cb@cb.lv | Tallinas iela 30
Kalnciema iela 116, Rīga

Šarm El Šeiha

Šarm eš Šeiha ir lielākais tūristu galamērķis no arābu valstīm. Šarm eš Šeiha ir viens no pasaules lielākajiem kūrortiem, kur nodarbojas ar niršanu. Sarkanajā jūrā tiešām ir ko redzēt- koraļļi, eksotiska zemūdens flora un retas tropiskās zivis kristāltīrā ūdenī. Šarm eš Šeiha atrodas Sīnajas pussalas dienvidu daļā. Šarm eš Šeihu no vienas puses apskalo Sarkanā jūra, bet no otras puses to ieskauj Sīnaja kalni. Vēl 15 gadus atpakaļ Šarm eš šeiha bija mazs zvejnieku ciematiņš ar 100 iedzīvotājiem līdz ēģiptieši to uztaisīja par lielu tūrisma zonu ar 35 000 iedzīvotājiem. Skats uz Sīnaja pussalu paveras prātam neaptverams- balto smilšu pludmales, kristāltīrais ūdens un nebeidzama tuksneša aina. Šarm eš Šeiha tiek dēvēta par miera pilsētu, kura ir sadalīta 3 galvenajos reģionos: Na`ama līcis, Ras Um Sid klints un Sharm El Maya. Na`ama līcī ir gara smilšu pludmale, kur pirmo viesnīcu uzcēla jau 80tajos gados. Mūsdienās tur atrodas neskaitāmi veikali, restorāni, bāri un kafejnīcas izvietojušās gar pludmali. Ras Um Sid klints ir tikai 5 minūšu braucienā no līča, tā ir slavena ar koraļļu riftiem un daudzajām viesnīcām. Sharm El Maya atrodas pāris minūšu gājienā no vecpilsētas, tur atrodas osta ar daudz mazām laivām, smilšu pludmale ar palmām un šī vieta attīstās kā 5 zvaigžņu viesnīcu rajons. Šarm eš Šeiha ir viena no labākajām vietām, kur izbaudīt sauli, smiltis, jūru un arī apskatīt ko vairāk par pludmali, piemēram, netālu no pilsētas atrodas 2 aizsargātās teritorijas un 1 nacionālais parks.

Valsts- Ēģipte
Tuvākās pilsētas- Elata, Suvaisa
Ģeogrāfiskā atrašanās vieta- Sīnaja pussala
Augstākais punkts- Katrīnas virsotne 2629 m.
Iedzīvotāju skaits- 35 000
Klimats- no novembra līdz martam ir ziemas mēneši, kad naktī ir ap 25 celsija grādiem un dienā ap 25 grādiem pēc celsija. Līst samērā reti- vienu reizi mēnesī un saule spīd 8 līdz 9 stundas dienā. No aprīļa līdz oktobrim ir vasaras mēneši, kad naktī ir no 10 līdz 20 grādiem pēc celsija, bet dienā no 35 līdz 45 grādiem. Vasarā lietus nelīst un saule vidēji ir 10 stundas dienā. Vasara parasti sākas ar smilšu vētru, kas nāk no Sahāras.
Īsa vēsture- samērā ātri pilsēta pārtapa no beduīnu zvejošanas ciematiņu līdz tūrisma kūrortam. Pilsētas vēsture sākas ar 1982.gadu, kad sāka celt The Aqua viesnīcu uz klints Hadabā.  
Oficiālā valoda- arābu
Valūta- ēģiptiešu poundi.
Svarīgi telefona numuri- policija:122
Kā tur nokļūt- Šarm eš Šeihā ir lidosta. No lidostas uz pilsētu autobuss izmaksā apmēram 2 ēģiptiešu poundi, bet taksis no 20 līdz 40 ēģiptiešu poundiem. Ieteikumi ceļotājiem- ēģiptiešu servisa darbinieki sagaida dzeramnaudu, kurai vajadzētu būt no 5 līdz 20 ēģiptiešu poundiem; jūlijā un augustā cenas ir augstākas, jo tad ir tūrisma sezonas virsotne.


