cb@cb.lv | Tallinas iela 30
Kalnciema iela 116, Rīga

Marsa Alam

Pa monotonu, taisnu ceļu, kurš ved uz dienvidiem, izvietotu starp akmeņaino tuksnesi Sarkanās jūras krastā pēc 3 stundu brauciena no Hurgadas atkal nokļūstam kūrortā:  viesnīcu ķēde ar sakoptām teritorijām un milzīgām smilšu pludmalēm, baseinu atvēsinošais ūdens un izmeklēta virtuve... Tas viss – Marsa-Alam, dinamiski attīstījies tūristu komplekss, kur unikālie dabas apstākļi ideāli savienojas ar pašiem jaunākiem tūrisma industrijas sasniegumiem.

Zemūdens peldes cienītājus šeit piesaista ne tikai daudzveidīgie koraļļu rifi, bet arī  desmiti nogrimušo kuģu, kuri sniedz arī vēsturisku interesi. Iesācējiem savus pakalpojumus sniedz neskaitāmi daivinga klubi, kur jebkurš interesents var apgūt niršanas pamatus. Taču, pat niršana ar masku un pleznām neatstās vienaldzīgu, jo ar savu zemūdens floru un faunu Sarkanā jūra piekāpjas tikai vispasaules pazīstamajam Austrālijas Lielajam barjerrifam. Tikai 200 km no Marsa-Alam ir izvietota Asuanskas ūdenskrātuve,  kuras krastos atrodas daži desmiti Senās Ēģiptes vēstures pieminekļi, un tieši, slavenais Abu Simbel tempļu komplekss. Ne tik tālu no šejienes ir līdz Luksorai, Augšupes varenās valsts galvaspilsētai.

Tomēr, ne tikai ekskursiju programmas piesaista tūristu tūkstošus no daudzām valstīm Marsa-Alamai. 350 saulainas dienas gadā, labvēlīgi vēji, kuri nodrošina, ka karstums nav tik mokošs, tīrākais, jebkurā sezonā silts jūras ūdens – lūk, galvenie argumenti izvēloties atpūtas vietu.

Taču nedrīkst aizmirst arī par komfortu. Marsa-Alamā jūs neatradīsiet pazīstamās viesnīcu ķēdes, kur tiek ievēroti augstākie apkalpošanas kvalitātes standarti. Tāpat šeit jūs neredzēsiet arī daudzstāvu korpusus, kas ir daudzu kūrortu imidžs Lielākā daļa viesnīcu būvētas tradicionālajā arābu stilā, ar plašām istabām un ēnainām terasēm. Šo viesnīcu galvenā vērtība ir unikāla demokrātiskā atmosfēra, liela izklaižu izvēle jebkurai gaumei par samērīgu tūres cenu.