cb@cb.lv | Tallinas iela 30
Kalnciema iela 116, Rīga

Passo Tonale

Passo Tonale kūrorts atrodas uz kalnu pārejas starp Val di Sole un Vallecamonica ielejām. Aukstas Adamello-Presanella kalnu grēdas, kas ieskauj Passo Tonale, veido milzīgu dabas amfiteātri, kur gandrīz vienmēr spīd saule. Passo Tonale ir kūrorts ar ļoti labu sniega segumu, kur iespējams slēpot cauru gadu, pateicoties Prezena (Presena) ledājam. Slēpošana šeit ir iespējama kā rietumu, tā arī austrumu nogāzēs. Līdz ar to visu dienu iespējams pavadīt saulē. Reģions izceļas ar savu augsto atrašanās vietu, ledāju zonu un dažādajām trasēm ar mainīgu reljefu. Šeit ir labas iespējas iesācējiem: daudz zilo trašu, kā arī četras slēpošanas un snovborda skolas un slēpošanas bērnudārzs. Pieredzējuši slēpotāji patiesi novērtēs brīnišķīgo melno trasi „Paradiso”, kas sākas no Prezena ledāja. Pateicoties jaunam pacēlājam, kas savieno Passo Tonale ar kalnu ciematiņu Ponte di Legno, pavērusies lieliska iespēja no pašas Prezenas ledāja virsotnes (3016 m) pa 11 km garu trasi nolaisties līdz šim ciematam un doties nobraucienos pa tā caur mežu ejošajām, gleznainajām trasēm. No Passo Tonale ar bezmaksas autobusu iespējams nokļūt Val di Sole slēpošanas reģionā, kurā ietilpst kūrorti Folgarida, Marilleva un Madonna di Campiglio, ar kopējo trašu garumu 220 km. Lai bez ierobežojumiem slēpotu visā reģionā, jāiegādājas pacēlāju karte „SUPERSKIRAMA”. Autobuss Passo Tonale - Marilleva kursē vairākas reizes dienā pēc saraksta, laiks ceļā – apmēram 30 minūtes. Kūrorts piemērots slēpošanai ģimenēm ar bērniem, kā arī slēpotājiem ar dažādiem sagatavotības līmeņiem. Passo Tonalē ir piecas diskotēkas, bāri, kafejnīcas, kinoteātris, 14 restorāni, boulings, spēļu zāles, veikali.

Pacēlāju kartes cena 2008/09 pieaugušjam 39 EUR (1 diena), 208 EUR (6 dienas)

Itālijai raksturīgi divi gadalaiki. Vasaras parasti ir sausas un karstas, bet ziemā iestājas lietus sezona. Vidējā temperatūra janvārī Itālijas ziemeļos ir ap 0°, bet Alpos tā bieži vien nokrīt līdz 15° salam. Itālijas kalnos novērojamas sniegotas ziemas ar noturīgu saulainu laiku, kas ir ideāls ziemas atpūtai un sportam.

Oficiālā valoda – itāļu. Dienvidtirolē ir divas oficiālās valodas – itāļu un vācu. Dažos kalnu novados runā latīniski. Aostas ielejā otra oficiālā valoda ir franču.

Nevienu itāļu maltīti nevar iedomāties bez vīna. Var teikt, ka vīns itāļiem ir asinīs.

Elektrotīkla spriegums 220 V. Itālijas starptautiskais tālruņu kods + 39. Uz Latviju ir jāzvana šādi: 00 371 + Latvijas tālruņa numurs.

Naudas vienība Itālijā ir eiro (EUR). Vairumā viesnīcu, veikalu un restorānu ir iespējams norēķināties ar elektroniskajām maksājuma kartēm.

Banku darba laiks. Pirmdiena - piektdiena no 8:30 līdz 12.30. Lielākā daļa banku strādā arī pēcpusdienā no pulksten 15:30 līdz pulksten 19:00 (atkarībā no bankas). Bankas nestrādā brīvdienās, valsts svētku dienās un tiek slēgtas pirms svarīgiem svētkiem. Veikalu darba laiks. Slēpošanas reģionos veikali parasti strādā no 9.00 līdz 12.00 un apmēram no 15.00 līdz 19.00, svētdienās – slēgts.

Dzeramnauda. Tradicionāli oficiantiem vai viesnīcas personālam atstāj 5 – 10% no rēķina summas (atkarībā no apkalpošanas kvalitātes). Pievērsiet uzmanību papildus maksai (coperto) – tā ir neizbēgamā papildus maksa, kas tiek iekasēta par maizi (vienalga, vai jūs to ēdat vai nē).

Medicīniskā palīdzība. Negaidītas saslimšanas vai nelaimes gadījumā jāvēršas pie ārsta vai tas ir jāizsauc ar viesnīcas administratora starpniecību. Obligāta vakcinēšanās tūristiem nav noteikta

Drošības pasākumi. Pat tad, ja laiks ir apmācies, kalnos saule ir ļoti aktīva, tādēļ nepieciešams valkāt saulesbrilles un lietot aizsargkrēmu (kā arī lūpu balzamu, kas aizsargās pret aukstumu un spēcīga vēja ietekmi). Bērniem slēpojot obligāti jāvelk ķivere. Ieteicams neatstāt inventāru bez uzraudzības, kalnos mēdz notikt arī zādzības. Naudu, vērtslietas un pasi ieteicams glabāt viesnīcas seifā.

Muitas noteikumi. ES valstīs personiskās lietošanas priekšmetu ievešanai ierobežojumi nepastāv.

Viesnīcu specifika. Viesnīcas un apartamenti atbilst Eiropas standartiem. Kalnu slēpošanas kūrortos (atkarībā no reģiona) dominē nelielas ģimenes viesnīcas. Dienvidtirolē mājas būvē austriešu lauku māju stilā. Šeit viesnīcās valda mājīgums un pedantiska kārtība. Lombardijā valda itāļu stils.

Ir vērts pamēģināt. Atpūšoties Liviņjo, apmeklējiet kaimiņu pilsētiņu Bormio, kas slavena ar saviem minerālavotiem un imperatora pirtīm. Riskonā ir vērts apmeklēt “Sniega cauruļu izklaižu parku”, kur iespējams nolaisties pa bobsleja trasi. No kūrortiem Val Di Sole nav tālu līdz Veronai - nemirstīgo mīlnieku Romeo un Džuljetas pilsētai. Slēpotājiem, kas iecienījuši Červiņjas trases, būs interesanti pabūt ledus grotā 3880 m augstumā. Un neaizmirstiet paņemt līdzi fotoaparātu, lai no dažādiem rakursiem iemūžinātu pašu “fotogēniskāko” Alpu virsotni Materhornu.