cb@cb.lv | Tallinas iela 30
Kalnciema iela 116, Rīga

Kreta

Kruīzs uz Santorini salu 

Santorini – Egejas jūras pērle, pazudušās Atlantīdas mantiniece, apbrīnojami skaista sala. Sajūtiet sevi uz vienu dienu par šīs salas saimnieku! Ekskursija notiek ar labāko no visiem kuģiem, kas peld uz Santorini! Komforta un informācijas maksimums no vienas puses, minimāli izdevumi un patērētais laiks – no otras puses. Santorini ir brīnišķīga sala, kuras krāšņums pārsteidz katru tās viesi. Šīs ekskursijas laikā Jūs redzēsiet visgleznainākos Santorini nostūrīšus: slavenās melnās pludmales, brīnumainās pilsētiņas Iju un Fīru (agrākos laikos – Tira), nelielu vīna darītavu. Ekskursijas vadītājs palīdzēs Jums orientēties visās ekskursijas niansēs, un Jūs pavadīsiet tik brīnišķīgu dienu, ka pēc tam vēlēsieties atgriezties Santorini atkal un atkal! 

 

 

Samarijas aiza

Lai pilnībā izjustu Krētas kalnu skaistumu, ir noteikti jāapmeklē Samarijas aiza, kas ir garākā Eiropā un, turklāt, arī viens no krāšņākajiem dabas parkiem Eiropā. Dabas ainavas mainās ik pēc brīža: tad Jūs esat Samarijas aizas ciprešu mežā, tad šķērsojat izžuvušas upes gultni, tad atvelkat elpu pie tīra kalnu avota, tad dodaties lejup pa kanjonu līdz pašai Lībijas jūrai. Un visa šī garā ceļa laikā pār Jums slejas divas milzīgas akmens sienas un pa vidu – zilā Krētas debess. 

 

Mirabellas līča noslēpumi...

Jūs dosieties kruīzā pa Mirabellas līci ar jahtu. Spinalongas sala un tās cietoksnis iepazīstinās Jūs ar to vēstures periodu, kad pār salu valdīja Venēcija. Agios Nikolaos pilsēta – Krētas „mazā Venēcija” – Jūs vienkārši apburs ar savu skaistumu. Un atpūtai – kas gan var būt labāks par peldi Vafijas līcīša zilgajos un dzidrajos ūdeņos! Tāpat noteikti jāpiemin pusdienas, kurās būs ēdieni, kas pagatavoti no jūras veltēm – Vidusjūras virtuve ir tik garda!

 

Knosa – Hērakleja

Apmeklējot Knosas pili, Jūs iepazīsieties ar Mīnoja laikmeta civilizācijas vēsturi, dzirdēsiet mītus un leģendas, kas pazīstamas vēl no skolas laikiem, un, galvenais, sajutīsiet to smalko nīti, kas pagātni vieno ar tagadni. Pēc tam Jūs apmeklēsiet Iraklijas pilsētu – Krātas salas mūsdienu galvaspilsētu, iepazīsieties ar tās ievērojamākajiem tūrisma objektiem, tāpat varēsiet baudīt mieru un atpūtu kādā kafejnīcā, kā arī, protams, doties iepirkšanās tūrē pa vietējiem veikaliem. 

 

 

Lasiti – Zeva ala

Ceļš, kas ved uz Lasiti plato, ļaus Jums iepazīt Krētas neparasto dabas daili un tās lauksaimniecības prioritātes. Zeva ala Jūs pārsteigs ar savu skaistumu un papildinās Jūsu zināšanas sengrieķu mitoloģijā. Keramikas darbnīcā Jūs vērosiet, kā strādā podnieks, un varēsiet arī paši izgatavot suvenīru uz podnieka ripas. Senatnīgajā Panagia Kardiotissa klosterī, kas uzcelts par godu Svētās Dievmātes dzimšanai, Jums būs iespēja skatīt slavenu svētbildi, kurai piemītot brīnumains dziedinošs spēks. 

 

 

Retimna – Preveli

Doties brīnišķīgā pastaigā pa venēciešu celto senatnīgo Retimnas krastmalu un vecpilsētiņu ir viena vienīga bauda! Un arī 15.gs. celtais Preveli klosteris Jums kļūs par patiesu atklājumu. Savukārt Plakjas pludmale, kuru apskalo Lībijas jūras ūdeņi, ir lieliska vieta, kur izpeldēties un atpūsties. Pludmalē, kuru ieskauj palmas, Jūs varēsiet sajusties arī kā īsts Robinsons. Bet kad nonāksiet Kourtaliotiko aizā, sapratīsiet, cik patiesībā skopa ir cilvēku valoda – nav iespējams aprakstīt šīs civilizācijas neskartās aizas dabīgo skaistumu, kas pozitīvi uzlādē visai tālākajai dienai! Majestātiskas pārkaru klintis, asi pagriezieni, pārsteidzošas un neaizmirstamas ainavas! 

 

 

Sfendoni – Anojia

Šī ekskursija sākas pie Sfendoni alas, kas izveidojusies vismaz pirms 8 miljoniem gadu un ir 145 m gara. Tajā atrodas apbrīnojami trīs krāsu stalaktīti un stalagmīti – sarkani, balti un pelēki. Pēc alas aplūkošanas sekos pastaiga pa Anojias ciemu. Tur Jūs aplūkosiet Bizantijas periodā celto Sv. Jāņa Brīnumdara baznīcu un stikla pūšanas darbnīcu. Jau vēlāk Jūs apmeklēsiet Aksosas ciemu, kur iepazīsieties ar vienkārša Krētas gana dzīvi – šis kalnietis Jums atklās vietējo sieru siešanas noslēpumus. Pēdējais apskate objekts šajā ekskursijā būs Diskuri klosteris ar četrām maziņām kapelām, Svēto pīšļiem galvenajā baznīcā, vīna pagrabu un olīveļļas spiestuvi. 

 

Ekskursiju cena no 40 EUR