cb@cb.lv | Tallinas iela 30
Kalnciema iela 116, Rīga

Soma Bay

Soma Bei kūrorts atrodas 47km uz dienvidiem no Hurgadas. Tīra jūra, smilšainas pludmales, zemūdens pasaules krāšņums un miers – tā var raksturot kūrortu, kura tuvumā nav nevienas apdzīvotas vietas, tikai tuksnesis. Soma Bei kūrorta zonā ir tikai četru un piecu zvaigžņu viesnīcas. Bāri, restorāni, veikali un diskotēkas atrodas tikai viesnīcās.

Sarkanā jūra ir ideāla vieta, kur nodarboties ar visu veidu ūdens sportu: niršanu ar akvalangu, sērfingu, zveju. Siltais, arī ļoti sāļais ūdens aicina tūristus baudīt dienvidu sauli un peldi. Februārī, kas ir aukstākais gada mēnesis šeit, ūdens temperatūra saglabājas ne zemāk kā +22°C, bet gaisa temperatūra vidēji ir +23°C. Zemūdens pasaules unikālajā valstībā sastopami dažādu krāsu koraļļi un dažādu krāsu tropisko ūdeņu zivis. Zemūdens niršanu ar pieredzējušu instruktoru palīdzību var apgūt kādā no daudzajiem niršanas centriem un pat saņemt starptautiski atzītu sertifikātu. Huragdas apkārtnē, atšķirībā no Šarm el Šeihas, var doties peldēt jau no krasta, jo jūras dibenu klāj smiltis, bet koraļļu rifi atrodas dziļāk jūrā.

egiptes karte

Noderīga informācija ceļotājiem uz Ēģipti

Elektrība – 220V, 50HZ

Nauda – Ēģiptes mārciņa (EGP). 1 Euro = 8.26EGP. Daudzos veikalos un restorānos var norēķināties ar American Express, Visa un MasterCard kredītkartēm. Ēģiptē var norēķināties arī ar EUR un USD, taču tas ne vienmēr būs izdevīgi.

Ūdens – nav ietecams dzert ūdeni no ūdensvada, bet gan pudelēs pildītu dzeramo ūdeni.

Dzeramnauda – viesnīcās un restorānos tā tiek ieskaitīta rēķinā - apmēram 10 – 12%. Dzeramnaudu var dot gidiem un ekskursiju vadītājiem.

Apģērbs – vēlams no kokvilnas auduma. Apaviem jābūt ērtiem, ekskursijās – sporta apaviem, jo tās notiek tuksnesī. Vēsajiem vakariem nepieciešams siltāks apgērbs. Apmeklējot restorānus augstākajās kategorijas viesnīcās, nakts programmas un svētku vakariņas kruīzu kuģos jāģerbjas svētku tērpos. Pastaigājoties pa Kairas ielām un apmeklējot mošejas nav ieteicams valkāt šortus, sievietēm vēlams nosegt rokas, kājas un krūtis, ieteicams paņemt lielu lakatu.

Slimnīca un ārsti – pēkšņa negadījuma vai slimības gadījumā vērsties pie ārsta vai izsaukt to caur viesnīcas adminstratoru. Par saņemto medicīnisko pakalpojumu palūdziet ārsta izziņu, kurā norādīta diagnoze un zīmogs, zāļu recepti, kvīti par izrakstītajām zālēm. Laicīgi iesniedzot dokumentus apdrošināšanas kompānijas pārstāvim, saņemsiet iztērēto naudu atpakaļ, saskaņā ar polisē aprakstītajiem noteikumiem. Nesājiet galvassegu, saulesbrilles, lietojiet saules aizsargkrēmu – saulē ātri var apdegt. Nedzeriet stpri atvēsinātus dzērienus – karstā laikā viegli saslimt ar angīnu.

Vakcinācija - nav obligātu prasību.

Drošība – Uzmaniet savus dokumentus. Naudu, dārglietas, pasi un citus svarīgus dokumentus glabājiet viesnīcas seifā.

Fotogrāfēšana – aizliegts fotogrāfēt tiltus, ostas, lidostas, militāros objektus. Muzejos jāiegādājas fotogrāfēšanas autļauja.

Muita – aizliegts ievest vairāk kā 2 l alkohola, 200gb. cigarešu, dāvanas, kuru vērtība pārsniedz 500 EGP, videokameras – iespējams tās būs jādeklarē lidostas muitā un jāatzīmē pasē izbraucot no valsts.

Vīza – tiek nokārtota Ēģiptes lidostā. Cena - 15 USD.

Ramadans – musulmaņu tradīcija – 30 dienas, kuru laikā no saullēkta līdz saulrietam musulmaņi atsakās no ēšanas, dzeršanas, smēķēšanas un seksuālajām attiecībām. Tūristus tā neiespaido, vienīgi šajā laikā iespējamas izmaiņas veikalu, banku un valsts iestāžu darba laikā.

 

Alkohola lietošana musulmaņiem ir aizliegta, tomēr lielākajā daļā dažu mēriņu nobaudīšana ir atļauta. Lidostās un lielajās pilsētās ir daži Tax free veikali. Kūrortos alkoholu specializētajos veikalos var iegādāties tikai neilgu laiku pēc ierašanās (parasti 24h laikā). Vietēji alkoholiskie dzērieni – stella un sakkara (alus), vīni – Omar Khayyam, Obelisk, Grand Marquis, Cru de Ptolemees.

Viesnīcu standarti – atšķiras no Eiropas viesnīcu standartiem – piem. 4* viesnīcu Ēģiptē var pielīdzināt 3* viesnīcu Eiropā.

