cb@cb.lv | Tallinas iela 30
Kalnciema iela 116, Rīga

Saloniki ievērojamas apskates vietas

Saloniki – Piērija

Diona – Olimps – Vergina
Diona – sena maķedoniešu pilsēta, kur atradās Zeva upuru altāris, Dēmetras un Izīdas svētnīca, antīkais Odeons, romiešu pirtis, vecās pilsētas dzīvojamā daļa,- un „Dionīsa pils”.
Pēc ekskursijas Dionā Jūs gaida leģendārais Olimpa kalns. Tieši šeit, pēc seno grieķu leģendām, atradās 12 olimpa dievu mītne. No 1000 m augstumam virs jūras līmeņa, jums pavērsies lielisks skats uz Egejas jūru.
Vergina - pirmā senās Maķedonijas galvaspilsēta, kuru, pēc leģendas, ir dibinājis Karans. Pilsētas uzplaukuma laiks bija V.-IV. gs. p.m.ē. 1977. gadā Vergina kļuva plaši pazīstama: arheoloģiskajos izrakumos te atrada cara Filipa II – Maķedonijas Aleksandra tēva - kapenes. Filipa II marmora sarkofāgā tika atrasta zelta lāde ar noslepkavotā cara mirstīgajām atliekām, cara zelta kronis un daudz citu lietu, kas no kultūrvēsturiskā skatījuma ir ļoti interesantas.

Kruīzs “Svetais Afons”

Aizraujošs kruīzs, kas sākas nelielā līcītī „Ormos Panagias”, Sitonijas pussalas ziemeļaustrumu daļā. Kuģis dodas uz Agion Oros pussalas rietumu piekrasti (Svētais Afona kalns), kur atrodas vienīgā pasaulē pareizticīgo mūku valsts. Klausoties gida stāstījumu par klosteru izveidi un mūku dzīvi, atrodoties uz kuģa klāja, tūristi izbauda lielisku skatu uz klosteriem, kas uzbūvēti stāvās nogāzēs pie pašas jūras. No 500 m attāluma var ieraudzīt astoņus no divdesmit funkcionējošajiem klosteriem un apskatīties šīs pussalas nevainīgo dabu. Kruīzs viesiem sniedz iespēju iepazīties ar Afonas vēsturi un arhitektūru.

Vakara pastaiga uz Olimpu “Dievu ieleju”

Laipni lūgti zaļumos grimstošajā Olimpa paradīzes nostūrī! Te jūs varēsiet atpūsties kopā ar Olimpa dieviem - tūkstoš metru augstumā virs jūras līmeņa atrodas skaists dabas parks “Dievu ieleja”, kurā ir izvietotas divpadsmit antīko Olimpa dievu marmora sulptūras, kuras ieskauj ūdenskritumi, strūklakas, kalnu upes un dīķi ar forelēm. Jums būs iespēja patstāvīgi nozvejot kādu foreli, kuru vēlāk jums pagatavos vakariņās. Bērniem te ir rotaļu laukums ar šūpolēm. Šeit jūs varēsiet izbaudīt kalnu gaisu un tīru avota ūdeni. Parkā ir arī kafejnīca un restorāns ar brīnišķīgu sengrieķu virtuvi!

Zemūdens niršana

„Enalios” zemūdens niršanas centrs ir vienīgais sertificētais tāda veida centrs Pierijā, kur jūs varēsiet droši veikt jebkura veida zemūdens niršanu. Ar mikroautobusiem jūs aizvedīs no viesnīcas līdz Platamona ciemam. Iesācēji var piedalīties programmā „Scuba Diving izpēte”. Pēc instruktoru ierašanās, sākas ievadkurss, kurā jūs iepazīsieties ar ekipējumu, kā arī zemūdens komunikācijas veidiem un zemūdens niršanas teoriju. Pēc kursa nirēji sadalās komandās, uzvelk ekipējumu un ienirst ūdenī pieredzējušu instruktoru pavadībā. Iegremdēšanās sāksies no krasta un sasniegs 10 metru dziļumu. Iegremdēšanās ilgums ir apmēram 45 minūtes. Zem ūdens būs iespējams arī nofotogrāfēties.

