cb@cb.lv | Tallinas iela 30
Kalnciema iela 116, Rīga
Ekskursija uz Florenci
Florence ir Itālijas renesanses galvaspilsēta, atzīta pasaules mākslas un kultūras dārgumu krātuve. Florences laukumus, muzejus un pilis rotā Mikelandželo, Bruneleski, Čellīni, Džoto un citu dižu mākslinieku radīti darbi. Florence ir labā nozīmē satriecoša pilsēta, kas gluži vai radīta nebeidzamām, dvēseli reibinošām pastaigām.
Ekskursijas-pastaigas laikā Jūs apmeklēsiet visslavenāko Florences arhitektūras pieminekli – Florences katedrāli (Basilica di Santa Maria del Fiore), kuras grandiozais kupols ir viens no Florences atpazīstamākajiem siluetiem – gluži vai vizītkarte. Jums būs iespēja skatīt Florences baptistēriju (speciāls nams kristīšanai), kas sensenos laikos tika uzcelts par godu pilsētas patronam Sv. Jānim Kristītājam. Interesanti, ka šīs celtnes Austrumu jeb Paradīzes vārtus rotā ainas no Vecās derības. Jūs patīkami pārsteigs pilsētas skaistākajā laukumā – Sinjorini laukumā – valdošais diženums. Laukumam ir netradicionāla L burta forma, tajā atrodas desmitiem skulptūru, kuras radījuši pasaulslaveni Florences mākslinieki. Jāatzīmē, ka Sinjorini laukums ilgu laiku kalpoja par pilsētas politiskās un sociālās dzīves centru.
Grandiozā Pitti pils, senākais pilsētas tilts – Ponte Vekkio, Svētā Krusta franciskāņu bazilika, kurā atdusas Mikelandželo, Galileja, Rosīni, Makjavelli u.c. slavenu personību pīšļi, Ufici galerija (viens no vecākajiem un slavenākajiem mākslas muzejiem pasaulē), slavenās Mediči ģimenes rezidence – visi minētie un daudzi citi Florences tūrisma objekti atstās neizdzēšamus un sajūsminošus iespaidus jebkurā ceļotājā.

Ekskursija uz Kortīnu D`Ampeco un Dolomītu Alpiem
Kortīna D`Ampeco ir simpātiska un aristokrātiska pilsētiņa, savā ziņā – ziemas sezonas Sentropēza, kurp atpūtnieki brauc, iespējams, pat ne tik daudz slēpošanas kāres dzīti, cik tamdēļ, lai svinētu dzīvi visā tās pilnībā un izpausmēs. Kortīna D`Ampeco ir visai liels pilsētas tipa kūrorts, kurā netrūkst arī 5-6 stāvu namu, nelielu laukumu un kurā ir arī savs desmits lielu ielu. Turklāt Kortīnai piekļaujas arī itāļiem piederošu savrupnamu un villu rajoni. Tāpēc nav brīnums, ka vakaros kūrortā dzīve burtiski mutuļo: restorāni, bāri, naktsklubi – viss ir ļaužu pārpildīts. Galvenā kūrorta promenāde ir Corso Italia – gājēju iela, kuru pastaigājoties var „pieveikt”, protams, ja tūristu neievilina kāda kafejnīca vai suvenīru veikals, savās 15 minūtēs.
Ja itāļi veidotu savas zemes dabas brīnumu TOP sarakstu, tad Ampeci ielejas ainavu viņi ierindotu vienā no pirmajām vietām. Ladīni šo brīnumu savā valodā sauc – Enrosadira. Burtiski tulkojot, tas nozīmētu: iekrāsojas sārts. Un šī vieta – Ampeci ieleja, kā uzskata itāļi, ir valdzinošākā un neparastākā no visām Dolomītu Alpos esošajām. Te piedzīvojams sava veida fenomens, aizraujošs un neaizmirstams dabas brīnums. Vasaras vakaros, kad gaiss ir tīrs un dzidrs un spožā saule sēžas rietumos, kalnu virsotnes it kā atdzīvojas. Iesākumā tās iekrāsojas ugunīgi sarkanos toņos, tad kļūst rudi rūsganas un, visbeidzot, top sārtas un violetas. Tikai pēc tam kalnus pārklāj zvaigžņotās nakts tumšā seģene. Šādai parādībai gan ir zinātnisks izskaidrojums: kalnu iežos, kas veido Dolomītu Alpus, ir kalcija karbonāts un magnijs. Tieši šo ķīmisko elementu iespaidā – rītausmā un rieta laikā, pastāvot noteiktiem apstākļiem, kalnu virsotnes "iedegas” sarkanos un sārtos toņos.