Iepērkoties jābūt uzmanīgiem saņemot nopirkto preci vai naudas atlikumu. Precēm pat veikalos nav cenu zīmes, par cenu ir jākaulējas ar pārdevēju. galvenais neizrādīt pārlieku lielu interesi par preci.

Uz ielas parasti valda nekārtība, automašīnas bieži signalizē, ēģiptieši nav punktuāli – gandrīz vienmēr kavē.

 

 

EKSKURSIJA CENA $ PIEZĪMES
Pieaug. Bērni (2g.-12g.)
Кaira (ar autobusu). Septītais pasaules brīnums: piramīdas, sfinksa. Papirusa institūts, smaržu veikals, pusdienas, Ēģiptes Nacionālais muzejs, tirgus Han - el - Halili. $95,00 $50,00 Līdzi jāņem: saulesbrilles, fotoaparātu, ērtus apavus, galvas segu. Pusdienas un ieejas biļetes iekļautas cenā. Papildus izdevumi: par ieeju piramīdā, mūmiju zālē, dzērieni.
Kaira (ar lidmašīnu). Ekskursijas programma tāda pati kā ar autobusu. $245,00 $200,00  
Kaira - Aleksandrija. Kairā ctadele, piramīdas un sfinksa, pusdienas un muzejs. Nakšņošana Aleksandrijā 3-4* viesnīcā(HB). Otrā diena - antīkais teātris, katakombas, Montaza dārzs, pusdiena. DBL -$195 SNGL - $220 $100,00 Līdzi jāņem: pasi! Papildus izdevumi: par ieeju piramīdā, mūmiju zālē, dzērieni.
Luksora. Vienas dienas ekskursija uz Seno Ēģiptes Jauno valsti Tēbas (1550-1069 p.m.ē.), Valdnieku ieleju, Hatšepsutas templis, Memnosa kolosi, Karnakas templi, alabastra un papirusa rūpnīca. $90,00 $45,00 Līdzi jāņem: fotoaparātu, ērtus apavus, saulesbrilles, galvas segu. Cena iekļautas ieejas biļetes objektos, pusdienas. Papildus izdevumi: ieejas biļete Tutanhamona kapenē, dzērieni.
Jeruzaleme. Tabas robežpunkta šķērsošana, peldēšanās Nāves jūrā, Jeruzalemes apmeklēšana. (Pusdienas iekļautas eks.cenā). $350,00 $340,00 Līdzi jāņem: pase! siltu apģērbu, fotoaparātu, ērtus apavus, peldkostīmu, dvieli. Pusdienas, dzērieni ir iekļauti cenā.
Sea Scope (zemūdens laiva). zemūdens pasaules izzināšana un apskatīšanās, eks. ilgst 2 stundas. $45,00 $25,00 Līdzi jāņem: fotoaparātu, labu noskaņojumu.
Orca. (3-stundu eks.), Sarkanās jūras zemūdens pasaules apskate. $50,00 $25,00 Līdzi jāņem: saulesbrilles, fotoaparātu, labu noskaņojumu. Cena iekļautas pusdienas, tanuras šovs, vēderdejas.
Jeep safari. Brauciens ar džipiem uz beduīnu ciematu. Brauciens ar kamieļiem, vakariņas, saulrieta sagaidīšana. $40,00 $20,00 Līdzi jāņem: saulesbrilles, galvas segu, ērtus apavus, fotoaparātu. Papildus izdevumi: dzērieni
Moto Safari. 2-stundu brauciens ar kvadraciklu pa tuksnesi. $55,00   Līdzi jāņem: saulesbrilles, galvas segu, ērtus apavus, fotoaparātu. Papildus izdevumi: dzērieni
'Sea Fun''. Snorkeling, makšķerēšana. Apstāšanā uz salas, lai izpeldētos un pasauļotos. Vēderdejas un šovs uz kūģa. $55,00 $30,00 Cena iekļautas pusdienas (dzērieni), inventārs.
'Paradise'' sala Brauciens ar kuģi Sarkanajā jūrā, snorkelig. Brīvais laiks uz salas pludmalē, pusdienas. $50,00 $25,00 Līdzi jāņem: saulesbrilles, fotoaparātu, galvas segu, dvieli, sauļošanas krēmu. Cenā iekļautas pusdienas, dzērieni, inventāra īre, instruktoru palīdzība.
'Badawaya'' safari. Brauciens ar kvadracikliem, tuksneša kartingu, zirgiem, kamieļiem, ēzelīšiem, ar džipiem uz beduīnu ciematu, pusdienas, šovs. $55,00 $30,00 Līdzi jāņem: saulesbrilles, fotoaparātu, galvas segu, lakatu, ērtus apavus. Papildus izdevumi: dzērieni
'Glass boat'' (Jahta ar stikla dibenu). 2- stundu brauciens $25,00 $15,00 Līdzi jāņem: saulesbrilles, fotoaparātu.
Diving (zemūdens niršana). Viena no lieliskākajām iespējām iepazīt Sarkanās jūras pasauli, t.i., zivis, koraļļrifus un gūt baudu no peldes. $55,00   Līdzi jāņem: saulesbrilles, fotoaparātu, galvas segu, dvieli, pretapdeguma krēmu, peldkostīms.
Sv. Antonija un Paula klosteris. Klosteru apskate, pusdienas restorānā "Fish House". $65,00 $35,00 Pusdienas un ieejas biļetes iekļautas cenā.
Turku pirts. Sauna, džakūzi, pīlings, mazgāšana ar putām. $40,00 $20,00

Līdzi jāņem: peldēšanas piederumus.

Tabulā ir norādītas aptuvenas ekskursiju cenas. Ēģiptē ir iespējams tās pašas ekskursijas iegādāties lētāk, kaulējoties par izdevīgāku cenu.