cb@cb.lv | Tallinas iela 30
Kalnciema iela 116, Rīga

Kirēnija

Ekskursija vedīs uz salas ziemeļu daļu, kur atrodas 1974. gadā proklamētā, t.s. Ziemeļkipras Turku republika. Jūs apmeklēsiet burvīgi skaisto svētā Hilariona pili, kas uzcelta 12. gadsimtā kalnu klints virsotnē. Jums arī būs iespēja apmeklēt citu pasaules nozīmes arhitektūras pieminekli – Bellapē jeb Miera abatiju, kas slavena ar savu gotisko stilu un baznīcu, kurā saglabājušies 17. gs. gleznojumi. Pati ostas pilsēta Kirēnija plešas kalna pakājē pie glezna pakavveidīga līča. Tieši turp Jūs dosieties, lai paviesotos Kirēnijas cietoksnī  un Kuģu katastrofu muzejā, kurā, starp citu, ir arī 4. gs. p.m.ē. būvēta tirdzniecības kuģa atlūzas.

Cena no 75 EUR

 

Pafa – Kuriona

Šī ekskursija Jūs vedīs pa seno dievu pēdām un populārākajām salas vietām, par kurām sacerētas teiksmas un leģendas, vēsta mīti. Jūs apmeklēsiet seno Kurionas pilsētvalsti, kur skatīsiet grieķu-romiešu laiku amfiteātri un Evstolija namu. Un – Kipru ne velti sauc par mīlas salu. Jo tieši Kiprā, kā vēsta teiksma, mīlas un dailes dieviete tapa no jūras putām... Iemīlējušies pārīši, kas izpeldējušies Afrodītes piedzimšanas vietā – pludmalē, vairs nekad nešķiršoties, bet tie, kas savu mīlestību vēl nav sastapuši, to noteikti atradīšot. 

Jūs apmeklēsiet arī seno salas galvaspilsētu Pafu (Pafos), kur dosieties uz Dionīsa namu. Šī vieta kļuvusi slavena pateicoties unikālajām mozaīkām, kurās attēlotas ainas no mitoliģijas un vēstures. Aizraujošā ceļojuma noslēgumā Jūs gaida pastaiga pa Pafas krastmalu un iespēja panašķoties.

Cena no 55 EUR

 

Jūras safari

Izbrauciens pa jūru ar modernu kuģīti sniegs Jums daudz pozitīvu, neaizmirstamu emociju un iespaidu. Jūs apmeklēsiet dzelmē nogrimušo zviedru kuģi „Zenobia” un dzirdēsiet stāstu par to, kā kuģis gāja bojā. Šī vieta iekļauta labāko pasaules zemūdens apskates objektu TOP 10 sarakstā, tāpēc visiem, kas vēlēsies, tiks izsniegtas maskas, trubiņas un pleznas. Jūs skatīsiet savām acīm Sarkanās klintis – vietu, kur ligzdo klinšu ērgļi, apmeklēsiet zivju audzētavu-fermu, kas ierīkota tieši jūrā.

Jums pa ceļam būs arī skaistās Pila zemesraga klinšu alas un īstas pirātu grotas. Jūs varēsiet izbaudīt arī peldi Greko zemesraga lagūnas dzidri zilajos ūdeņos. Netālu no zemesraga atrodas „mīlētāju tiltiņš” – dabīgs akmens veidojums, kuru apmeklēt ļoti iecienījuši mīlētāju pārīši. Ekskursijas programmas noslēdzošajā daļā Jūs iepazīstinās ar 1974. gada notikumu vēsturi, kad Kipra tika sadalīta divās daļās. Jums būs iespēja pārliecināties par "pilsētas-rēga” Famagustas esību.

Cena no 80 EUR

 

Grand Tour

Šī būs aizrautīga apskates ekskursija, kuras gaitā Jums atklāsies salas interesantā vēsture un kultūras tradīcijas. Levkaras kalnu ciematiņā Jūs iepazīsieties ar Kipras akmens celtņu arhitektūru, sudrabkaļu arodu, kā arī šīs vietas mežģīņu darināšanas noslēpumiem. Trooda kalnu grēdā Jums atklāsies patiesais Kipras dabas skaistums, bet Olimpa kalna – augstākās salas virsotnes – apmeklējums ļaus izbaudīt brīnišķīgus skatus, kas paveras no putnu lidojuma augstuma!