Ekskursija uz Milānu
Ievērojams Itālijas rūpniecības, finanšu, tirdzniecības, transporta un kultūras centrs – visbagātākā valsts pilsēta un itāļu modes galvaspilsēta. Nozīmīgākie pieturpunkti Milānas dzīvē: starptautiskais gadatirgus "Fiera di Milano”, futbola komandas „Milan” spēles San Siro stadionā un operas uzvedumi slavenajā La Scala teātrī – šie notikumi allaž pievērš sev jo plašu sabiedrisku vērību arī globālā mērogā.
Protams, pilsēta ir slavena arī ar saviem arhitektūras, kultūras un vēstures pieminekļiem. Piemēram, par Milānas arhitektūras pērli (pelnīti!) tiek uzskatīts gotikas stilā celtais, ārkārtīgi krāšņais Milānas Doms. Lifts var uzvest tūristus uz šīs grandiozās celtnes jumta, no kurienes paveras brīnišķīgi skati uz pilsētu.
No citiem ievērojamiem objektiem noteikti pieminama Viktora Emanuela II galerija – pasaulē vecākā pasāža, kuru cēlis arhitekts Džuzepe Mengoni, Skalas laukums (Piazza della Scala), uz kura atrodas slavenais operteātris un Santa Maria della Grazie baznīca, kurā aplūkojams Leonardo da Vinči slavenais darbs "Svētais vakarēdiens”. Ārkārtīgi skaistajā Sforcu dzimtas pilī, kuras celtniecības sākums datēts ar m.ē. 1300. gadu, savulaik tika lemta Milānas vēsture, bet mūsdienās tajā iemājojuši daudzi pilsētas muzeji un mākslas galerijas. Un vēl – neliedziet sev prieku un aizejiet uz ekskluzīvo Via Montenapoleone ielu, kur ir daudzi jo daudzi modes apģērbu, apavu un stila aksesuāru.


Ekskursija uz tematisko atrakciju parku "Gardaland”
Milzīgais izklaides un atrakciju parks "Gardaland” Gardas ezera krastā – tā ir pasakaina valstība, kas iejūsmina gan lielus, gan mazus. Nē, "Gardaland” nav "Disneyland” filiāle vai pakaļdarinājums, bet gan spilgts izklaides iespēju kaleidoskops, kurā valda itāļiem raksturīgais dabiskums, nepiespiestība un temperaments. "Gardaland” parks dāvā visiem to, kā tik ļoti pietrūkst pelēkajā ikdienā – svētkus, kuros katrs apmeklētājs ir ne vien skatītājs un vērotājs, bet arī šo svētku dalībnieks.


Ekskursija uz Venēciju
Unikālajai pilsētai, kas izvietojusies uz 117 salām, kuras, šķērsojot kanālus, savieno gandrīz 400 tilti un tiltiņi, īpaša reklāma nav vajadzīga. Šaurās Venēcijas ieliņas izrotā greznas pilis un neparasti skaistas baznīcas, bet pa pilsētas kanāliem teju nedzirdami slīd slaidās gondolas. Venēcijas valdzinājumam nav iespējams turēties pretī – tā, iespējams, ir pasaulē visromantiskākā vieta, kur pat gaiss ir mīlestības piesātināts.
Ekskursijas gaitā Jūs varēsiet izbaudīt šīs ūdeņu skautās, greznās, spožās, karnevāla gara pipeldītās pilsētas burvīgo gaisotni, iepazīt tās nenovērtējamos kultūras un vēstures dārgumus. Jūs apmeklēsiet Sv. Marka laukumu, kas ir viens no skaistākajiem pasaulē un kurā atrodas Venēcijas galvenais "brīnums” – neaprakstāmi skaistām zelta mozaīkām greznotā Sv. Marka katedrāle, kā arī zvanu tornis ar pulksteni un apskates laukumu, no kura kā uz delnas atklājas Venēcijas panorāma.
Turpat Venēcijā Jūs skatīsiet diženo itāļu gotiskās arhitektūras pieminekli – Dodžu pili, kā arī pasaulslaveno Nopūtu tiltiņu. Pastaigas laikā pa līkumotajām un šaurajām Venēcijas ieliņām Jūs apmeklēsiet arī citus nozīmīgus pilsētas tūrisma objektus, piemēram, seno Rialto tiltu – vienu no Venēcijas simboliem, kā arī Ca' d'Oro pili – satriecoši skaistu 15 gs. celtu namu, kura ārējā apdarē sākotnēji ticis izmantots zelts. Neliedziet sev arī prieku veikt neaizmirstamu ceļojumu pa Venēcijas kanāliem ar vienu no pilsētas savdabīgajām "vizītkartēm” – leģendāro gondolu.


