cb@cb.lv | Tallinas iela 30
Kalnciema iela 116, Rīga

Naama Bay

Šarmelšeiha “Šeihu līcis” jeb “Karaliskais līcis” ir viens no prestižākajiem Sarkanās jūras kūrortiem. Plašs ir četrzvaigžņu un pieczvaigžņu viesnīcu klāsts, pie tam vairākums viesnīcu iekārtotas arābu stilā. Šo kūrortu visvairāk iecienījuši ūdenssporta cienītāji. Piemēram, pavisam tuvu krastam var nirt, pētīt un jūsmot par koraļļu rifiem. Šo kūrortu arī uzskata par vienu no labākajām zemūdens peldēšanas vietām pasaulē. 18 km no kūrorta atrodas UNESCO aizsardzībā esošais Sarkanās jūras zemūdens pasaules liegums Ras Mohamed, kurā var iepazīties ar lielāko daļu Sarkanās jūras dzīvnieku sugu.

Viesnīcu karte

egiptes karte

Naama Bay ir lielā Šarm El Šeihas kūrorta centrs. Naama Bei - palmu alejas, greznas viesnīcas, daudzi veikali, zivju restorāni, naktsklubi un kazino. Naama Bei ir daudz beduīnu stila kafejnīcu, kurās var uzpīpēt ūdens pīpi un iedzert tēju. Gājēju aleja jeb promenāde, kas stiepjas gar Naama Bay jūras piekrasti, ir iecienītā kūrorta viesu vakara pastaigu vieta.

Vecā Šarm El Šeiha (Old Sharm jeb Old Market) - vēl viens populārs tūristu centrs ar savu lielo tirgu atrodas 5 km attālumā no Naama Bei. Turp var nokļūt ar vietējiem mikroautobusiem vai taksometru.

Ras Nasrani līcis kļuva populārs pavisam nesen, jo atpūtniekus piesaista šeit uzceltās prestižās pieczvaigžņu viesnīcas.

Nabk Bei (Nabq Bay) atrodas netālu no Šaremlšeihas centra. Kūrorts ir jauns un moderns. Atpūtniekus priecēs labi saglabājušies koraļļi, vienreizējie dabas skati un ainavas. Kūrorts atrodas netālu no Sinai galnu grēdas.

Šark bei (Sharks Bay) kūrortpilsētiņa atrodas netālu no Sinajas pussalas galējā punkta, 8 km līdz Šarmelšeihas lidostai. Šark bei brīnišķīgi saulrieti, smilšainas pludmales un aizraujoša zemūdens pasaule ar koraļļu rifiem.

Hadaba ir klusa, saules pielieta Šaremlšeihas pilsēta. Smilšainas pludmales, iespaidīgie Sinai kalni un skaistas ainavas. Veikali, tirgus, restorāni un aizraujoša naktsdzīve meklējama kūrorta centrā Naama bei tikai desmit minūšu brauciena attalumā. Kūrorts atrodas 20 km līdz lidostai.

Sarkanā jūra ir ideāla vieta, kur nodarboties ar visu veidu ūdens sportu: niršanu ar akvalangu, sērfingu, zveju. Siltais, arī ļoti sāļais ūdens aicina tūristus baudīt dienvidu sauli un peldi. Februārī, kas ir aukstākais gada mēnesis šeit, ūdens temperatūra saglabājas ne zemāk kā +22°C, bet gaisa temperatūra vidēji ir +23°C. Zemūdens pasaules unikālajā valstībā sastopami dažādu krāsu koraļļi un dažādu krāsu tropisko ūdeņu zivis. Zemūdens niršanu ar pieredzējušu instruktoru palīdzību var apgūt kādā no daudzajiem niršanas centriem un pat saņemt starptautiski atzītu sertifikātu.

Noderīga informācija ceļotājiem uz Ēģipti

Elektrība – 220V, 50HZ

Nauda – Ēģiptes mārciņa (EGP). 1 Euro = 8.26EGP. Daudzos veikalos un restorānos var norēķināties ar American Express, Visa un MasterCard kredītkartēm. Ēģiptē var norēķināties arī ar EUR un USD, taču tas ne vienmēr būs izdevīgi.

Ūdens – nav ietecams dzert ūdeni no ūdensvada, bet gan pudelēs pildītu dzeramo ūdeni.

Dzeramnauda – viesnīcās un restorānos tā tiek ieskaitīta rēķinā - apmēram 10 – 12%. Dzeramnaudu var dot gidiem un ekskursiju vadītājiem.

Apģērbs – vēlams no kokvilnas auduma. Apaviem jābūt ērtiem, ekskursijās – sporta apaviem, jo tās notiek tuksnesī. Vēsajiem vakariem nepieciešams siltāks apgērbs. Apmeklējot restorānus augstākajās kategorijas viesnīcās, nakts programmas un svētku vakariņas kruīzu kuģos jāģerbjas svētku tērpos. Pastaigājoties pa Kairas ielām un apmeklējot mošejas nav ieteicams valkāt šortus, sievietēm vēlams nosegt rokas, kājas un krūtis, ieteicams paņemt lielu lakatu.