Svētās Katrīnas klosteris- šis klosteris ir iekļauts UNESCO mantojumu sarakstā. Pēc nostāstiem šeit ir iegriezies arī Mozus. Klosteris atrodas Sīnaja kalnos, Svētās Katrīnas pilsētā.

Sīnaja mantojuma muzejs- šis muzejs ir viens no svarīgākajiem beduīnu amatniecībai Sīnaja pussalā. Muzejs atvērts no sestdienas līdz ceturtdienai no 9.30 no rīta.

Ras Mohammed aizsargātā teritorija- šeit var apskatīt īpašus koraļļus un šajā teritorijā ir lielākas zivis kā citur. Parks atvēries 1983.gadā un tajā ir pludmale, kurā var peldēties. Fauna šeit ir ļoti daudzveidīga, taču no floras šeit varēs redzēt tikai zāli un kokus. No Faunas ir redzami koraļļi, zivis, jūras zvaigznes, gliemjus, vēžveidīgos u.c.

Svētās Katrīnas nacionālais parks- atrodas kalnainā apvidū, var doties pārgājienos pa kalniem. Šajā nacionālajā parkā atrodas Ēģiptes augstākās kalnu virsotnes.

Nabq aizsargātā teritorija- pēc ēģiptiešu domām, šeit ir pasaulē visskaistākā vieta, kur nirt. Lai piekļūtu pludmalei, no kuras ir vislabāk nirt, nāksies iet pāris metrus līdz ceļiem ūdenī, lai sasniegtu šo pludmali. Var aizpeldēt un apskatīties nogrimušu kuģi, taču tad ir jābūt līdzi speciālajiem peldēšanas apaviem drošībai.

Krāsu kanjons- atrodas netālu no Tabas. Krāsu kanjons ir pasaules brīnums ar 40 metri augstām sienām, starp kurām var pastaigāties. Bieži tiek rīkotas pārgājieni gida pavadībā pa šo kanjonu.

Zilais tuksnesis- tuksnesis atrodas tikai 10 km attālumā no Svētās Katrīnas klostera un Sheikh Nabi Sala kapenēm. Tuksnesī var doties pārgājienos. Šeit var apskatīt baznīcu drupas, kuras celtas ap 4.gadsimtā , sienu zīmējumus un apgleznojumus zilā krāsā (tās nokrāsoja 1980.gadā beļģu mākslinieks par godu Izraēlas un Ēģiptes kara beigām).

Pludmales- Šarm eš Šeihas apkārtnē ir 3 piemērotas pludmales- The Red Sea Beach Resort, Namma Bay un Terrazzina Beach. The Red Sea Beach Resort pludmale ir piemērota dažādiem ūdens sportiem. Namma Bay pludmalē vairāk ir izvietojušies restorāni, klubi, bāri, bet Terazzina pludmalē ir vairāk atpūtnieki, kas sauļojās un peldās.

Festivāli:
Janvāra festivāls- parasti notiek janvāra sākumā. Daudz parādes, koncerti un teātri ar reliģijas tēmu. Islāmu jaunajā gadā svin to, ka Muhameds ceļoja no Mekas un Medinu.
Savienības diena- tiek svinēta februārī un ir oficiālā brīvdiena.
Lieldienas- tiek svinētas martā un ir svarīgākie svētki visā gadā.
Abu Simbel festivāls- tiek svinēts februāra beigās par godu viņa iecelšanai tronī.
Kamieļu sacensības- norit aprīlī nākamajā pirmdienā pēc lieldienām. Viens kamielis aizstāv katra reģiona godu ātrskriešanas sacensībās.
Zvejošanas sacensības- notiek maijā un ir īpaši svarīgas vecajai paaudzei. 

egiptes karte

 

Naama Bay ir lielā Šarm El Šeihas kūrorta centrs. Naama Bei - palmu alejas, greznas viesnīcas, daudzi veikali, zivju restorāni, naktsklubi un kazino. Naama Bei ir daudz beduīnu stila kafejnīcu, kurās var uzpīpēt ūdens pīpi un iedzert tēju. Gājēju aleja jeb promenāde, kas stiepjas gar Naama Bay jūras piekrasti, ir iecienītā kūrorta viesu vakara pastaigu vieta.

