cb@cb.lv | Tallinas iela 30
Kalnciema iela 116, Rīga

Taba

Akabas līča ziemeļu krastā, vietā, kur robežojas trīs valstis – Ēģipte, Izraēla un Jordānija, atrodas neliela apdzīvota vieta – Taba.

Mūsdienās veidotā arhitektūra ir ieturēta seno ēģiptiešu tradīcijās. Divu līdz trīs stāvu ēkas ar kupolveida jumtiem harmoniski iekļaujas gleznaino kalnu ainavā. Šeit valda harmonisks miers un atšķirtība no saspringtās pasaules. 

Taba ir ideāla vieta tiem, kas vēlas izzināt seno Tuvo Austrumu valstu un tautu kultūru. Apskatāmo objektu saraksts ir iespaidīgs, konkurentu tam nav – Gizas piramīdas Kairā, Svētās Katrīnas klosteris, Mozus kalns, Raudu siena Jeruzālemē, Nāves jūra, Petras pilsēta un daudzas citas ievērojamas vietas.

Taba izceļas ar kontrastējošo granīta kalnu skaistumu, zilajām lagūnām un zaļajām oāzēm. Līdzīgi kā lielākajā daļā pilsētu, kas izvietojušās Sīnājas pussalā, Tabā iespējams nodarboties praktiski ar jebkuru ūdenssporta veidu. Sarkanā jūra atklāj savus košos krāšņumus niršanas un snorkelēšanas cienītājiem. Pludmales priekšrocība ir smiltis un Akabas līcī mītošo krāsaino zivju un koraļļu daudzveidība.

Šī teritorija Izraēlas – Ēģiptes nesaskaņu laikā, 1989. gadā, tika atgriezta Ēģiptei, un pēc 15 gadiem šajā ģeogrāfiski ērtajā vietā sāka attīstīties ceļotāju ērtībām nepieciešamā infrastruktūra. Tabā savas viesnīcas ir atvēruši vairāki pasaulē pazīstami uzņēmēji – Hyatt Regency, Sofitel, Hilton, Marriott u.c.


Golfa cienītājiem!

Prestižais Taba Heights Golf kūrorts salīdzinoši īsā laikā ir iekarojis savu popularitāti golfa cienītāju vidū. Sīnāja pussalas kalnainais apvidus jūras līča krastā ir īsts izaicinājums spēlētājiem.

Golfa laukuma projektā bedrītes veidotas, lai tās būtu sasniedzamas vismaz piecos dažādos veidos un līmeņos. Tās atrodas gan pie ezera, gan mākslīgi veidotajiem kanāliem, gan arī zālājā, un pat iespējami sitieni no kalnu grēdām.

Taba Heights Golf kūrorts ietver visu golfa klubu spēlētāju prasībām nepieciešamo – profesionālu inventāra veikalu un nomu, spēlētājiem nepieciešamās atpūtas iespējas pēc spēles un teicamu ēdināšanu.

Attālumi Ēģiptē un Sīnājas pussalā
  • Zamana pils – 25 km, viduslaiku pils, izveidota klintīs jūras krastā
  • Krāsainais kanjons – 70 km
  • Mozus jeb Sīnāja kalns – 210 km
  • Sharm el Šeiha – 225 km
  • Kaira – 400 km

Jordānija – 1 stundas brauciena attālumā ar kuģi līdz Akabas ostai (23km)

  • Petra – 130 km
  • Nāves jūra – 150 km

Izraēla – līdz robežai tikai 2 km

  • Eilat – 20 km
  • Jeruzāleme – 330 km

 

Svarīgi! Dodoties uz Izraēlu vai Jordāniju, Jums nepieciešama jauna vīza, lai atgrieztos Ēģiptē.