cb@cb.lv | Tallinas iela 30
Kalnciema iela 116, Rīga

Etnas vulkāns

Šī būs iespēja apmeklēt vienu no nozīmīgākajiem Sicīlijas tūrisma objektiem – Etnas vulkānu. Etna ir lielākais un augstākais Eiropas aktīvais vulkāns, tā augstums ir 3329 m, bet apkārtmērs 160 km. Ekskursijas plānotais ilgums no rīta līdz ~ 15:00. Atgriežoties no Etnas vulkāna, būs iesēja degustēt vietējos produktus.

Taormīna un Sicīlijas garšas

Kopā ar ekskursijas vadītāju iepazīsim seno Taormīnas pilsētiņu, kur būs arī iespēja paviesoties sengrieķu teātrī un Taormīnas viduslaiku kvartālu, kura šauro ielu labirintā ir pilns ar dažādiem veikaliņiem. Ekskursijas turpinājumā būs iespēja iepazīt sicīliešu virtuvi, degustējot itāļu Bruschetta, populārās Arancini ragū bumbiņas, malkojot sarkano mājas vīnu. Desertā varēs nobaudīt slavenās sicīliešu Cannoli Siciliani ar aromātisku itāļu espresso kafiju.

Neiepazītā Sicīlija

Dosimies ceļojumā pa gleznaino Alkantaras ieleju, apmeklējot Kastiljones pilsētu un tās vēsturisko cietoksni. Tālāk sekos brauciens uz Sicīlijas siera darītavu, kur redzēsim, kā tas top, kā arī varēsim to nogaršot. Tālāk mūsu ceļš vedīs uz Frankavillas pilsētu, kur redzēsim 15. gs. celto kapucīnu klosteri, bet pēc tam turpināsim ceļu uz Alkantaras upi. Aplūkosim Alkantaras aizu (Gole), kā arī varēsim nopeldēties un neiztiksim bez vīna un vietējo pārtikas produktu degustācijas.

Katānija un Sirakūza

Ekskursiju sāksim ar Katānijas apmeklējumu. Šeit būs iespēja redzēt pilsētā ēkas, kuras tika celtas no melniem vulkāniskas izcelsmes akmeņiem, izstaigāt skaistās ielas, apmeklēt zivju tirgu, kurš darbojās jau 300 gadus un Doma katedrāli, kura laukumā ir strūklaka ar melno ziloni, kas kļuvis par pilsētas vizītkarti. Tālāk mūsu ceļš vedīs uz skaisto Jonijas jūras līča pilsētu Sirakūzu. Šeit ar vietējo gidu apmeklēsiet Arheoloģisko parku, vecpilsētu, Sicīlijas senākā romiešu tempļa drupas un nostāstiem apvīto nimfas Aretuzas avotu Artemīdas laukumā.

Eolu salas - Lipāri un Vulkano

Dosimies uz Milacco ostu, kurs prāmji un kuteri kursē uz Eolu arhipelāgu. Mūsu ceļš vedīs uz Lipāri – lielāko un gleznaināko arhipelāga salu. Šeit būs iespēja aplūkot seno kvartālu, nekropoli, arheoloģijas muzeju un faraglioni – pārsteidzoši skaists klintis. Vulkāno salā aplūkosim geizerus, Porto Levante ostu pie lielā krātera un plašās melno smilšu pludmales.