 

Vecā Šarm El Šeiha (Old Sharm jeb Old Market) - vēl viens populārs tūristu centrs ar savu lielo tirgu atrodas 5 km attālumā no Naama Bei. Turp var nokļūt ar vietējiem mikroautobusiem vai taksometru.

 

Ras Nasrani līcis kļuva populārs pavisam nesen, jo atpūtniekus piesaista šeit uzceltās prestižās pieczvaigžņu viesnīcas.

 

Nabk Bei (Nabq Bay) atrodas netālu no Šaremlšeihas centra. Kūrorts ir jauns un moderns. Atpūtniekus priecēs labi saglabājušies koraļļi, vienreizējie dabas skati un ainavas. Kūrorts atrodas netālu no Sinai galnu grēdas.

 

Šark bei (Sharks Bay) kūrortpilsētiņa atrodas netālu no Sinajas pussalas galējā punkta, 8 km līdz Šarmelšeihas lidostai. Šark bei brīnišķīgi saulrieti, smilšainas pludmales un aizraujoša zemūdens pasaule ar koraļļu rifiem.

 

Hadaba ir klusa, saules pielieta Šaremlšeihas pilsēta. Smilšainas pludmales, iespaidīgie Sinai kalni un skaistas ainavas. Veikali, tirgus, restorāni un aizraujoša naktsdzīve meklējama kūrorta centrā Naama bei tikai desmit minūšu brauciena attalumā. Kūrorts atrodas 20 km līdz lidostai.

 

Sarkanā jūra ir ideāla vieta, kur nodarboties ar visu veidu ūdens sportu: niršanu ar akvalangu, sērfingu, zveju. Siltais, arī ļoti sāļais ūdens aicina tūristus baudīt dienvidu sauli un peldi. Februārī, kas ir aukstākais gada mēnesis šeit, ūdens temperatūra saglabājas ne zemāk kā +22°C, bet gaisa temperatūra vidēji ir +23°C. Zemūdens pasaules unikālajā valstībā sastopami dažādu krāsu koraļļi un dažādu krāsu tropisko ūdeņu zivis. Zemūdens niršanu ar pieredzējušu instruktoru palīdzību var apgūt kādā no daudzajiem niršanas centriem un pat saņemt starptautiski atzītu sertifikātu.

 

Kaira 

Kaira ir Ēģiptes galvaspilsēta un viena no lielākajām Āfrikas pilsētām. Šeit Jūs apmeklēsiet lieliskās Gizas piramīdas, kas Nīlas rietumu krastā kopā ar Sfinksu simbolizē senās Ēģiptes ticību dvēseles pēcnāves dzīvei. Heopsa piramīda ir viens no septiņiem pasaules brīnumiem.  Ēģiptes Valsts muzejā  Jums būs iespēja apskatīt vienu no pasaules bagātīgākajām  senlietu kolekcijām. Muzeja lepnums ir dārglietas un sarkofāgs no faraona Tutanhamona kapa., kā arī brīnišķīgi skaistā ar zeltu pārklātā faraona pēcnāves maska.

 

 

Mozus kalns, Svētās Katrīnas klosteris

Tas būs svētceļojums uz Sinaja jeb Mozus kalnu, kur, pa zvaigžņu gaismas apmirdzētu kalnu taku, Jūs uzkāpsiet svētajā virsotnē, kur pēc sena ticējuma tiek piedoti grēki, ja pausta patiesa nožēla un skaitītas lūgsnas. Mozus kalnā jūs gūsiet neaizmirstamus iespaidus un no kalna virsotnes vērosiet  neaizmirstamu saullēktu. 