Kruīzs “Zila lagūna”

Neaizmirstams ceļojums gar pasakaini skaistās Halkidiki pussalas divu „pirkstu” krastiem. Kruīzs sāksies no Sitonijas pussalas Neos Marmarasas pilsētas ostiņas Toroni. Tālāk dosimies uz Skalafonisi, kur jūs varēsiet ieturēt pusdienas tavernā jūras krastā. Sitonijas pussalas debeszilais ūdens, valdzinošas ostas un līcīši, priežu un olīvkoku birzis – tā ir kā pieskaršanās mītiem, vēsturei un neskartai dabai... Nelielas omulīgās ostas, līči un debeszila jūra ceļotājiem atstāj neaizmirstamus iespaidus. Kruīza noslēgumā, ceļš vedīs uz „Bruņurupuča” - Kelifos salu, kur jūs varēsiet nopeldēties salas līča atklātajos ūdeņos.

Saloniki – Halkidiki pussala

Meteori, Delfi un Atēnas
Šīs unikālās trīsdienu ekskursijas programmā ietilpst trīs Grieķijas populārāko un ievērojamāko vietu apskate. Jūs redzēsiet diženos Meteorus - uz varenām milzu klintīm, kas no Tesālijas līdzenuma sniedzas pretī debesīm, neizdibināmā veidā ir uzcelti pareizticīgo klosteri. Arī šodien te dzīvo mūki, veltot sevi kalpošanai Dievam „starp debesīm un zemi”. Nākamais mūsu ceļojuma mērķis būs leģendārie Delfi, kur joprojām skan Pifijas balss, kas pareģoja valstu, caru, karavīru un parastu cilvēku likteni. Parnasas pakājē atdzīvojas leģendas un mīti, bet „pasaules naba” – pasaules radīšanas centrs pēc antīko grieķu viedokļa – izrādās ir pavisam tuvu. Jūs redzēsiet Apollona templi un Kastalijas avotu, kura ūdeņi, pēc nostāstiem, ir spējīgi pagriezt laiku atpakaļ, palīdzot kļūt jaunākam. Teātris, stadions un citi kultūras pieminekļi Delfos ir ne mazāk interesanti.
Nākamajā dienā ceļš jūs vedīs uz Grieķijas galvaspilsētu – spīdošajām Atēnām. Pilsētas apbrīnojamais liktenis tika veidots kā no marmora slāņiem, atspoguļojot uzplaukuma un pagrimuma, greznības un snaudas, varenuma un negoda periodus. Šodienas pilsētā var bez piepūles atrast apliecinājumus visām tās vēstures lappusēm. Apskates ekskursija ļauj sajust un saprast Atēnas kā antīkā un bizantiešu laikmeta pilsētu vienlaicīgi, kā olimpiskās kustības citadeli un mūsdienu dzīves centru. Visu pilsētas ievērojamo vietu un pieminekļu uzskaitījums veido garu sarakstu: Partenons, Propilejas, bezspārnu Nīkes templis un Erehtejons, Areopags, Dionīsa teātris un Hērodota amfiteātris, Olimpiskais stadions, Likabeta kalns – tikai maza daļa no tā. Nevar pabūt Grieķijā un neapskatīties tādus nozīmīgus pilsētas simbolus kā Parlamenta ēka, Nezināmā karavīra kapu ar goda sardzi – kolorītiem evzoniešiem, Prezidenta pils, Olimpijas Zeva templis, Panafinejas stadions, un, protams, Akropole, kas ar savu gleznaino virsotni vainago pilsētas panorāmu. Pilsētas ievērojamajām vietām kopš 2009. gada vasaras ir pievienojies Jaunais Akropoles muzejs Atēnās. Apstājoties Atēnu viesnīcā, jūs varēsiet labi atpūsties, bet vakarā pastaigāties pa šīs skaistās grieķu polises krāšņajām ieliņām.