Saskarties ar ortodoksālās reliģijas kanoniem un ar tiem saistītajām sadzīves, amatniecības reālijām Jūs varēsiet pasaulslavenajā Kykkos klosterī, kas dibināts 11.gs. nogalē. Šajā klosterī jau vairāk nekā 900 gadus tiek glabāta leģendārā Sv. Jaunavas Marijas svētbilde, kuru, kā vēsta avoti, gleznojis apustulis Lūkass.

Savukārt atbildi uz jautājumiem, kādas tad ir vietējās delikateses, kā garšo Kipras olīvas un vīns, kādas ir vietējās virtuves īpatnības, sniegs pusdienas lauku tavernā.

Ekskursijas programmā iekļauts arī vietējās olīvu un olīveļļas tirgotavas, kā arī vīndarītavas apmeklējums.

Cena no 80 EUR

 

Famagusta

Jūs gaida aizraujošs ceļojums uz Kipras salas austrumiem – uz pārsteidzošo kontrastu pilsētu Famagustu. Jums būs iespēja skatīt seno Salamīnas pilsētu, kas bijusi mūsdienu pilsētas pašā aizsākumā. Varenie venēciešu celtie aizsargmūri, slavenais Otello tornis un senās pilsētas ostas vārti neapšaubāmi atstās uz Jums spēcīgu iespaidu. Jūs pabūsiet slavenajā Kipras gotikas stilā celtajā dievnamā – Sv. Nikolaja baznīcā, kas turku valdīšanas periodā tika pārveidota par Mustafa pašā mošeju.

Famagusta tāpat ir slavena ar savām zeltaino smilšu pludmalēm, gar kurām rindojas greznas viesnīcas un kurās vēl salīdzinoši nesen atpūtās tūkstošiem tūristu. Taču 1974. gada notikumi pārvērta šo pilsētas daļu par "mirušo pilsētu”, par "pilsētu-rēgu”.

Cena no 65 EUR

 

Daivings

Vai gan nav vilinoši iegremdēties Vidusjūras ūdeņos, lai savām acīm skatītu tik ļoti noslēpumaino zemūdens valstību?

Niršana notiks vietā, kur nogrimis kuģis „Zenobia” – šī vieta iekļauta labāko pasaules zemūdens apskates objektu TOP 10 sarakstā. Nav jāuztraucas, ja Jūs iepriekš nekad neesat peldējuši ar akvalangu. Kvalificēti instruktori palīdzēs Jums „spert pirmos soļus” šīs aizraujošās kaislības apgūšanā. Pēc teorētiskās ievadnodarbības par zemūdens niršanas un peldēšanas svarīgākajiem postulātiem un noteikumiem, Jūs varēsiet ienirt 4-8 metru dziļumā.

Bet ja Jums jau ir starptautiski atzīts daivinga sertifikāts, Jums tiks piedāvātas ilgākas ieniršanas pie nogrimušā kuģa vraka. Instruktora pavadībā Jūs divas reizes nolaidīsieties līdz pat 30 m dziļumam.

Izbraukuma kuteris ir nodrošināts ar visu nepieciešamo daivinga aprīkojumu, bet pieredzējušie instruktori palīdzēs Jums zemūdens pasauli izbaudīt pilnā mērā! 

Cena no 65 EUR

 

Dziļūdens cope

Šis kruīzs sāksies līdz ar rītausmu un domāts drosmīgiem asu izjūtu cienītājiem. Tā Jums būs vienreizēja iespēja izmēģināt spēkus haizivju un citu lielu zivju makšķerēšanā! Luksusa klases ātrgaitas kuteris ir nodrošināts ar visu makšķerēšanai nepieciešamo aprīkojumu un pieredzējusī kutera apkalpe vienmēr nāks talkā, kad pieķersies īsta jūras plēsoņa.

Cena no 180 EUR

 

Dejojošo strūklau šovs un okeanārijs

Šī būs izglītojoša un izklaidējoša un atmiņā paliekoša ekskursija – gan bērniem, gan pieaugušajiem. Okeanārija akvārijā mīt vairāk nekā 300 jūras iemītnieku veidu. Jūs skatīsiet haizivis, rajas, bruņurupučus, krokodilus, pingvīnus un daudzus jo daudzus citus mūsu planētas iemītniekus. 

Pēc tam Protaras kūrortpilsētā, kalna virsotnē Jūs apmeklēsiet Sv. Ilija baznīcu, no kuras paveras brīnumjauks skats uz salas austrumu piekrasti.

Unikālais dejojošo strūklaku šovs turpinās šo ekskursiju vakarpusē. Jūs varēsiet izbaudīt ūdensstrūklu deju fascinējošo iespaidu gaismas spēļu, klasiskās un modernās mūzikas pavadībā.

Cena no 80 EUR