cb@cb.lv | ул. Таллинас 30
ул. Калнциема 116, Рига

Панама

Panamas kanāls un kruīzi, ūdens sporti – burāšana, sērfošana, vindsērfings, daivings, laivošana ar kanoe, kaijakiem, raftings, makšķerēšana, piedzīvojumu izbraucieni, putnu vērošana, vēsturiskas ekskursijas, dabas takas, kalnu piedzīvojumi, kalnu riteņbraukšana, izjādes ar zirgiem, golfs, iepirkšanās prieks, SPA, Panamas ievērojamākās pilsētas un apskates vietas, ekotūrisms un veselības tūrisms Panamā, kur iespējas pavadīt savas brīvdienas ir gan pie Karību jūras, gan pie Klusā okeāna ikvienam ceļotgribētājam.

Ģeogrāfiskais stāvoklis: Panama atrodas Centrālamerikā un tā robežojas ar Kostariku, Kolumbiju, Karību jūru un Kluso okeānu.
Platība: 75 420 km2
Panamas galvaspilsēta: Panama
Iedzīvotāji: 4,445,524 (2022.gads)

Nacionālais sastāvs: 70% ir mestizo, 14% rietumindieši, 10% baltie un 6% amerindieši. Panamas amerikāņu populācijā ietilpst septiņas galvenās pamatiedzīvotāju tautas, tostarp Bri Bri un Ngabe.

Valsts valoda: spāņu, angļu

Reliģijas: Kristietība ir galvenā reliģija Panamā. 80,6% Romas katoļi, 10,4% evanģēliskie protestanti.

IKP/PP: $ uz 1 iedz. 15,400 (2012.g.)

Naudas vienība: Balboa (PAB), ASV dolārs (USD)

Valsts pārvaldes forma: Kontitucionāla demokrātija

Galvenās nozares: būvniecība, cementa un citu celtniecības materiālu ražošana, alus, cukura ražošana

Augstākais punkts: Vulkāns Baru 3 475 m

Zemākais punkts: Klusais okeāns 0 m

Lielākās pilsētas: Panama, Bocas del Toro, Chiriqui, Colon, Cocle, Darien, Herrera, Los Santos, Veraguas

Reljefs: Vulkāniskas izcelsmes kalni un kalnu pakājes, un ielejas stiepjas no Kostarikas līdz Kolumbijai. Ziemeļu un dienvidu piekrastes ietver smilšainas piekrastes pludmales. Zemi lietus meži un purvainas zemienes.

Dabas resursi: varš, sarkankoks meži, zivju resursi, hidroenerģija.

Klimats: Atrodas tropu klimata joslā. Silts un ļoti mitrs klimats visa gada garumā ar mazām gaisa temperatūras svārstībām. Okeāna piekrastē gaisa temperatūra zemāka kā jūras piekrastē. Lietus sezona no aprīļa līdz decembrim.

Piesardzības pasākumi: Visbiežākās slimības, kas konstatētas Panamā ir A Hepatīts, stinguma krampji, tīfs. Pret šīm slimībām būtu ieteicams veikt piesardzības pasākumus pirms došanās uz Panamu.

Muita: Eiropas savienības, tai skaitā Latvijas ceļotājiem līdzi ņemšanai ir vajadzīga pase ( minimums derīga 6 mēnešus līdz pases lietošanas beigu datumam), vīza nav nepieciešama.

 

Panamas pilsētas ievērojamākās apskates vietas: Panamas kanāls (Miraflores apmeklētāju centrs), vēsturiskais pilsētas centrs - Casco Viejo, pilsētas drupas - Panama Viejo, Metropolitena parks, Amador Causeway.

Panamas pilsētas naktsdzīves piedāvājumi: Vīna bārs(Biznesa rajonā) ar daudzveidīgu vīnu klāstu un sieriem; Pangea bārs ar alkoholiskiem dzērieniem, izteiktu starptautisku atmosfēru bāra telpās, ar mūziku; Tapas y Vinos bārs ar labāko sangriju pilsētā un daudz un dažādas citas atpūtas vietas pilsētā un kazino, kuriem garām ceļotāji nepaies.