Slimnīca un ārsti – pēkšņa negadījuma vai slimības gadījumā vērsties pie ārsta vai izsaukt to caur viesnīcas adminstratoru. Par saņemto medicīnisko pakalpojumu palūdziet ārsta izziņu, kurā norādīta diagnoze un zīmogs, zāļu recepti, kvīti par izrakstītajām zālēm. Laicīgi iesniedzot dokumentus apdrošināšanas kompānijas pārstāvim, saņemsiet iztērēto naudu atpakaļ, saskaņā ar polisē aprakstītajiem noteikumiem. Nesājiet galvassegu, saulesbrilles, lietojiet saules aizsargkrēmu – saulē ātri var apdegt. Nedzeriet stpri atvēsinātus dzērienus – karstā laikā viegli saslimt ar angīnu.

Vakcinācija - nav obligātu prasību.

Drošība – Uzmaniet savus dokumentus. Naudu, dārglietas, pasi un citus svarīgus dokumentus glabājiet viesnīcas seifā.

Fotogrāfēšana – aizliegts fotogrāfēt tiltus, ostas, lidostas, militāros objektus. Muzejos jāiegādājas fotogrāfēšanas autļauja.

Muita – aizliegts ievest vairāk kā 2 l alkohola, 200gb. cigarešu, dāvanas, kuru vērtība pārsniedz 500 EGP, videokameras – iespējams tās būs jādeklarē lidostas muitā un jāatzīmē pasē izbraucot no valsts.

Vīza – tiek nokārtota Ēģiptes lidostā. Cena - 15 USD.

Ramadans – musulmaņu tradīcija – 30 dienas, kuru laikā no saullēkta līdz saulrietam musulmaņi atsakās no ēšanas, dzeršanas, smēķēšanas un seksuālajām attiecībām. Tūristus tā neiespaido, vienīgi šajā laikā iespējamas izmaiņas veikalu, banku un valsts iestāžu darba laikā.

 

Alkohola lietošana musulmaņiem ir aizliegta, tomēr lielākajā daļā dažu mēriņu nobaudīšana ir atļauta. Lidostās un lielajās pilsētās ir daži Tax free veikali. Kūrortos alkoholu specializētajos veikalos var iegādāties tikai neilgu laiku pēc ierašanās (parasti 24h laikā). Vietēji alkoholiskie dzērieni – stella un sakkara (alus), vīni – Omar Khayyam, Obelisk, Grand Marquis, Cru de Ptolemees.

Viesnīcu standarti – atšķiras no Eiropas viesnīcu standartiem – piem. 4* viesnīcu Ēģiptē var pielīdzināt 3* viesnīcu Eiropā.

Iepērkoties jābūt uzmanīgiem saņemot nopirkto preci vai naudas atlikumu. Precēm pat veikalos nav cenu zīmes, par cenu ir jākaulējas ar pārdevēju. galvenais neizrādīt pārlieku lielu interesi par preci.

Uz ielas parasti valda nekārtība, automašīnas bieži signalizē, ēģiptieši nav punktuāli – gandrīz vienmēr kavē.

