cb@cb.lv | Tallinas iela 30
Kalnciema iela 116, Rīga

Malaga

Malaga ir pilsēta ar 3000 gadu vēsturi, kas sevī apvieno mūsdienīgo ar vēsturisko. Tā ir apburoša vieta ar viduslaiku pieskārienu. Pilsēta piedāvā lielo Alcazaba cietoksni no kura paveras brīnumains skats pār pilsētu un tās līci, mākslas cienītājiem Pablo Pikaso muzeju un saulainās pludmales atpūtas mīļotājiem. 
Malaga ir pilsēta, kura vienmēr ir dzīva. Malagiešiem patīk svinēt un priecāties, lieliski to var izbaudīt dažādajos pilsētas festivālos un svētkos visa gada garumā.
Pilsēta jūs priecēs ar viesmīlīgo uzņemšanu, gardajiem zivju restorāniem, trakulīgām nakts izklaidēm un savu drosmi, temperamentu parādīs vēršu cīņās. 

Atrašanās vieta: Malaga atrodas Spānijas dienvidos pie Vidusjūras, dienvidu provincē Andalūzijā. Malaga ir lielākā dienvidu piekrastes pilsēta un spāņu valodā pazīstama kā "Costa del Sol"- Saulainais krasts. 
Iedzīvotāju skaits: 568305 (2009)
Valūta: Euro (EUR)
 
Sabiedriskais transports
Malagā ir labi attīstīts sabiedriskā transporta tīkls. No starptautiskās Malagas lidostas Mlaga Airport līdz pilsētas centram ērti var nokļūt ar autobusu, taksometru un vilcienu. Lidosta atrodas 8 km uz dienvidrietumiem no Malagas centra.
Brauciens ar taksometru apmēram izmaksā 15 €, tos ir ērti noķert pie lidostas I un II termināla. Ar vilcienu līdz centram var nokļūt 12 minūtēs un biļetes cena ir 3 €. Vēl līdz pilsētas centram var nokļūt ar pilsētas autobusu Nr. 19, autobuss atiet ik pēc pus stundas, un biļetes cena ir 1 €.


Apskates vietas
Alcazaba (arābu cietoksnis) ir pilsētas galvenais orientieris. Mauru cietoksnis tika uzbūvēts 8. gadsimtā pilsētas centrā uz pakalna ar skatu uz ostu. Būvniecībā tika izmantoti daži romiešu materiāli. Blakus cietokšņa ieejai ir 2. gadsimta romiešu teātra drupas. Virs drupām ved stāvs ceļš, kas ved uz Castillo de Gibralfaro.

Castillo de Gibralfaro pils tika veidota kā cietoksnis, lai aizsargātu Alcazaba 14. gs.. Cietoksnis ietver aizsardzības ierīces, torni, zigzaga sienas un leņķveida vārtus. Pilī ir arheoloģijas muzejs. Pils atrodas augstu kalnā, no kurienes paveras brīnišķīgs skats uz pilsētu un ostu.

Catedral de Mlaga uzcelta starp 1528. un 1782. gadu, Malagas katedrāle ir populārs tūristu galamērķis. Katedrāle ir baroka un renesanses stilā un interjers ir dekorēts 17. gs stilā no sarkankoka un ciedru koka.

Calle Larios ir slavenākā iela Malagā, kas veltīta par godu Manuel Domingo Larios un Lario, kas veicināja tekstilrūpniecību pilsētā 19. gs. Calle Larios ir lielākā iepirkšanās iela, gar kuru stiepjas skaistas ēkas, kafejnīcas un restorāni, un gājējus priecē ielu muzikanti, mākslinieki un ļoti interesantās dzīvās statujas. 

El Museo Picasso. Pikaso muzejs atrodas pilsētas centrā 16. gadsimta Andalūzijas arhitektūrai raksturīgā ēkā ar renesanses elementiem. Muzejā var aplūkot vairāk kā 200 šī izcilā mākslinieka darbus - gleznas, skulptūras, keramikas priekšmetus un zīmējumus.

Malagas parks atrodas pilsētas centrā. Tas stiepjas 800 m garumā paralēli Guadiaro Quay. Parka kopējā platība 30000 m, parkā ir rožu dārzi, apelsīnkoki, dažādas puķes un zaļie augi.

Plaza de la Malagueta ir vēršu cīņu arēna, kura atvērta 1867. gadā. 
Lai gan daudzi uzskata, ka vēršu cīņas ir nežēlīga darbība, tās joprojām ir ļoti svarīgas Spānijā un tās kultūrā. Tās liecina par disciplīnu, stiprumu, drosmi, un pacietību mācīties kopš bērnības.
Arēna atrodas pilsētas centrā un ir ļoti ievērojam ēka. Arēna vēršu cīņu priekšnesuma laikā var uzņemt 14000 skatītājus. Vēršu cīņas ir diezgan iespaidīgs pasākums. 