Latīņamerikas karnevāls Panamas pilsētas ielās ar parādēm, svētku atmosfēru, krāšņiem tērpiem un maskām, deju uzvedumiem un priekšnesumiem, vilinošām aktivitātēm, savdabīgām tradīcijām neatstās vienaldzīgu ne vienu vien ceļotāju, kurš atradīsies Panamas pilsētā karnevāla laikā. Karnevāla aktivitātes norisinās arī Las Tablas mazā Panamas pilsētā. Ievērojamākās karnevāla svinēšanas vietas ir Panamas pilsēta un Las Tablas pilsēta, karnevāla svinēšana norisinās arī daudzviet citur Panamā. Latīņamerikas karnevāls Panamā sākas katru gadu 4 dienas pirms pelnu trešdienas.


Azuero pussala piedāvā pludmales, ūdens sportus. Pussalā atrodas Las Tablas pilsēta un Pedasi pilsēta, Chitre un Paritsa pilsētas. Pedasi pilsēta ir tūristiem pievilcīga ar tūrisma piedāvājumiem un brīva laika pavadīšanas iespējām. Chitre pilsētā atrodas de Herrera muzejs (folklora un vēsture), San Huana Bautista baznīca. Paritsa pilsētā atrodas mākslas muzejs, Madonnas statuja.

Eksotisks skaistums ir iegūstams Pērļu salā, kur vēljoprojām var iegādāties pērles.

Darien provincē ir iespējams iepazīt Indiāņu kultūru un ir iespējams nakšņot Emebrra indiāņu ciematā. Cana ir lieliska vieta putnu vērotājiem ar pastaigu takām, ekspedīciju piedāvājumiem, savukārt Pinas līcis ir labākā vieta makšķerēšanai vienatnē vai draugu lokā.

Mutuļojoši ūdens virpuļi neliks vilties raftinga cienītājiem: Chiriqui provincē Viejo upe; Panamas provincē Mamoni upe un Pacora upe; Colon provincē Chagres upe. 

Nacionālo parku apmeklējums - Chagres Nacionālais parks, Coba Nacionālais parks, Soberania Nacionālais parks, Carretera Nacionālais parks – lieliskas vietas izbraucieniem ar kaijakiem, atpūtai dabā.

Panamas kanāla nozīme ir arī ekotūrismā – tā ir brīnišķīga iespēja, izmantojot Eko ekskursijas Panamā, iepazīties ar Panamas dabu, floru un faunu, Panamas kanāla nozīmi kuģniecībā, un tā vēsturi, kā ari panamiešu dzīvi Panamas kanāla krastos. Aprīļa vidū Panamā norisinās Panamas kanāla regates.

Sērfošanai lieliskas vietas - Bocas del Toro, Carenero, Bastimientos salas.

Ekspedīciju un jūras kaijaku cienītājiem lieliska iespēja ir Kuna Yala - San Blas Arhipelāgā. San Blas Arhipelāgs ar kristāldzidro ūdeni ir paradīze ceļotājiem ar jahtām.


Daudz dažādas ekskursijas, ekstrēmus piedzīvojumus Chiriqui provincē ceļotājiem piedāvā piedzīvojumu tūrisma kompānija „Boquete kalnu safari”. Dabas, floras un faunas, izpētes pārgājienus un ekskursijas, Zirgu izjādes kalnos, Kafijas valstības iepazīšanas un kafijas degustācijas ekskursijas, džungļu safari, Ziedu ielejas iepazīšanas ekskursijas, laivošanu, snorkelēšanu, ekstrēmus ūdens sportus, kalnos kāpšanu, izbraucienus ar džipiem un vēl citus piedāvājumus. 

Panama piesaista pasaules uzmanību ar veselības tūrismu (Panama ir viena no drošākajām Amerikas valstīm).

Neaizmirstami piedzīvojumi ceļotājiem:Indiāņu kultūras iepazīšana Panamas lietus mežos; ekotūrisma izbaudīšana Panamas kanāla krastos; El Valle ieleja vienas dienas ceļojumā Cocle provincē; Barro Colorado un Taboga salu apmeklējumi.

Ekotūrisms, dabas tūrisms, pilsētas un to ievērojamākās vietas, džungļi, piedzīvojumu ekskursijas, Karību jūras un Klusā okeāna piekrastes smilšainās pludmales, daudzveidīgi ūdens sportu piedāvājumi, kruīzi un vēl citi tūrisma piedāvājumi Panamā, vietā, kur ceļotāju izaicinājums un pieredze satiekas vienuviet.

Панама на карте

погода Панама

Panama Jan Feb Mar Apr Dec
gaiss *C 27 28 28 29 26
ūdens *C 27 27 28 28 27