cb@cb.lv | Tallinas iela 30
Kalnciema iela 116, Rīga

Pasa De La Kaza

Pie robežas ar Franciju atrodas Pirenejos augstākais, viens no lielākajiem un populārākajiem Andoras slēpošanas kūrortiem:  Pas de la Casa-Grau Roig. Tas ir arī pirmais slēpošanas kūrorts Andorā, kuru sāka celt 1957. gadā. Pieredzējuši kalnu slēpotāji apgalvo, ka sniegs šajā kūrortā ir īpašs: pat tad, kad gaiss iesilst līdz + 10 grādiem, sniegs joprojām ir sauss un slēpes pa to labi slīd.

Kūrorts, kuru veido divas ielejas, pārsteidz ar slēpošanas trašu lielo skaitu un dāsno sniega segu, kas pateicoties arī lielajam sniega lielgabalu skaitam, saglabājas visa gada garumā.

Visas kūrorta nogāzes ir aprīkotas ar modernu pacēlāju sistēmu. Trases, kas atrodas Pasas de la Kazas ielejas augšējā daļā, vairāk piemērotas pieredzējušiem kalnu slēpotājiem – tās tiek uzskatītas par visai sarežģītām, arī augstumu starpība visai ievērojama. Savukārt lejāk ielejā trases kļūst lēzenākas – tās jau ir piemērotas vidēja sagatavotības līmeņa slēpotājiem. Pasas de la Kazas ielejas nogāžu apakšējā daļā ir ierīkota slaloma trase un trase slēpošanai naktī.

Tiem, kam patīk slēpot mežu masīvos, varam ieteikt trases gleznainajā Grau Roig ielejā. Taču ātras nobrauktuves atradīs arī ātruma mīļotāji, īpaši Grau Roig otrās un trešās ielejas rajonā, kur ir labi iebrauktas, plašas trases. Rindu pie pacēlājiem arī praktiski nav.

Trases, kas atrodas Pasas de la Kazas ielejas augšējā daļā, vairāk piemērotas pieredzējušiem kalnu slēpotājiem – tās tiek uzskatītas par visai sarežģītām, arī augstumu starpība visai ievērojama. Savukārt lejāk ielejā trases kļūst lēzenākas – tās jau ir piemērotas vidēja sagatavotības līmeņa slēpotājiem. Pasas de la Kazas ielejas nogāžu apakšējā daļā ir ierīkota slaloma trase un trase slēpošanai naktī. Tiem, kam patīk slēpot mežu masīvos, varam ieteikt trases gleznainajā Grau Roig ielejā. Taču ātras nobrauktuves atradīs arī ātruma mīļotāji, īpaši Grau Roig otrās un trešās ielejas rajonā, kur ir labi iebrauktas, plašas trases. Pateicoties plašajiem sniega laukiem un garajām nobrauktuvēm, slēpotāju blīvums nav liels, un slēpošanas apstākļi nav bīstami. Rindu pie pacēlājiem arī praktiski nav. Šajā kūrortcentrā ir radīti labvēlīgi apstākļi visu kategoriju slēpotājiem  – gan iesācējiem, gan īstiem profesionāļiem.
1998. gadā uzceltais "FuniCamp" trošu ceļš ļauj ātri un ērti nokļūt  no Andoras centra (Andorra La Vella, Escaldes, Encamp) līdz augstāko nogāžu "sarkanajām" trasēm. Bet 2002. gadā izbūvētais tunelis no Pasas de la Kazas uz Grau Roig ir ievērojami uzlabojis satiksmi starp Pasas de la Kazas un Soldeu slēpošanas zonām