cb@cb.lv | Tallinas iela 30
Kalnciema iela 116, Rīga

Hījumā

Hījumā

Hījumā ir otra lielākā sala Igaunijā pēc Sāremā salas. Sala atrodas 22 km no Igaunijas cietzemes un uz to 5 vai vairāk reizes dienā kursē prāmis. Pārbrauciens aizņem 1 h 15 minūtes. Aukstajās ziemās uz Hījumā salu var aizbraukt arī ar automašīnu pa aizsalušo Baltijas jūru. Igaunijā ir vairāki šādi ledus ceļi, tomēr garākais ir iepriekšminētais uz Hījumā salu, kas ir arī garākais šāda veida ceļš Eiropā.

Hījumā ir ideāli piemērots galamērķis visiem, kam patīk daba, miers un klusums. Hījumā ir atpūtai pie dabas -pārgājieniem, burāšanai, riteņbraukšanai. Hījumā atpazīstama ar savām majestātiskajām, skaistajām bākām. Viena no ievērojamākajām ir Kõpu bāka, kas ir celta 16. gadsimtā un ir trešā vecākā bāka pasaulē. Kõpu bāka atrodas salas rietumu daļā un vēl joprojām ir darba kārtībā un ir atvērts apmeklētājiem, kas var apskatīt apkārtnes ainavas no bākas augšpuses, kā arī iepazīties ar bākas vēsturi nelielā šeit izveidotā ekspozīcijā. Salas ziemeļu daļā atrodas Tahkuna bāka, kas ar savu 42,7 m augstumu ir visas Igaunijas augstākā bāka. Bāka tika nopirkta Parīzē 1871. gadā un no Parīzes atvesta pa detaļām. Arī šis tornis atvērts apmeklētājiem.

2020. gada 1. jūnijā tika atvērts jauns tūrisma objekts – Hījumā vēja tornis. Šajā 6 stavus augstajā ēkā izveidotas interaktīvas ekspozīcijas, kas veltītas Hījumā zemūdens pasaulei, vēsturei un kultūrai, kā arī dabai un iedzīvotājiem. Papildus tam te izveidota 20 m augsta klinšu kāpšanas siena, kas šobrīd ir augstākā visā Baltijā.

Viena no neparastākajām vietām, ko apmeklēt Hījumā salā ir Hījumā Eifeļa tornis, kas izveidots no koka pēc līdzības ar Parīzē esošo torni. To izveidojis vietējais iedzīvotājs Jaan Alliksoo savā pagalmā, un līdz šim sastapies ar valdības pretestību saistībā ar savu izveidoto torni, tomēr tas vēl joprojām ir viens no apmeklētākajiem tūrisma objektiem Hījumā salā. Apkārt esošo teritoriju ap torni vietējie iedzīvotāji nosaukuši par Disnejlendu, jo te izveidoti vēl daži dīvaini apskates objekti.

Rebastemäe pārgājienu taka ir Hījumā rietumu daļā esoša 1,5 km gara apļveida taka, Kopu pussalā. Te būs iespēja apskatīt dažādus meža tipus un skaistas jūras ainavas. Taka aprīkota ar norādēm un informācijas stendiem. Lai labāk izpētītu apkārtni, šeit izveidoti divi skatu torņi.

Kassari

Uz dienvidiem no Hījumā salas atrodas Kassari sala, kas ir piektā lielākā Igaunijas sala un ar Hījumā savienota ar diviem tiltiem. Iecienītākā lieta, kāpēc šurp dodas tūristi ir Saaretirp zemesrags, kas stiepjas 1,6 km garumā un to no abām pusēm apskalo jūra.

Hāpsalu

Aptuveni 6 km no ostas Rohukula, kas ved uz Hījumā atrodas viens no Igaunijas populārākajiem kūrortiem – Hāpsalu. Tā ir brīnišķīga neliela pilsētiņa ar koka apbūvi un šaurām ielām. Hāpsalu ir pilsēta pie Baltijas jūras ar skaistu promenādi un daudzām SPA viesnīcām, kas šo vietu padarījis pievilcīgu jau no seniem laikiem. Pirmais dubļu SPA te atvērts jau kopš 1825. gada. Arī tāds pasaulē atpazīstams cilvēks kā P. Čaikovskis ir apmeklējis un uzturējies Hāpsalu. Viņam par godu pilsētas promenādē tika izveidots Čaikovska soliņš. Vasaras laikā Hāpsalu ir mājvieta dažādiem mūzikas un kultūras festivāliem.