un tūristu ļoti maz, un salīdzinājumā ar citiem salas kūrortiem nakstdzīve ir mierīga.

Hērakleja ir visai liela pilsēta un jūras osta ar ļoti kolorītu kopiespaidu. Te ir daudzi un prestiži veikali, trokšņainais austrumnieciskais tirgus, tavernas, jauni naktsklubu kompleksi, ūdensatrakciju parks "Water City". Vecpilsētu apjož venēciešu laika aizsargmūris, aiz kuriem ir šauras, romantisku noskaņu pilnas ieliņas ar seniem namiņiem, laukumiem un strūklakām. Smiltīm un oļiem jauktas pludmales mijas ar akmeņainām.

Knosas pils un arheoloģiskais muzejs Hēraklejā (~49 EUR)

Apmeklējot šo Mīnojas pili, Jums būs iespēja pārcelties no reālā laika leģendā, kur sastapsiet varoņus no sengrieķu mītiem: valdnieku Egeju un viņa meitu Ariadnu, drošsirdīgo Tēseju un briesmīgo Minotauru. Pēc zinātnieku aplēsēm pilī ir vairāk kā 1400 istabu ar neskaitāmiem koridoriem un pārejām. Pirms 4000 gadiem Knosa bija Krētas administratīvais, reliģiozais un ekonomiskais centrs. Arheoloģiskos izrakumus veica angļu arheologs Arturs Evanss. Dažās vietās pils sasniedz piecstāvu augstumu, tajā ir daudz pāreju un koridoru. Tās sarežģītā arhitektūra atgādina labirintu un pārsteidz apmeklētāju iztēli. Jūs ieraudzīsiet vietu, kurā dzima brīnumainie mīti par Minotauru, skaistuli Ariandnu, par drošsirdīgo Tēseju un Zeva dēlu – gudro valdnieku Minosu. Saglabājušos celtņu izmēri un dažādība, sienu zīmējumi visā pils teritorijā,  kā arī arheoloģiskā muzeja eksponāti, kuru jūs apmeklēsiet Iraklijā, sniedz vispārēju priekšstatu par Minojas laikmeta cilvēku dzīvi un sadzīvi. Sadzīves priekšmeti, instrumenti, ieroči, keramika, zīmogi, rotaslietas – tie visi ir seno meistaru šedevri. Iraklijas muzejā jūs ieraudzīsiet bagātīgu kolekciju, kura pēc sava nozīmīguma piekāpjas tikai Atēnu muzejam. Apmeklētājiem būs pietiekami daudz brīvā laika mūsdienīgās Iraklijas jaukumu aplūkošanai, atpūtai un iepirkumiem.

Spinalongas sala – Agioss Nikolaoss – Elunda (~54 EUR)

Iespējams šī ir viena no populārākajām ekskursijām. Tā iesākas ar gleznainā zvejnieku ciematiņa Elunda apmeklējumu (šobrīd tas kļuvis par pašu elegantāko kūrortu uz salas). Pēc tam ar nelielu kuģīti Jūs veiksiet aizraujošu braucienu pa Mirabello līci uz nelielo Spinalongas salu. Šai saliņai ir īpaša vēsture. Ilgu laiku tā aizsargāja līci no pirātu uzbrukumiem, no turkiem un līdz šā gadsimta piecdesmitajiem gadiem bija pēdējā vieta Eiropā, kur mājvietu rada lepras slimnieki.

Pēc Spinoldas salas apskates, jūs dosieties uz nākamo salu, kur jums tiks piedāvāts pikniks „Bārbekjū”, kā arī varēsiet nopeldēties kristāltīrajos līča ūdeņos skaistā pludmalē. Pēc piknika un peldes Jūs ar kuģīti atgriezīsieties ostā, kur jūs gaidīs autobuss. Tālāk apmeklēsiet Agiosas Nikolasas pilsētu – ļoti gleznains kūrortu centrs Krētas austrumu daļā. Jums būs nedaudz brīvā laika atpūtai un pastaigai pa pilsētu.