Sv. Katrīnas klosteris ir viens no vecākajiem kristiešu klosteriem, kas uzcelts jau 6. gs. vietā, kurā Mozus redzējis Degošo ērkšķu krūmu. Jums būs iespēja redzēt svētbilžu kolekcijas, manuskriptu un mozaīkas. 

 

 

Jeruzāleme 

Brauciens ar autobusu uz svēto pilsētu – Jeruzalemi. Eļļas kalns – panorāmas skats uz Jeruzalemi. Svētās pilsētas apskate – Raudu siena, Krusta ceļš, ebreju kvartāls, ķēniņa Dāvida kapenes, Jaunavas Marijas Dievnams, Kristus dzimšanas baznīca. Brauciens ar autobusu uz Šarm eš Šeihu. Ceļā apstāšanās pie Nāves jūras, pelde.

 

 

Koraļļu rifi 

Zemūdens pasaule – dzīvības un krāsu pārpilna, neizpētīta un neizprotama, tādēļ jo vairāk pievilcīga. Jūs paši savām acīm skatīsiet daudzkrāsainos koraļļus un zivtiņu miriādes. Izbaudiet spožās saules un kristāldzidrās jūras burvību! Brauciens ar kuteri pa Sarkano jūru, peldēšana ar masku atklātā jūrā pie koraļļu rifiem, sauļošanās. 

 

 

Krāsainais kanjons

Pastaiga vienā no skaistākajiem kanjoniem pasaulē, kur dabas stihiju iedarbības un oksidēšanās procesa iespaidā uz aizas sienām izveidojušies visdažādāko musturu neaprakstāmi skaistas dabas gleznas sarkanīgās, iesārtās, iezaļganās un zeltainās nokrāsās. Kanjona sienas sniedzas sešpadsmit stāvu augstumā un noteikti ir viskrāsainākais, iespaidīgākais un skaistākais dabas meistardarbs.

 

 

Alfa Safari 

Brauciens pa tuksnesi ar bagijiem; beduīnu ciemata un "Nabq" dabas rezervāta apmeklējums, peldēšanās jūrā pie unikāliem koraļļiem. 

 

 

Zemūdene 

Šajā ekskursijā Jūs sagaida brauciens ar motorjahtu pa Sarkano jūru līdz zemūdenei. Pārsēšanās zemūdenē uin ieniršana 20 m dziļumā. Zemūdene aprīkota ar kondicionētājiem, ērtām sēdvietām, iluminatoriem. Šeit Jūs varēsiet nodoties Sarkanās jūras zemūdens pasaules izpētei.

 

 

Daivings

Brauciens ar kuteri pa Sarkano jūru uz ieniršanas vietu pie skaistākajiem koraļļu rifiem. Programmā paredzētas 2 ieniršanas reizes ar akvalangu 6-12 m dziļumā. Uz kutera ir duša, tualete, sauļošanās matrači. Brauciena laikā ir espējama starptautiskas licences saņemšana pēc niršanas kursu iziešanas. 

 

Jordānija – Petra

Petra – noslēpumainā “Sarkano rožu pilsēta”, kas iekļauta UNESCO aizsargājamo kultūras šedevru mantojumu sarakstā. Senajā pilsētā, kas izcirsta sarkanīgi sārtajās un zeltaini stīgotajās klintīs, Jūs apmeklēsiet seno amfiteātri, Deira klosteri, pravieša Mozus brāļa Ārona vienkāršo kapliču. Redzēsiet tempļus, pirtis, savrupmājas, bruģētas ieliņas, tirgu un ūdenskrātuves, bet visiespaidīgākā šajā pilsētā ir Elkazanas, jeb “dārgumu krātuves” varenā fasāde. 

 

 

Ras Mohamed Nacionālais parks 

Brauciens ar laivu uz vienu no skaistākajām vietām visā pasaulē. Pirmais un vienīgais nacionālais parks Ēģiptē, kurā sastopami vairāk nekā 130 koraļļu paveidi un vairāk nekā 1000 zivju sugas. Ras Mohamed Nacionālais parks tiek atzīts par vienu no labākajām niršanas un snorekēšanas vietām pasaulē.