Svētki un festivāli
Feria del Libro ir grāmatu gadatirgus Malagā. Gadatirgus notiek jūnijā, tur iespējams aplūkot vai iegādāties dažādas grāmatas, kā enciklopēdijas, komiksus, lietotas grāmatas un retas kolekcijas. 
Fiestas de Carnaval festivāls notiek ik februāri. Cilvēki ir ģērbušies tradicionālos tērpos, iet parādes gājienā, dejo flamenko un notiek lielas svinības. Kioskos pārdod dažādus tradicionālus keramikas izstrādājumus un citus suvenīrus. Notiek dažādi konkursi, kur vietējie var dižoties ar saviem talantiem. 
Festival de Cine Espaol de Mlaga ir filmu festivāls, kurš pirmo reizi notika 1998. gadā, lai popularizētu spāņu filmas. Festivāls ir kļuvis ļoti populārs, notiek jūnija mēnesī ik gadu. 
Semana Santa - Svētā nedēļa ir sena tradīcija Malagā un svarīgs laiks visiem kristiešiem un katoļiem visā Spānijā. Svētā nedēļa, kas tiek svinēta Malagā ļoti atšķiras no tās ko svin citos Spānijas reģionos, atšķirībā no klusuma un meditācijām, tas ir pilns mundruma, laimes un gājienu. Svinēšana notiek gan naktī, gan dienā un gājienu laikā platformas ir izdekorētas ar Kristus skulptūrām un gleznām.
Feria de Mlaga svētki tiek svinēti augusta otrajā pusē par godu Malagas un Kastīliešu apvienošanai 1487. gadā. Pilsētas lielākais festivāls sākas ar 30 minūšu uguņošanu klasiskās mūzikas pavadībā, tā visi zina, ka svētki ir sākušies. Festivāls notiek apmēram deviņas dienas ar vietējā vīna baudīšanu, mūziku, dejām un vietējie ir ģērbušies tradicionālos Andalūzijas tērpos. Visa pilsēta kļūst par vienotu grupu, dejas un jautrība notiek līdz agrai rīta stundai.

Naktsdzīve
Malaga ir attīstījusies par modernu un mūsdienīgu pilsētas mājokli naktsklubiem un bāriem, kas ir vieni no labākajiem Spānijā. Neskaitāmi tūristi, it īpaši jaunieši dodas turp baudīt dinamisku naktsdzīvi, un kaimiņu pilsēta Marbella arī ir labi pazīstama ar savu ekskluzīvo naktsdzīvi.
Lielākā daļa klubu un bāru ir atvērti līdz 06.00 rītā un izklaide tiek piedāvāta vis dažādākai gaumei: ir spāņu bāri, deju, house un techno klubi, Hip Hop un R&B naktis, džeza un regeja bāri, kā arī populāri geju klubi.
Bodega El Pimpi ir vīna bārs ar plašu ēdienkarti, iekšpuse ir dekorēta kā tipiska Andalūzijas māja un logi dekorēti ar lielām vīna mucām un podos sastādītām ģerānijām.
Orellana ir vecmodīgs bārs ar mājīgu atmosfēru, kas saviem klientiem kalpo jau 65 gadus. Bārs ir īpašs ar nacionālajām Tapas, saldo Malagas vīnu un citiem tradicionāliem ēdieniem. 
Cantor de Jazz ir labākā vieta, kur izbaudīt džeza mūziku kopā ar dažiem kokteiļiem. Iekšpusē ir nelieli koka galdi un gar sienām karājas džeza meistaru fotogrāfijas.
O'Neill's Pub ir Īru klubs, kas atrodas pilsētas centrā blakus citiem klubiem un ir lieliska vieta vakara sākumam. Kluba interjers ir autentisks un cenas ļoti saprātīgas.
Siempre Asi ir dzīvību kūsājošs klubs ar Dienvidamerikas mūziku ieskaitot latino un salsa.  Šeit ir īpaša deju grīda, kas ļoti aizņemta kļūst brīvdienās piesaistot daudz ļaužu no visas Costa del Sol.
Sala Wenge ir viens no labākajiem Malagas klubiem, kur spēlē labāko house mūziku un bieži viesojas populāri dīdžeji. Klubs ir atvērts otrdienās, ceturtdienās, piektdienās un sestdienās no 22.00 līdz 07.00, šī būs lieliska vieta tiem, kuri vēlas dejot līdz rītam.
Liceo atrodas lielā divstāvīgā ēkā, kur ir vairākas deju grīdas un pa vidu Chillout pildīts ar bāriem un gardiem kokteiļiem. Šī vieta ir priekš trakas ballītes un hardcore cienītājiem. 

Nacionālā virtuve
Malagā ir tipiska Vidusjūras virtuve ar zivīm- anšoviem, sardīnēm, garnelēm, kalmāriem, omāriem, mājputniem, olīveļļu un vietējiem dārzeņiem.
Esot Malagā noteikti ir jānogaršo: gaspačo- ir tradicionāla Andalūzijas reģiona dārzeņu zupa ar tomātiem, sīpoliem, papriku un ķiplokiem, to pasniedz atdzesētu, kūpinātas sardīnes, tapas- spāņu virtuves uzkodas un saldos Malagas vīnus, kam piemīt muskata garša. Saldumi un deserti Malagā tiek pagatavoti no mandelēm un medus.
×
×
×
×