EKSKURSIJA CENA PIEZĪMES
Pieaug. Bērni (2g.-12g.)
Кaira. Septītais pasaules brīnums: piramīdas, sfinksa, pusdienas, Ēģiptes Nacionālais muzejs, tirgus Han - el - Halili. 95 USD 70 EUR 48 USD 35 EUR Līdzi jāņem: saulesbrilles, fotoaparātu, ērtus apavus, galvas segu. Pusdienas un ieejas biļetes iekļautas cenā. Papildus izdevumi: par ieeju piramīdā, mūmiju zālē, dzērieni.
Kaira (ar lidmašīnu). Ekskursijas programma tāda pati kā ar autobusu. 255 USD 188 EUR 113 USD 83 EUR  
Jeruzāleme. Tabas robežpunkta šķērsošana, peldēšanās Nāves jūrā, Jeruzalemes apmeklēšana. 195 USD 143 EUR 175 USD 128 EUR Līdzi jāņem: pase! Siltu apģērbu, fotoaprātu, ērtus apavus, peldkostu, dvieli. Papildus izdevumi: pusdienas, robežas nodoklis.
Luksora (ar lidmašīnu). Vienas dienas ekskursija uz Senās Ēģiptes "Jauno" valsti. Tēbas (1550-1069 p.m.ē.), Valdnieku ieleja, Hačipsutas templis, Memnosa kolosi, Karnakas templis, alabastra un papirusa rūpnīca. 265 USD 195 EUR 219 USD 161 EUR Līdzi jāņem: saulesbrilles, fotoaparātu, galvas segu, ērtus apavus. Papildus izdevumi: Dzērieni, ieeja Tutanhamona kapenēs.
Petra (ar lidmašīnu). Brauciens uz Jordāniju, kur atrodas slavena nabateju pilsēta kalnos (Rozā pilsēta). Tempļa,un pilsētas apskate, pusdienas. 350 USD 257 EUR 320 USD 235 EUR Līdzi jāņem: saulesbrilles, fotoaparātu, galvas segu, ērtus apavus. Papildus izdevumi: Dzēriens pie pusdienām. Nodoklis uz robežas 15$, un Ēģiptes vīza 20$
Petra (ar prāmi). Brauciens uz Jordāniju, kur atrodas slavena nabateju pilsēta kalnos (Rozā pilsēta). Tempļa,un pilsētas apskate, pusdienas 275 USD 202 EUR 225 USD 165 EUR Līdzi jāņem: saulesbrilles, fotoaparātu, galvas segu, ērtus apavus. Papildus izdevumi: Dzēriens pie pusdienām. Nodoklis uz robežas 15$, un Ēģiptes vīza 20$
„Аbu Galum”. Brauciens ar džipiem tuksnesī, pietura beduīnu mītnē, jāšana ar kamieliem, snorkelēšana „Ziljā bezdibenī”, pusdienas. 70 USD 51 EUR 35 USD 26 EUR Līdzi jāņem: saulesbrilles, galvas segu, ērtus apavus, fotoaparātu. Papildus izdevumi: dzērieni.
Ras Mohammed (ar laivu). Izbrauciens ar jahtu, virspusēja niršana, zemūdens pasaules aplūkšana. Pusdienas. 45 USD 33 EUR 23 USD 17 EUR Līdzi jāņem: saulesbrilles, fotoaparātu, galvas segu, dvieli, pretapdeguma krēmu, peldkostīmu.
Mozus kalns un sv. Katrīnas klosteris. Brauciens uz slavenu kalnu kurš aprakstīts Bībelē. Kāpiens mozus kalnā, naktī, saullēkta sagaidīšana Mozus kalnā, no rīta Sv. Katarīnas klosteri. 55 USD 40 EUR 28 USD 21 EUR Līdzi jāņem: ērtus apavus, siltus apģērbu, fotoaparātu.
Krāsainais kanjons. Brauciens ar džipiem. Apmēram 2-stundu gājiens pa krāsaino kanjonu, lai apskatītu dauzkrāsainu dabas brīnumu. Pusdienas pilsēta Nuweiba un Dahabas pilsētas apskate. 65 USD 48 EUR 33 USD 24 EUR Līdzi jāņem: saulesbrilles, galvas segu, ērtus apavus, fotoaparātu. Papildus izdevumi: dzērieni
Moto safari. Izbrauciens ar kvadracikliem pa tuksnesi, saulrieta sagaidīšana tuksnesī, jāšana ar kamieļiem, beduīnu vakariņas un šovs. Ir iespējams braukt ar divvietīgo vai vienvīetīgo kvadraciklu. 80 USD 59 EUR 50 USD 37 EUR Līdzi jāņem: ērtu apģērbu un apavus, fotoaparātu. Papildus izdevumi: DVD, ūdenspīpe.
'Glass boat'' (Jahta ar stikla dibenu). 2- stundu brauciens ar jahtu pa pasakaini skaisto Sarkano jūru. 25 USD 18 EUR 13 USD 10 EUR Līdzi jāņem: peldēšanas piederumus.
Sea Scope (zemūdens laiva). Zemūdens pasaules apskatīšana, eks. ilgst 2 stundas. 53 USD 39 EUR 27 USD 20 EUR Līdzi jāņem: fotoaparāts.
Diving (zemūdens niršana). Lieliska iespēja iepazīt Sarkanās jūras pasauli, t.i., zivis, koraļļus. Ir iespējams izvēties vienu vai divas niršanu. Iespaidi neaizmirstami! 75/45 USD 55/33 EUR Nav atļauts Līdzi jāņem: saulesbrilles, fotoaparātu, galvas segu, dvieli, pretapdeguma krēmu, peldkostīmu.
Delfinārijs. Dresētu un gudru delfīnu priekšnesumi, triki. Programma ilgst apm. 45 min 24 USD 18 EUR 12 USD 9 EUR Līdzi jāņem: fotoaparāts.
Kleoparks. Ūdens parks Šarm el Šeiha centrā, kur jūs varat neaizmirstami pavadīt laiku kopa ar ģimeni. 40 USD 29 EUR 30 USD 22 EUR Līdzi jāņem: saulesbrilles, fotoaparātu, galvas segu, dvieli, pretapdeguma krēmu, peldkostīmu.

Tabulā ir norādītas aptuvenas ekskursiju cenas. Ēģiptē ir iespējams tās pašas ekskursijas iegādāties lētāk, kaulējoties par izdevīgāku cenu.