 

 

Poseidona trejzaris

Sitonijas pussalas debeszilais ūdens, valdzinošās ostas un līcīši, priežu un olīvkoku birzis – tā ir kā pieskaršanās mītiem, vēsturei un neskartai dabai... Nelielas omulīgas ostas, līči un debeszila jūra atstāj neaizmirstamus iespaidus uz ceļotājiem. Pēc izbraukšanas no Paliuri ostas, kas atrodas Kasandras pussalas austrumu krastā, kuģis uzņems kursu uz Toronijas ragu, kur būs iespēja nopeldēties Egejas jūras kristāltīrajos ūdeņos un pasauļoties. Atgriežoties uz klāja, visus sagaidīs pusdienas. Braucot apkārt gleznainajai Toroni ostai, kuģis lēni dosies uz Neos Marmarasas pilsētu, kur jūras krastā ir izvietots plašs tavernu, kafejnīcu, bāru un veikaliņu skaits. Ekskursijas noslēgumā vēl apmeklēsiet nelielo Kelifos salu.

Džipu safari

Aktīvās atpūtas cienītājiem mēs piedāvājam veikt aizraujošu ceļojumu ar džipiem. Jūs gaida neskarti skujkoku meži, no svešām acīm slēpti līči, gleznaini zemes ceļi, nelielas baznīciņas un galvenais – iespēja iepazīties ar pussalas iedzīvotāju patieso sadzīvi un tradīcijām. Dienas laikā jūs pacelsieties uz visaugstākajām virsotnēm, ieturēsiet pusdienas piekrastes tavernā, nopeldēsieties Egejas jūrā, kā arī apmeklēsiet Halkidiki pussalas arheoloģiskās zonas. Safari notiks komfortablā astoņu vietu Jeep Land Rover markas automašīnās, kuras vadīs augstākās klases autovadītāji. Autovadītāja tiesību un drosmīgas kompānijas esamības gadījumā jūs paši varēsiet apsēsties pie četrvietīga džipa stūres un sajust sevi kā īstu safari dalībnieku.


Ekskursija uz Skiathos salu

Skiatosas sala (Skiathos) ir gleznaina Grieķijas sala, Egejas jūrā. Uz Skiatosas atrodas vairāk kā 60 brīnišķīgas, zeltītu smilšu pludmales. Skiatosas galvaspilsēta ir salas austrumu daļā izvietotā pilsētā ar tādu pašu nosaukumu, kas celta 1830. gadā. Pilsētas restorānos var nobaudīt apbrīnojamus tradicionālās grieķu virtuves ēdienus. Daudzos bāros un kafejnīcās ar skatu uz jūru un veco Skiatosas ostu, līdz vēlai naktij kvēlo rosīga dzīve. Salas veikalos ir plaša izvēle ar suvenīriem, rotaslietām, juvelierizstrādājumiem, keramiku, grieķu autoru gleznām un daudz ko citu. Šī apburošā sala, ar bagātu vēstures pagātni un apbrīnojamu dabu, vilina daudzus tūristus. Skiatosas sala – tie ir gleznaini līcīši, gadsimtiem vecu priežu ielenkumā, seni klosteri, pilsētu šaurās ieliņas un ciemu sniegbaltās mājas, tradicionālās tavernas un restorāni, kas vilina ar grieķu virtuves pievilcīgajiem aromātiem, kā arī brīnišķīgas pludmales.

