cb@cb.lv | Tallinas iela 30
Kalnciema iela 116, Rīga

Kuldīga

Kuldīga ir pilsēta ar mierīgu dzīves ritmu un seno laiku romantiku. Skaistas bruģakmens ielas un vēsturiskas ēkas, gaumīgas kafejnīcas un dabas esošais tuvums. Kuldīga var lepoties ar Eiropā platāko ūdenskritumu – Ventas rumbu. Tās kopējais platums mēdz atšķirties, atkarībā no gadalaika, kurā Jūs to apmeklējat – no 100 līdz pat 275 m. Rumbas augstums ir aptuveni 2 m un katru gadu pavasarī to mēģina pārvarēt lecošas zivis. Šā iemesla dēļ Kurzemes hercogs Jēkabs aptuveni 300 gadus atpakaļ bija iedomājies zivis ķert ar groziem, tāpēc Kuldīga ieguvusi slavu kā pilsēta, kur lašus var noķert gaisā. Turpat blakus pāri Ventai atrodas viens no Kuldīgas simboliem – senais ķieģeļu velvju tilts. Šis 1874. gadā celtais tilts ir viens no garākajiem ķieģeļu velvju tiltiem Eiropā. Tiltam piešķirts valsts nozīmes arhitektūras pieminekļa statuss un to kā filmēšanas vietu izraudzījušies daudzi režisori savām filmām, ieskaitot plaši zināmos “Emīla nedarbus”.
Kuldīgas viduslaiku vēsturiskais centrs ap Alekšupīti bieži dēvēts par Latvijas Venēciju. Te atradīsiet 17.-18. gada mazpilsētu apbūvi, kas nav sastopama citur Latvijā. Netālu no ietekas Ventā atrodas arī pašreiz Latvijā augstākais ūdenskritums – Alekšupītes ūdenskritums, kas sniedzas 4,15 m augstumā.

Usmas ezers

Kuldīgas novadā atrodas Latvijā piektais lielākais ezers – Usmas ezers, kas piemērots aktīvai atpūtai dabā. Šeit ir vairāki marķēti veloceliņi, plašas atpūtas bāzes ar dažādām ūdens izklaidēm, kā arī iespēja mierīgi pavadīt laiku skaistajā Latvijas dabā. Usmas ezers bagāts ar salām, kā arī šeit izveidots pirmais Latvijas rezervāts – Moricsalas rezervāts.

Īvandes upītes ūdenskritumi

No Kuldīgas netālu esošajā Rendā atrodas nelielu skaistu ūdenskritumu kopums – Īvandes upītes ūdenskritumi. Lielākais no tiem ir Īvandes ūdenskritums, kas sniedzas līdz 2 m augstumam, bet neliela gājiena attālumā atrodas arī otrs – Valdātu rumba. Šo vietu var apskatīt jebkurā gadalaikā, gan pavasarī, kad upe būs ūdeņiem bagātāka, gan ziemā, kad ūdenskritumi būs sasaluši.

Riežupes smilšu alas

Riežupes smilšu alas atrodas tikai 5 km attālumā no Kuldīgas. Tas ir 2 km garš alu labirints, kas apskatāms tikai gida pavadībā vasaras sezonā – no aprīļa līdz oktobrim. Apskatei atļauts gan tikai 460 m garš alu posms. Alas raktas vairākās paaudzēs un tur iegūtās smiltis tika vestas uz stikla rūpnīcām. Ziemās šīs balto smilšu alas kā mājvietu izmanto dažādas sikspārņu sugas.

Kalnansu purvs un Bezdibeņa ezers

Purvs atrodas 5 km attālumā no Kabiles, 32 km attālumā no Kuldīgas. Purva pašā vidū atrodas Bezdibeņa ezers, kas ir aptuveni 10 m dziļš. Purva ezers ir ar ļoti mīkstu, dziedniecisku ūeni. Pa purvu, apkārt ezeram tūristu ērtībām izveidota 1 km gara koka laipa, pastaigu taka.

Ēdoles pils

Ēdoles viduslaiku pils celta 13. gadsimtā un ir vienīgā no Kurzemes bīskapijas pilīm, kas vēl šodien ir apdzīvota. Ēdoles pils laika gaitā cietusi no dažādiem iebrukumiem un ugunsgrēkiem, tomēr ir tikusi atjaunota. Pils telpās atrodas viesnīca un te katru gadu jūnijā tiek rīkots Emīla tirgus.

“Lillas Lavender”

Tā ir vieta, kur Latvijā varam apskatīt ziedošus lavandas laukus, iegādāties lavandu suvenīrus, ierasties uz skaistāko fotosesiju. Lavandu ziedēšanas laiks ir jūnija vidus-augusta vidus, kad piesakot apmeklējumu, var izbaudīt skaistos un aromātiskos lavandas laukus klātienē.