Kruīzs uz vulkānisko salu Santorīni (~115 EUR)

Viena no populārākajām ekskursijām ir Knosas pils apmeklējums. Jūs apmeklēsiet Knosas pils arheoloģiskos izrakumus – Santorīni – vienīgā vulkāniski veidojusies sala Eiropā, zināma arī citu iemeslu dēļ. Skarbā, atturīgā apkārtnes ainava ar klintīm no sastingušās lavas atspoguļo senā vulkāna varenumu, un ir pastāvīgs atgādinājums par varenajiem spēkiem, kas slēpjas zemes dzīlēs.

Apkārtne pārsteidz iztēli ar savu neparasto, brīnišķīgo skaistumu un izraisa sajūtas, it kā jūs būtu aizceļojis gadsimtu dziļumos uz visu laiku sākumu...

Santorīni – tās nav tikai klintis un sastingusi lava. Salas mazās pilsētiņas ar gaišzilajiem baznīciņu kupoliem, virtuozi uzbūvētām uz asām klintīm, šaurās, līkumojošās ieliņas - tas viss nemanot aiznes Jūs tālā pagātnē, pie sen izzudušām civilizācijām, kuru ceļi krustojušies šeit un atstājuši savas neizdzēšamās pēdas.

Nesen atklātā Akrotirija sniedz priekšstatu par slaveno Minojas civilizāciju, kura šeit plauka tikpat spoži kā Krētā. Izvietojums un tur veiktie atradumi lika daudziem slaveniem arheologiem noticēt tam, ka, ja leģendārā Atlantīda tiešām ir eksistējusi, tad vēl piemērotāku atrašanās vietu tai būtu grūti iedomāties.

Nacionālais Krētas vakars (~45 EUR)

Jums tiks dota iespēja pavadīt neaizmirstamu vakaru tipiskā kalnu ciematiņā. Interesanti ir vērot grieķu un krētiešu dejas, izpildītas skaistos nacionālos tērpos un tautas mūzikas instrumentu pavadījumā. Ja rodas vēlēšanās, ir iespēja pašam piedalīties jebkurā dejā, kura iepatikusies. Jums parādīs teatrālu tēlu, nacionālo grieķu varoni – Zorbasu, kura vārds no dzīves pārceļojis uz slavenā rakstnieka Nikosa Kazandzaka grāmatu lappusēm un Holivudas filmām. Jūs sajutīsiet neatkārtojamo grieķu svētku noskaņu – slavenā Dionīsija, veltītu svinību un vīna dievam Dionīsam, nogaršosiet nacionālo grieķu virtuvi un lieliskos Krētas vīnus.

Lassitas plakankalne – Zeva ala (~44 EUR)

Ekskursija „Lassitas plakankalne – Zeva ala” norit pa gleznaino Dikti kalnu maršrutu, aptuveni 800 metru augstumā virs jūras līmeņa. Pirmā Jūsu pieturvieta būs ciemats Peza, slavens ar lielisku vīnu ražošanu. Jūs savām acīm redzēsiet nelielu vīna darītavu, kur saglabājušās senās vīna darīšanas metodes, kā arī tradicionālo eļļas darītavu, kur līdz šim laikam saglabājušās preses olīveļļas izgatavošanai. Ja radīsies vēlēšanās, varēsiet iegādāties šos tradicionālos Krētas produktus.

Nākamā pieturvieta būs gleznainais Trapsano ciems, kur varēsiet apmeklēt nelielu keramikas darbnīcu. Meistari parādīs kā ar podnieka ripas palīdzību tiek izgatavoti Krētas keramikas izstrādājumi.

Pēc tam virzīsieties uz Lassitas plakankalni. Ne tik sen tā tika apūdeņota ar dažu tūkstošu vējdzirnavu palīdzību. Šodien to palicis ļoti nedaudz, bet tās vēl joprojām grezno peizāžu ar savām baltajām burām. Psihro jūs varēsiet apmeklēt alu, kur, saskaņā ar leģendu, Reja dzemdēja Zevu – visu dievu un cilvēku tēvu.