Grieķu vakars

Šeit jūs sapratīsiet un sajutīsiet, kā uzņem viesus Hellādā! Jūs kļūsiet par jautrības dalībnieku un jlabais noskaņojums un spilgtie iespaidi būs labākā dāvanā vakara organizātoriem – omulīgas tavernas saimniekiem, kurā jūs baudīsiet atpūtu visu vakaru. Šeit uzstāsies dejotāji, kas ne tikai iepazīstinās ar dažādu veidu Grieķijas dejām, bet arī iemācīs tās dejot visiem, kas vēlēsies! Vai tad var pabūt Grieķijā un neiemācīties dejot sirtaki?...Gardēži pelnīti augsti novērtēs grieķu tradicionālo virtuvi ar tās gardumiem un neparasti garšīgo vīnu, kas pagatavots no vīnogām, kas augušas saulainajā Halkidiki pussalā. Jums ir garantēts vienreizējs noskaņojums un grieķu viesmīlības sirsnīgā atmosfēra, bet melodiskās buzuki skaņas gremdēs jūs harmonijas un atpūtas atmosfērā!

Lutra Aridejā un Edesa

Patiesi pasakaina vieta ar neaprakstāmu kalnu skaistumu, tīru gaisu un kristāldzidru kalnu avotiņu ūdeni gaida jūs Lutrā, kas atrodas netālu no pilsētas Arideja. To dēvē arī par „Ēdenes dārzu”. Bagātīga augu valsts, ūdenskritumi, galvu reibinoša aiza, kas stiepjas 15 km garumā, noslēpumainas stalagmītu alas apbur ar savu skaistumu - un tas viss zaļa meža vidū, caur kuru tek Termopotamosa upe. Jūs varēsiet apmeklēt karstus ārstnieciskos avotus zem klājas debess, kas ir pazīstami vēl kopš Maķedonijas Aleksandra laikiem.
Ārstnieciskie ūdeņi daudzu gadsimtu laikā sekmīgi ietekmēja cilvēka veselību. Ūdens terapeitiskās īpašības rekomendējamas locītavu un kaulu slimību ārstēšanai, elpošanai sistēmas, ādas un nervu sistēmas stiprināšanai, kā arī asins cirkulācijas traucējumu gadījumos. Ārstnieciskais dzeramais ūdens rekomendējams aknu, žultspūšļa, nieru, gremošanas sistēmas slimību ārstēšanai, kā arī sliktas asins cirkulācijas gadījumos.

Petralona ala

Petralona ala ir unikāls dabas objekts, kuru noteikti ir vērts apmeklēt visiem, kas interesējas par vēsturi un paleontoloģiju, un galvenais – par visu neparasto. No zinātniskā viedokļa Petralona ir XX. gs. lielākais paleontoloģijas atradums – te bija atrastas arhontropa homo erectus petraloniensis paliekas, kas dzīvojis Eiropas teritorijā. Petralonas antropoloģiskajā muzejā ir redzami aizvēsturiskā laikmeta dzīvnieku galvaskausi un kauli, kā arī kaulu un koka pelni, kuru vecums ir 1 milj. Gadu. Tās ir līdz šodienai saglabājušās vissenākās uguns izmantošanas pēdas. Petralona alas skaistums ir apbrīnojams, jo šeit ir brīnumains dabas veidojums – bezgala skaisti stalaktīti un stalagmīti.

Atēnas un Meteori

Šī būs divu dienu ekskursijas programma, kas iepazīstinās jūs ar diviem „grieķu brīnumiem”, tādiem dažādiem, bet vienlīdzīgi iespaidīgiem. Pirmais brīnums – slavenie Meteori, kas vienlaikus ir gan pareizticīgo kristiešu viena no iecienītākajām svētceļojuma vietām, gan viena no populārākajām tūrisma vietām. Iepazīšanās ar otro brīnumu vienmēr paliks jums atmiņā: tās ir Atēnas - Grieķijas galvaspilsēta. Varenas vēstures un piesātinātās mūsdienu dzīves pilsēta. Te jūs varēsiet apciemot ne tikai seno Akropoli, bet arī Jauno Atēnu muzeju, kas vēra savas durvis 2009. gadā un jau ir paspējis iegūt vispasaules slavu. Ceļš nebūs nogurdinošs – brauciena laikā, komfortablos apstākļos, jūs varēsiet atjaunot spēkus un atpūsties.