cb@cb.lv | Tallinas iela 30
Kalnciema iela 116, Rīga

Šrilankas ievērojamas apskates vietas

Jalas Nacionālais Parks

Ekskursija uz Jalas Nacionālo parku, atrodās salas dienvidaustrumos, kurš ir Šrilankas lielākais nacionālais parks, tā platība ir 1259 kvadrātkilometri. Parkā var apskatīt daudz un dažādus dzīvniekus un putnus, piemēram, ziloņus, leopardus, mežacūkas, savvaļas bifeļus, krokodilus, lāčus, briežus un citus.

Kolombo

Kolombo ir viena no Šrilankas lielākajam tirdzniecības pilsētām, kas strauji attīstās, bet starp biroju un daudzdzīvokļu mājām, tā joprojām saglabā savu senatnīgo šarmu. Kolombo ir vērts apskatīt veco pulksteņa torni, ko pirms 100 gadiem cēluši briti, Neatkarības laukumu, teātri Nelum Pokuna, Pettah Bazaar tirgu un Starptautisko Konferenču zāli, bet tie ir tikai daži no ievērības vērtajiem apskates objektiem. Tiem, kam patīk aktīva nakts dzīve un piedzīvojumi, kā arī ir saistoša iepirkšanās - to visu ir iespējams pieredzēt un piedzīvot Kolombo

Kandi

Agrā rīta stundā dodamies uz ziloņu audzētavu Pinvelā. Šeit ir iespējams vienuviet apskatīt lielu skaitu ziloņu, jo šeit tiek zilonīši pavairoti nebrīve. Ir interesanti pavērot, ka zilonēni tiek baroti un vesti peldināt uz upi. Tālāk ceļā uz Kendi apmeklējam tējas fabriku un garšvielu dārzu Girgamā. Ierodoties Kendi pusdienojam un tad dodamies ekskursijā pa pilsētu. Pilsētā apskatam Kandi ezeru, mākslas un amata centru, dārgakmeņu un to apstrādes muzeju un Budas Zoba templi. Dodamies pastaigā pa pašu pilsētu un tirgu. Vēlā vakarpusē dodamies uz Peradēniju, kur apmeklējam Karalisko botānisko dārzu tajā ir gandrīz 4000 dažādu augu sugu.

Gallē un Balapitijas upe

Agrā rīta stundā dodamies uz Balapitiju un dodamies laivu braucienā pa upi, kur uz salas tiks pasniegta kafija vai tēja. Tālāk seko brauciens uz Gallē, kura atrodas Šrilankas dienvidrietumu daļā. Pa ceļam uz Galli, tiks apmeklēta masku rūpnīca Ambalangodā. Ierodoties Gallē apskatam pilsētu, cietoksni, Holandiešu muzeju un Nīdelandes baznīcu. Pusdienas kādā no vietējiem restorāniem, pēc tam, ja ir vēlme, varēs doties īsā pastaigā pa cietoksni. Atpakaļceļā apmeklēsim Bruņurupuču audzētavu Kosgoda un, ja klienti vēlēsies Mēnessakmens raktuves Metijagodā.

 

 

 

 

Sigīrija un Dambula

Agri no rīta izbraucam uz Sigīriju, kur kāpsim Sigīrijas klints cietoksnī, kurš ietilpst pasaules kultūras mantojumā. Slavenā klints, “Lauvas klints” ir unikāls veidojums ar savu vēsturi, tā slejas 200 m augstumā no džungļu brikšņiem. Klinti ieskauj cietokšņa valnis, aizsarggrāvis un plaši dārzi, tai skaitā unikālie “ūdens dārzi”. Pusceļā uz klints virsotni apskatīsim slaveno Sigīrijas fresku “Debesu jaunavu”, kas atrodas apslēptā galerijā. Dienas nobeigumā dosimies uz Dambulu, pa ceļam ieturēsim pusdienas. Dambulā aplūkosim Alu templi. Šis alu komplekss ir vairāk ne kā 2000 kv. m liels, tas ir iespaidīgākais kalnu templis Šrilankā. Tajā ir vairāk ne kā 150 Budas attēlu, kā arī lielākā Budas statuja.

Madu upe

No rīta dodamies uz Balapitiju . Pa Madu upes ūdeņiem dodamies uz nelielu salu – Kotu Duvu uz kuras atrodas senais templis. Vai arī burājam pa Madu upes tuneļiem, kurus veido ēnainas mangrovju krūmu audzes, kuras apslāpušas ekoloģiskos dārgumus. Atklājam dažādus rāpuļus, moluskus un dažādas saldūdens zivis. Reģions var lepoties ar daudzām kanēļu plantācijām un “zivju pedikīra centru”.

Pinavela

Agrā rīta stundā dodamies uz ziloņu audzētavu Pinvelā. Šeit ir iespējams vienuviet apskatīt lielu skaitu ziloņu, jo šeit tiek zilonīši pavairoti nebrīve. Šī ziloņu audzētava ir dibināta 1975. gadā, ka arī šeit ir dzimis pirmais zilonēns nebrīve. Ir interesanti pavērot, ka zilonēni tiek baroti un vesti peldināt uz upi. Tālāk apmeklējam tējas fabriku un garšvielu dārzu Girgamā.

Diena Udavalvē

Agrā rīta stundā caur Ratnapuru dodamies uz Udavalvi. Udavalves nacionālais parks atrodas blakus Valaves upei un to ieskauj kalnu grēdas, parka platība ir 30.821 ha. Šis parks ir populārs ar saviem ziloņiem (tur ir gan pieauguši ziloņi, gan mazie zilonēni), kur ir iespējams vērot to ikdienu – kā tie rotaļājās, peldas un ēd. Vēl bez ziloņiem šajā parkā ir apskatāmi samburi, plankumainie brieži, rejošie brieži un šakāļi, kā arī citi savvaļas zvēri. Pēc safari brauciena, pusdienojam Udavalvē, dienas beigās apmeklējam The Eth Athuru Sevena ziloņu audzētavu.