cb@cb.lv | ул. Таллинас 30
ул. Калнциема 116, Рига

Вьетнам

Daudziem izdzirdot Vjetnamas vārdu pirmās asociācijas rodas saistībā ar karu, taču karš šajā valstī beidzās jau pirms vairākiem desmitiem gadu. Šobrīd valstī laipni tiek gaidīti viesi no rietumiem un tā spēj sniegt nepārspējamas atpūtas iespējas. Savdabīgā un neatkārtojamā kultūra, brīnišķīgie dabas objekti un interesantā daba, nenoliedzami ir tas, kas valstij piesaista tūristus. Vjetnamā ir iespējams apskatīt ūdens leļļu teātri, ūdens parkus, izbaudīt snorkelēšanas un niršanas priekus. Patiesībā, ikvienam, kam ir kaut vismazākā interese par Austrumu valstīm Vjetnama būs īstais ceļojuma galamērķis.
    
Valsts ģeogrāfiskā atrašanās vieta: Indoķīnas pussala
Robežojas: Ziemeļos robežojas ar Ķīnu, ziemeļrietumos ar Laosu, dienvidrietumos ar Kambodžu un austrumos ar Dienvidķīnas jūru.
Valsts iekārta: Republika
Platība: 331 210 km²
Galvaspilsēta: Hanoja
Iedzīvotāju skaits: 99,031,874 (2022.gads)
Valsts valoda: vjetnamiešu valoda
IKP: $ uz 1 iedz. 10,755 (2022.gads)
Valūta: Vjetnamas dongs (VND)
Augstākais punkts: Fansipans (3 144 m. v. j. l.)
Garākā upe: Honga
Lielākās pilsētas: Hanoja, Ho Ši Mina, Dalata
Klimats: Vjetnamas dienvidu daļai raksturīgs tropu klimats. Ziemeļiem raksturīgs musonu klimats. Laiku pa laikam laika posmā no maija līdz janvārim Vjetnamas centrālajos reģionos novērojami taifūni, kas bieži izraisa plašus plūdus.
Reliģija: Vjetnamas galvenās reliģijas ir budisms un katolicisms, lai gan lielākā daļa iedzīvotāju ievēro vjetnamiešu tautas tradīcijas vai uzskata, ka tie nav reliģiozi.
Laika zona: GMT +7
Vīzas: Latvijas pilsoņi un nepilsoņi var noformēt vīzu uzreiz pēc atlidošanas uz Vjetnamu. Šim nolūkam ir nepieciešamas līdzi paņemtas 2 krāsainas fotogrāfijas 4 х 6 cm izmērā, vīzas apstiprinājums, un uz vietas būs jāizpilda anketa.
Vakcinācijas prasības: Dzeltenais drudzis: sertifikāts par vakcināciju pret dzelteno drudzi tiek prasīts ceļotājiem, kas vecāki par 1 gadu un ierodas no infekcijas skartajām teritorijām. Malārija: malārijas risks pastāv visā valstī, izņemot lielās pilsētas, Sarkanās upes deltu un piekrastes līdzenumus centrālajā Vjetnamas daļā. Augsta riska zonas ir augstienes, kas atrodas zemāk nekā 1500 m v.j.l. uz dienvidiem no 18°Z, īpaši trīs centrālās augstieņu provinces Dak Lak, Gia Lai un Kon Tum, kā arī dienvidu provinces Kamau, Bakljē un Tainiņu.
 
Hošiminas pilsētas agrākais nosaukums bijis Saigona. Šīs pilsētas attīstību ir ietekmējusi Ķīnas kultūra. Pilsēta ir interesanta ar unikālo franču koloniālo arhitektūru, daudzo tempļu un modernās uzņēmējdarbības tendenču apvienojumu. Viens no interesantākajiem apskates objektiem pilsētā ir Atkalapvienošanās pils (Reunification Palace), ko agrāk dēvēja par Neatkarības pili. Šī pils ir nozīmīgs vēsturisks objekts Vjetnamai un bijusi prezidenta pils Vjetnamas kara laikā. Pils augstums ir 26 metri un tā sastāv no 4 stāviem. Vēl viens interesants apskates objekts ir Kara muzejs. Šajā muzejā galvenokārt var apskatīt eksponātus no amerikāņu- vjetnamiešu kara. Muzeja eksponāti izvietoti astoņu tēmu istabās. Apskatīt var gan dažādus kara helihopterus, bumbvedējus, tankus un citas ar karu saistītas lietas.

Marmora kalni sastāv no piecām marmora un kaļķakmens kalnu grēdām, kas atrodas 25 km uz ziemeļiem no Hoi An pilsētas. Visos kalnos ir neskaitāmas alu un tuneļu sistēmas, kā arī ir iespējams ar kājām sasniegt viena kalna virsotni. Kalnos atrodas arī vairākas budistu svētvietas, kas ir viens no aspektiem, kāpēc šīs kalnu grēdas tā piesaista tūristu interesi. Šis kalnu apgabals ir slavens ar akmens skulptūru veidošanu.

Hoan Kiem ezers atrodas Hanojas pilsētas centrā. Tulkojumā no vjetnamiešu valodas ezera nosaukums nozīmē „atgūtā zobena ezers”. Šis ezers ir viena no skaistākajām atpūtas vietām pilsētā un ir populārs gan vietējo iedzīvotāju vidū, gan tūristu vidū. Pastāv kāda leģenda, kas vēsta par kādu imperatoru, kas ezerā mītošajam zelta bruņurupuču dievam atdevis zobenu, ar kura palīdzību gūta uzvara pret Ķīnas Ming dinastiju. Tā arī radies ezera līdzšinējais nosaukums. Salas centrā atrodas neliela saliņa, uz kuras atrodas bruņurupuča tornis, kas veltīts šai leģendai. Ezera ziemeļu krasta tuvumā atrodas sala, uz kuras izveidots templis.

Cu Chi tunelis atrodas aptuveni vienas stundas brauciena attālumā no Hosiminas pilsētas Vjetnamā. Šis tunelis sastāv no labirinta, kas izvietots vairākos līmeņos un tā kopējais garums ir 250 kilometri. Interesants ir fakts, ka 50 tonnu smagas cisternas spēj virszemē šķērsot tuneli, neradot draudus tā sagrūšanai, pateicoties 3-4 metrus biezai augsnei virs tuneļa. Šajā milzīgajā tuneļa labirintu tīklā izveidotas pat naktsmītnes, sanāksmju telpas, ēdnīcas, slimnīcas un pat teātris.

Suoi Tranh ūdenskritums atrodas 7 km uz austrumiem no Duong Dong. Ūdenskrituma apkārtnē atrodas daudz dabīgi veidojušies baseini, kuros atļauts peldēties. Šis ūdenskritums ir populāra atpūtas vieta gan vietējiem iedzīvotājiem, gan ārvalstu tūristiem, jo sniedz lielisku iespēju mierīgi relaksēties, atpūsties un sakārtot domas.