cb@cb.lv | ул. Таллинас 30
ул. Калнциема 116, Рига

Южная Корея

Ja plānojat ceļojumu uz Dienvidkoreju jau aplūkojot ceļojumu aprakstus un grāmatas var secināt, ka tā ir viena no visaizraujošākajām valstīm, uz kuru doties ceļojumā. Dienvidkoreja ir pretstatu valsts – vecie tempļi, pilis un pilsētu vārti apliecina valsts 5000 gadus seno vēsturi, bet jaunās, modernās ēkas pierāda, cik ātri valsts ir attīstījusies. Kalni klāj vairāk nekā 70% no Korejas platības. Austrumu reģioni galvenokārt sastāv no lielām kalnu grēdām un ielejām. Dienvidkoreja ir valsts piedzīvojumu meklētājiem un kalnu mīlētājiem.

Valsts ģeogrāfiskā atrašanās vieta: Austrumu Āzija, Korejas pussalas dienvidu daļa
Robežojas: Ziemeļos ar Ziemeļkoreju, ar kuru tā līdz 1910. gadam bija vienota valsts un saucās Koreja. Rietumos, pāri Dzeltenajai jūrai atrodas Ķīnas tautas republika, un dienvidos pāri Korejas šaurumam atrodas Japāna.
Platība: 99 720 km²
Galvaspilsēta: Seula
Iedzīvotāju skaits: 51,352,797 (2022.gads)
Reliģija: Bez reliģijas – 56,1%, kristieši – 28,6%, protestanti (19,7%), katoļi (7,9%), Korejas budisms (15,5%), cits (0,8%). (2021.gads)
Valsts valoda: korejiešu valoda
IKP/PP: $ uz 1 iedz. $47,027 (2021.gads)
Valūta: 1 Dienvidkorejas vona (KRW) = 100 čonu
Valsts pārvaldes forma: Republika, valsts galva prezidents, valdību vada premjerministrs. Likumdevējs Nacionālā Asambleja (273 deputāti). Republika tika proklamēta 1945.gada 15.augustā.
Augstākais punkts: Hallasans (1 950 m v.j.l.)
Garākā upe: Naktongana
Lielākās pilsētas: Seula, Pusana, Tegu
Reljefs:  Dienvidkorejas reljefs pārsvarā ir kalnains un lielākā daļa zemes lauksaimniecībā nav izmantojama. Zemienes aizņem tikai 30% no teritorijas. Dienvidkorejas rietumu un dienvidu piekrastēs ir ap 3000 dažādu salu, no kurām lielākā ir Jejudo.
Dabas resursi: Galvenie derīgie izrakteņi: volfrāms, ogles, dzelzsrūda, mangāns, molibdens, vara rūda, svins, grafīts, zelts, sudrabs.
Klimats: Klimats ir mērens, ar lielākiem nokrišņiem vasarā, kad uz īsu brīdi valsti piemeklē lietavu periods. Ziemā piekrastē gaisa temperatūras ir augstākas, bet kalnos - ievērojami zemākas. Valsti bieži piemeklē taifūni, kas nes līdzi plūdus un spēcīgu vēju.
Administratīvai iedalījums: Dienvidkoreja iedalās 8 provincēs, 1 speciālā autonomajā provincē, 6 metropoles pilsētās un 1 speciālajā pilsētā.
Vīzas: LR pilsoņiem vīzas nav nepieciešamas, ja ceļo līdz 90 dienām 6 mēnešu laikā.
Vakcinācijas prasības: Attiecībā uz veselības jautājumiem, apmeklētājiem, kas vēlas doties uz Koreju nav nepieciešams veikt nekādas īpašas vakcinācijas. Tomēr pirms došanās uz Koreju iesakām konsultēties ar savu ģimenes ārstu.

Seula ir viena no pasaules lielākajām pilsētām. Tās pagātnes liecības var redzēt gadsimtiem vecajās pilīs, pilsētas vārtos, svētnīcās, dārzos un brīnišķīgajās mākslas kolekcijās, kas apliecina pilsētas senatnīgumu. Vienlaikus elpa aizraujas no pilsētas modernajām ēkām, debesskrāpjiem un dinamiskās satiksmes un ikdienas rosības.
Viena no iecienītākajām tūristu apskates vietām ir Insa-dong. Vieta, kas gaida gan ikdienas pircējus, gan nopietnus kolekcionārus, jo tur atrodami nelieli antikvariāti, mākslas galerijas, tradicionālie tējas namiņi un restorāni, kā arī grāmatnīcas. Seulas sirdī atrodas Namsanas parks, kur atrodas Seulas tornis, no kura var aplūkot visas pilsētas lielisko panorāmas skatu. Apmeklētāji var atpūsties pastaigājoties vai izīrējot velosipēdus. Uz Seulu droši var doties cilvēki, kam svešas nav nakts izklaides. Pilsēta piedāvā saviem viesiem gan atpūtu naktsklubos, gan kafejnīcās, gan īpašajā pilsētas autobusā, kas vizina tūristus pa naksnīgajām pilsētas ieliņām.

Jejudo- vienīgā sala Dienvidkorejā, kas atzīta par salas provinci, atrodas tikai vienas stundas lidojuma attālumā no Seulas. Šī sala ir vispopulārākais galamērķis jaunlaulātajiem, kas dodas medusmēnesī.  Jejudo salu dēvē par „mazajām Havaju salām”. Sala lepojas ar vulkānisko ainavu, gleznaino skatu uz subtropu ainavu, smilšainajām pludmalēm, ūdenskritumiem un pārgājienu takām. Tā ir viena no nedaudzajiem pasaules tūristu galamērķiem, kuras apmeklētāju skaits gadā pārsniedz piecus miljonus. Jejudo augu un dzīvnieku pasaule ir bagāta – vairāk nekā 2000 augu un dzīvnieku sugu ir atrodamas uz salas. Arī Dienvidkorejas augstākā virsotne vulkāns  Hallasans (1 950 m v.j.l.) atrodas uz šīs salas. Šobrīd vulkāns ir neaktīvs, taču pirms daudziem gadsimtiem no vulkāna izplūdusī lava radīja interesantus tuneļus un interesantus stabu veidojumus, kas apskatāmi vēl mūsdienās. Jejudo vecās salmu mājiņas, kuru sienas ir veidotas no lavas akmeņiem lieliski apliecina salas tautas unikalitāti. Tās atspoguļo gan salas dabīgo vidi, gan iedzīvotāju sirsnību un vienkāršību.

Mt. Seorak – kalns, kas atrodas Dienvidkorejas austrumu krastā. Šo kalnu korejieši apmeklē vismaz vienu reizi mūžā. Kalna apkārtnē atrodas Nacionālais parks, kas var lepoties ar skaistām ielejām un ūdenskritumiem. Katru pavasari parkā tiek organizēti ikgadējie Ziedu svētki, piepildot gaisu ar brīnišķīgu ziedu aromātu. 

Южная Корея на карте

погода Южная Корея

Seula Mai Jun Jūl Aug Sep Okt
gaiss *C 17 21 24 24 19 13
ūdens *C 9 14 18 22 21 16