cb@cb.lv | Tallinas iela 30
Kalnciema iela 116, Rīga

Tossa de Mara

Tossa de Mara kūrorts atrodas 85 km attālumā no Barselonas. Šī ir Kosta Bravas viena no skaistākajām un romantiskākajām vietām. Zelta pludmale, nelielā līcī uzceltā senā pilsēta-cietoksnis: ne velti vietu sauc par Vidusjūras pērli, zilo paradīzi. Jau XX gs. sākumā to bija iemīlējuši bagātie eiropieši, vienreizējā kūrorta daili aprakstīja un dzejās apcerēja dzejnieki, bet apkārtējā ainava iedvesmoja ne vienu vien mākslinieku.

Tas ir pirmais Spānijas kūrorts, kurš saglabājis savdabīgu veidolu, kas vērojams vecajā pilsētā vai tā sauktajā Villa Vella. Pilsētas vecā daļa attiecināma uz XII gs., to ieskauj cietoksnis ar trim cilindrveidīgiem torņiem. Šie aizsardzības vaļņi piešķir pilsētai cēlumu. No pilsētas uz cietoksni ved speciāli tūristiem izveidotas akmens kāpnes. Cietoksnis atrodas kalna virsotnē no kurienes paveras lielisks skats uz jūru un pilsētas apkārtni.
Pludmale, kas stiepjas cauri pilsētai,ārpus tās robežas atduras klinšainā krastā. Tā ir visai šaura, sīku oļu pludmale. Sezonas laikā pludmale bieži ir pārpildīta. Dabas veidotā vieta, ir kā radīta romantikas un zemūdens peldēšanas cienītājiem.
Tossa de Mara kūrorts ir plaši pazīstams ar savu kulinārijas mantojumu. Pateicoties pilsētas ģeogrāfiskajam izvietojumam šeit dominē Vidusjūras virtuve. Pilsētas mājīgajos restorānos Jums piedāvās nobaudīt daudzveidīgus jūras produktu ēdienus, kuri apmierinās visprasīgāko gardēžu vēlmes. Lielu nakts klubu šeit nav (vienīgais klubs “Turrai”), bāros ir dzīvā mūzika (“Flamenco bar”, “Pepe bar”, “Tahity”). Dzīve šeit mutuļo no jūnija vidus līdz augusta beigām. Augusta beigās šeit notiek starptautisks mūzikas festivāls. Tā laikā koncerti notiek vienu vai divas reizes nedēļā.