cb@cb.lv | Tallinas iela 30
Kalnciema iela 116, Rīga

Rodas ievērojamas apskates vietas

Rodas pilsētas apskates ekskursija-pastaiga

Ekskursija sāksies ar Monte Smita kalna apmeklējumu, kas kādreiz bija senās Rodas pilsētas akropole. No Atēnas tempļa drupām paveras lielisks skats uz Apollona templi, Diagoras stadionu un ostu. Nocietinātajā pilsētā ienāksim caur Ambuāzas vārtiem un dosimies uz Lielmestaru pili. Apskates ekskursiju turpināsim pa Bruņinieku ielu, kura ir bruģēta ar krāsainu marmoru un inkrustēta lieliskām mozaīkām. Tur jūs redzēsiet viduslaiku torņus un izgreznotas māju fasādes. Gids Jums parādīs arī muzeju atrašanās vietu, lai jūs varētu tos apmeklēt kādā citā reizē. Ekskursijas noslēgumā būs brīvais laiks patstāvīgai pilsētas apskatei un kafejnīcas, tavernas vai jauko veikaliņu apmeklējumam.

Ekskursija uz Simi salu

Ekskursiju sāksim ar ierašanos Rodas ostā, no kurienes ar kuģi dosimies uz Simi salu, kur nokļūsim vienā no skaistākajiem, pastkaršu ainavu cienīgajiem venēciešu stila ciemiem ar baltām un pasteļdzeltenām neoklasikas stila celtnēm. Šeit mums būs iespēja pastaigāties pa šaurām ieliņām, iegādāties vietējo meistaru rokdarbus un dabīgus sūkļus, nogaršot svaigas jūras veltes vietējās tavernās, vai baudīt saules starus, atpūšoties kādā no āra kafejnīcām. Salas dienvidos līča krastā atrodas masīva Panormitis klostera ēka. Klosteris ir veltīts erceņģelim Mihailam un tur noteikti jāaplūko skaists zvanu tornis un 12.gadsimta baznīca. Šī ir tūristu un dievlūdzēju iecienīta vieta, kur ierodas aplūkot bizantiešu freskas un zeltā rotāto templi.

Ekskursija uz Čalki salu

Ekskursiju sāksim ar ierašanos Kamiros Skala ostā. Kuģītis aizvedīs tevi uz mazu paradīzi – Čalki. Laika zobs nav skāris šo mazo zvejnieku salu, un tā ir ideāla vieta tiem, kas vēlas izvairīties no pārpildītiem tūristu kūrortiem un lūkojas pēc klusākas vietas, kur nav tik daudz mašīnu, veikalu, bāru, diskotēku un ūdens sporta aktivitāšu. Mazā (400m) osta ar pievilcīgi košām mājām, zvejnieku laivām, kafejnīcām un dažām zivju tavernām ir ļoti skaista. Jums būs daudz laika nesteidzīgām pastaigām, peldēm tirkīza krāsas ūdenī un gardām jūras velšu maltītēm. Nepalaidiet garām iespēju sajusties gluži kā citā pasaulē!

Grieķu vakars

Aicinām Jūs doties uz Afandou ciemu. Šis būs fantastisks vakars – jūs redzēsiet kā izklaidējas grieķi un varēsiet grieķiem pievienoties tradicionālajā Zorbas dejā. Šī ir lieliska iespēja izjust grieķu viesmīlību tradicionālā ģimenes tavernā, baudot nacionālos grieķu ēdienus (svaigi cepta maize, tzatziki, grieķu salāti, pupiņas, gaļas bumbiņas un souvlaki) un vietējo vīnu. Jūs gaida neaizmirstama ballīte ar tautas mūziku no visas Grieķijas.

 

Marmarisa

Atklājiet kopā ar mums citu kultūru un kontinentu. Pēc stundu ilga brauciena (ar hydrofoil – Catamaran), ieradīsimies Mazāzijas krastā – Turcijā. Marmarisas pilsētas apskates laikā mēs redzēsim skaistas mājas ar sarkaniem jumtiem, ko ieskauj zaļi kalni un Nāru līcis. Iesakām izbaudīt tradicionālās turku brokastis pirms došanās uz juvelieru un ādas izstrādājumu veikalu. Izjūtiet šīs pilsētas eksotisko atmosfēru, austrumu skaņas un garšvielu aromātu. Pastaigājieties pa raksturīgajām šaurajām ielām ar krāsainajiem tirgiem, veikaliem, mākslas galerijām, juvelieru, ādas izstrādājumu un paklāju veikaliem. Populāri Turcijas produkti ir priežu medus un izšuvumi. Neaizmirstiet, ka, lai iegūtu labu cenu, ir jākaulējas! Ienāciet arī rosīgajā Austrumu tirgū, papļāpājiet ar tirgotājiem un ļaujiet piedāvāt jums piparmētru tēju. Iepazīstiet divas dažādas valstis vienā dienā!

Izbrauciens ar kuģīti gar austrumu piekrasti

Aicinām Jūs doties relaksējošā atpūtas braucienā ar kuģīti, lai baudītu sauli, vēju un kristāldzidru jūru. Ekskursiju sāksim ar 10 minūšu ilgu pastaigu līdz Lindos ostai, kur mūs gaidīs kuģītis. Vispirms dosimies uz Agathi pludmali, kur jūs varēsiet nopeldēties kristāldzidrā ūdenī, bet pēc neilga brauciena un atpūtas uz klāja, baudot saules starus,, nonāksim populārajā Tsambika pludmalē, kur kuģa apkalpe piedāvās pusdienas uz klaja. Atpakaļceļā uz Lindos būs īsa pietura gleznainā Navaronas līcī, kur varēsiet nofotografēties un nedaudz atpūsties pirms mājupceļa.

Ekskursija apkārt Rodas salai

Ekskursiju sāksim ar Lindos apskati – slavenāko un skaistāko salas pilsētu. Lindos ir jauks ciems ar mazām, baltām mājām un šaurām baltu jūras oļu brugētām ielām, kur autosatiksme nav atļauta. Šeit atrodas sena akropole, no kuras paveras elpu aizraujošs skats. Mūsu nākamā pietura būs pie venēciešu pils Monolithos pilsētiņā, bet uz 300 metru augstas klints redzēsim mazu baznīciņu, kas veltīta Sv.Panteleimonam. Pēc tam mēs apmeklēsim Siānas ciematu, kur notiks divu tradicionālu salas produktu – dzēriena soumas un medus – degustācija. Tālāk dosimies uz Embonu, kur mūs gaida tradicionālas grieķu pusdienas. Tā kā Embonā vīnogu audzēšanai ir ideāli apstākļi, mums būs iespēja paviesoties nelielā ģimenes vīna rūpnīcā, kas ir ieguvusi godalgas visā pasaulē. Pēdējais mūsu ceļojuma punkts būs slavenā tauriņu ieleja, kas ir mājvieta tūkstošiem mazo lidoņu, kuri šeit ierodas no visas salas, lai vairotos. Šis ir pasaulē unikāls biotops, kas neskarts dzīvo savā dimensijā. Skaisto ieleju šķērso Pelekanos upe ar maziem, straujiem ūdenskritumiem.