Ekskursija uz Veronu un Gardas ezeru
Verona ir viena no senākajām un skaistākajām Itālijas pilsētām. Ne velti to iedvesmas pilni apdziedājuši Šekspīrs, Bairons un Gēte. Aiz smalkajām namu un celtņu fasādēm slēpjas gadsimtiem sena vēsture – Verona apbur ar savu antīko un renesanses laiku diženumu, pilsētā joprojām valdošo poētisko gaisotni. Līdz pat mūsdienām Romeo un Džuljetas pilsētā ir saglabājušies daudzi brīnišķīgi pasaules nozīmes kultūras un vēstures pieminekļi. Īpašu vietu to uzskaitījumā ieņem slavenā Arēna, kurā Romas impērijas laikā notika gladiatoru cīņas, bet tagad tiek uzvesti lieliski operas iestudējumi.
Iepazīšanos ar pilsētu grūti iedomāties bez senākā Veronas laukuma – Erbes laukuma –apskates. Tajā kādreiz atradās Romas forums. Ap laukumu slejas vairākas slavenas Veronas celtnes: Tirgotāju nams, Lamberti tornis (83 m augsts) u.c. Ar interesi aplūkojamas arī citas vēsturiskās celtnes – Veronas katedrāle un 15. gs. uzceltā pils, kas slavena ar senās Romas impērijas laika slavenāko veroniešu statujām un tiek uzskatīta par spilgtu Veronas arhitektūras paraugu. Veronas baznīcas vispār iejūsmina ar savu greznumu un diženumu. Slavenākās no tām ir San Zeno Maggiore ar pilsētas svētā aizbildņa kapa vietu un Santa Maria Antica Romas katoļu baznīca, pie kuras atrodas Veronas valdnieku kapenes.
Protams, neklājas aizmirst arī par Veronas romantiskākajām vietām – Džuljetas pagalmiņu ar slaveno balkonu un Romeo namu.
Lielākais un dzidrākais Itālijas Alpu ezers Garda ir slavens ar unikālo mikroklimatu un apbrīnojami skaistajām ainavām. Ap Gardas ezeru sev vietu atradušas burvīgas senas pilsētiņas, t.sk. viduslaiku Sirmione, kas saista ar savu interesanto vēsturi un brīnišķīgajiem arhitektūras pieminekļiem. Piemēram, lieliska ir Skaligeru dinastijas pils, kas šķietami izaug no ūdens, tāpat aizdomāties par sendienās bijušo liek senās Romas dzejnieka Katulla villas drupas... Izbrauciens ar kuteri pa Gardas ezera plašumiem kļūs par vienu no spilgtākajiem notikumiem Jūsu Itālijas atvaļinājuma laikā.
Tāpat ezera krastā atrodas "Gardaland” tematiskais izklaides parks – viens no lielākajiem visā Eiropā. "Gardaland” lielajā "pasaku valstībā” gan bērnus, gan pieaugušos priecēs daudzas jo daudzas atrakcijas, kas izsauks neaizmirstamas pozitīvas emocijas.


Operas festivāls – "Arena di Verona”
Atpazīstamību visas pasaules mērogā ir ieguvis "Arena di Verona” vasaras Operas festivāls (jūnijs-augusts). Mēs piedāvājam jums fantastisku iespēju apmeklēt to un noklausīties labāko pasaules operas izpildītāju dziedājumu, novērtēt talantīgo mākslinieku scenogrāfiju un brīnišķīgo senā amfiteātra akustiku, pavadot neaizmirstamu vakaru vietā, kur kādreiz publiku sajūsmināja nepārspējamā Marija Kallasa.

Venēcijas Lagūnas salas
Aizraujoša ekskursija – izbrauciens ar kuteri pa Venēcijas lagūnu – ļaus Jums iepazīties ar tās populārākajām un slavenākajām salām. Uz vienas no tām – Murano, kura tiek uzskatīta par slavenā Venēcijas stikla dzimteni, Jūs apmeklēsiet unikālu stikla pūšanas darbnīcu. Savukārt Burano salā, kurā dzīvo zvejnieki un prasmīgas mežģīņu darinātājas, būs iespēja veikt pastaigu pa apburošām gleznainām ieliņām, kuras apaugušas ar daudzkrāsainiem nelieliem namiem. Vēl viena sala – Torčello – tiek uzskatīta par Venēcijas "civilizācijas” šūpuli. Uz tās Jūs apskatīsiet Santa Maria Assunta katedrāli, kā arī Sv. Foskas baznīcu.