cb@cb.lv | Tallinas iela 30
Kalnciema iela 116, Rīga

Santakrusa De Tenerife

Santakrusa de Tenerife atrodas Tenerifes (Spānijai piederoša sala Atlantijas okeānā) ziemeļaustrumu daļā. Santakrusa de Tenerife ir Tenerifes galvaspilsēta ar apmēram 223 000 iedzīvotājiem un atrodas starp Santakrusas de Tenerife līci un Anaga Massif. Pašas pilsētas platība ir 150, 56 km2 un tā stiepjas 60 km garumā gar Atlantijas okeāna piekrasti. Ja esat Santakrusa de Tenerife februārī, nebūs iespējams nepamanīt gada lielāko notikumu- Santakrusas karnevālu. Pilsētas vēsture iesniedzas pagātnes dzīlēs līdz pat 1494.gadam, kad šajā vietā no kuģa izkāpa Alonso Fernández de Lugo, taču pilsēta sāka attīstīties tikai gadsimtu vēlāk. Santakrusā de Tenerife ir liels piedāvājums ar Tenerifē taisītajiem vīniem- Abona, Tacoronte-Acentejo, Valle de Güimar, Valle de la Orotava un Ycoden-Daute-Isora, kurus var nobaudīt gandrīz ikvienā kafejnīcā.

Valsts- Spānija
Reģions- Santakrusa de Tenerife
Tuvākās pilsētas- Tehina, Puerto de la Krusa, Granadilja de Avona
Ģeogrāfiskā atrašanās vieta- Tenerifes ziemeļaustrumi.
Augstākais punkts- Teides vulkāns 3718 m.
Iedzīvotāju skaits- 223 000 (2005.gads)
Klimats- ziemā vidējā gaisa temperatūra ir no 17 līdz 18 grādiem pēc Celsija, taču vasarā ap 28-30 grādiem.
Īsa vēsture- 1494.gadā atklāja Alonso Fernández de Lugo. 16.gadsimtā parādījās pirmie ceļi. 1723.gadā uzcēla ostu, tad arī sākās pilsētas attīstība. Šī osta kļuva par vienu galvenajām ostām Atlantijas okeānā.
Oficiālā valoda- spāņu
Valūta- eiro
Svarīgi telefona numuri- ātrā palīdzība-061; policija-091
Kā tur nokļūt – tuvākā ir Tenerifes ziemeļu lidosta, kas zināma kā Los Rodeos lidosta un tā atrodas apmēram 11 km attālumā no Santakrusa de Tenerife. Ar taksi līdz pilsētai izmaksātu ap 50 eiro, taču no otras dienvidu Tenerifes lidostas ap 130 eiro.
Ieteikumi ceļotājiem- esot galvaspilsētā, nogaršot kādu no tipiskajiem Tenerifes ēdieniem- rancho (sava veida sautējums), papas arrugadas (ar mizu vārīti kartupeļi), mojos (tipiska mērce, asa), vieja sancochada (zivju sautējums), pastel de cabello de ángel (ķirbju deserts).

Church of the immaculate conception- jeb nenotraipītās ieņemšanas baznīca, kas ir vecākā baznīca pilsētā. Tā tika uzbūvēta 1502.gadā un tā ir atjaunota pēc ugunsgrēka tās oriģinālajā 17.gadsimta izskatā. Iekš baznīcas atrodas 2 apbrīnas vērtas skulptūras, kurai viens nosaukums ir tāds pats kā baznīcai, otru sauc „skumju sieviete”.

Cilvēku un dabas muzejs- atrodas turpat pie baznīcas. Kādreiz šī ēka bijusi viesnīca, bet tagad muzejs sadalīts 3 daļās- arheoloģijas, dabas un bioantropoloģijas. Pirmās divas tēmas ir svarīgas, lai izprastu Kanāriju vēsturi, apskatāmas arī dažas mūmijas.

Avenida Anaga – ballīšu rajons, pilns ar klubiem, bāriem un kafejnīcām. Naktsdzīve pilsētā ir plaši pazīstama. Pēc 22.00 vakarā sākās ballīšu laiks, kad ielas piepildas ar cilvēkiem, kas ballējas līdz pat rītausmai neatkarīgi no dienas.

The Palmetum of Santa Cruz de Tenerife – atrodas iekš Parque Marítimo César Manrique. Milzīgs botāniskais dārzs ar vienu no lielākajām palmu kolekcijām pasaulē.

Museo de la Naturaleza y El Hombre- svarīgākais Tenerifes muzejs, kurā var uzzināt Tenerifes ģeogrāfiju un vēsturi dažādos multimediju veidos.

Auditorio de Tenerife- šī lielā zāle kļuvusi par pilsētas simbolu. Ir vērts doties tur uz klasiskās mūzikas koncertu vai vienkārši apskatīt to. Arhitekts- Santiago Calatrava.
Playa de Las Teresitas ir viena no Tenerifes labākajām pludmalēm, tajā ir uzbērtas Sahāras tuksneša smiltis. Atrodas ārpus pilsētas, netālu no San Andrés ciemata.
Tenerifes salas dome- ēka sākta būvēt ap 1930.gadu neoklasiskajā stilā, tās arhitekts ir Marrero Regalado, taču iekšpusē atrodas mākslinieka José Aguiar mākslas darbi.
Svētā Francisko baznīca- viena no skaistākajām baroka sila ēkām Tenerifē. Tās būvēšana sākta 17.gadsimta sākumā.

García Sanabria Park- tajā atrodas vairākas eksotisku koku sugas. Šis parks atrodas iekš skulptūru muzeja, kurā var redzēt tādu mākslinieku kā José Guinovart, Óscar Domínguez, Joan Miró vai Henry Moore darbus. Parks ir vairāk kā 60 tūkstoši kvadrātmetrus liels un atvēries 2006.gadā.

Santakrusas fiesta- notiek maija sākumā. Pasākumi tiek rīkoti visa mēneša garumā, taču vissvarīgākais datums ir 3.maijs, kad notiek parāde.

Parque Marítimo César Manrique- peldbaseini, restorāni, sportošanas iespējas netālu no okeāna 22 tūkstoši kvadrātmetru lielā platībā. Arhitekts- Cesar Manrique.

Macizo de Anaga- kalnu rajons ar augstāko virsotni Cruz de Taborno (1024 metrus augsts). Šie kalni ir vecākā salas daļa, kas izveidojusies aptuveni 9 miljonus gadu atpakaļ.

Izbrauciens ar kanoe- iepriekš pasūtot no tūrisma operatoriem ir iespējams doties kanoe izbraucienos. Bet tās nav parastas kanoe laivas- tām ir stikla dibens, līdz ar to var redzēt visu, kas notiek zem ūdens.

Karnevāls- katru gadu februārī uz Santakrusu de Tenerifi sabrauc miljons cilvēku, lai noskatītos gada lielāko notikumu- karnevālu. Šo karnevālu dažreiz mēs pat pielīdzināt Rio karnevālam. Karnevāls jau kopš 1980.gada ir kā tūristu piesaiste UNESCO mantojumā. Katru gadu karnevālam ir tēma, piemēram, šausmu filmas (2009), mode (2007), pirāti (2000.gads).