Pēc alas apskates būs pietura Seli ciemā, kur, tie kas vēlēsies, varēs papusdienot un nofotografēties. Pēc atgriešanās Jūs gaida dievmātes Keras klostera apmeklējums, tur labi ir saglabājušās senās freskas. Ekskursijas vadītājs izstāstīs jums neparasti interesanto klostera vēsturi.

Akvaparks (~30 EUR)

Krētā ir divi lieli akvaparki, viens no kuriem - WATER SITY, ir pats modernākais Eiropā. 4000 kvadrātmetros ir sakoncentrētas pašas sensacionālākās un aizraujošākās Eiropā sastopamās ūdens izklaides. Slēgtais kalniņš, kamikadze, melnā caurule, straujā upe, hidromasāža, tropu baseins un daudzas citas ūdens atrakcijas paliks atmiņā jums un jūsu bērniem.

Informācijas birojs, bistro, gril-bārs, restorāns, bērnu kafejnīca, kā arī bārs uz ūdens – viss tieši Jūsu ērtībām.

Safari ar džipiem (~70 EUR)

Tiem, kas alkst piedzīvojumu! Jums būs iespēja braukt pie stūres SUZUKI 4 X 4 pa Krētas rajoniem, kuri atrodas tālu no tradicionālajiem tūristu maršrutiem. Jūs pabūsiet laika neskartos ciemos, kur vēl joprojām galvenais transporta līdzeklis ir ēzeļi. Jūs izpeldēsieties Līvijas jūrā. Esot salas dienvidu krastā, papusdienosiet un Jums vēl paliks laiks atpūtai jūras krastā. Protams, līdzi būs pavadonis, kurš sekos, lai jūsu SUZUKI ātrums būtu saprātīgs un parādīs pašas interesantākās vietas.

Samarijas aiza – Hora Sfakion – Haņja (~50 EUR)

Agri no rīta Jūs dosieties uz Omalosas līdzenumu. Ekskursija sākas pie Samarijas ieejas – pati garākā aiza Eiropā, no kuras sākas 18 km garš pārgājiens. No aizas izejas paveras skats uz Līvijas jūru. Agiā Rumelī Jūs gaidīs kuģis, kurš dosies uz Hora Sfakion, no kurienes dosieties atpakaļceļā. Haria – gleznaina pilsēta izpletusies jūras krastā. Jūs varēsiet paklejot pa viduslaiku ieliņām un ielūkoties suvenīru veikalā.

Sitia – Vaī – Toplou klosteris (~90 EUR)

Mūsu ceļš ved caur minojas pilsētu Gurnionu uz vienu no skaistākajām Krētas pilsētām – Sitiu.

Vaī, viena no eksotiskākajām piekrastēm, ar vienīgo palmu audzi Eiropā. Tieši šeit tika filmēta slavenā šokolādes Bounty reklāma. Jums būs laiks izbaudīt peldēšanos jūrā un lielisko pludmali.

Atpakaļceļā Jūs apmeklēsiet pazīstamo Toplou klosteri, slavenu ar savām ikonām.

Festosa – Gortina – Matala (~45 EUR)

Šķērsojot labiekārtoto Messaras līdzenumu, Jūs apmeklēsiet grieķu-romiešu Krētas galvaspilsētu Gotinu. Tālāk mūsu ceļš ved uz Festosu – otro pēc nozīmes minojas pili, izvietotu uz paugura, no kurienes paveras lieliski skati uz Messaras līdzenumu.

Tālāk mēs dodamies uz Matalu – antīko ostu. Saskaņā ar mītu, Zevs pārvērtās par vērsi un, nolaupījis Eiropu, atnesa to uz saviem pleciem uz Matalu. Mūsdienās Matala ir atpūtas vieta, kur Jūs varat izpeldēties kristāldzidrajos Līvijas jūras ūdeņos.