cb@cb.lv | Tallinas iela 30
Kalnciema iela 116, Rīga

Kapadokija

Tulkojumā no senās persiešu valodas, Kapadokijia nozīmē “skaisto zirgu zeme”. Kapadokija ir vēsturisks reģions Turcijas vidienē. Te ietilpst tādas pilsētas kā Goreme, Uchisar, Urgup un Ortahisar, no kurām tūristu apmeklētākā ir Goreme, kurā iespējams nakšņot kādā no alu viesnīcām. Goreme atrodas 540 km attālumā no Antālijas, 586 km no Kemeras un 500 km attālumā no Alanjas.

Kapadokija pazīstama ar savu unikālo dabas skaistumu, neparastiem klinšu veidojumiem, alu pilsētām, kā arī neskaitāmiem gaisa baloniem, kas gandrīz katru saullēktu paceļas gaisā un iepriecina neskaitāmus vērotājus. Gaisa baloni paceļas ik rītu visa gada garumā, ja tam ir atbilstoši laikapstākļi. Baloni nevar pacelties gaisā, ja ir pārāk stiprs vējš, jo tas var būt bīstami. Protams, ir iespēja doties arī pašam lidojumā ar gaisa balonu. Cenas ir aptuveni sākot no 90,00 € personai un šajā aptuveni stundu garajā izbraucienā ir iespēja apskatīt šo reģionu no putna lidojuma. Kapadokija ir viens no populārākajiem gaisa balonu galamērķiem pasaulē.

Goreme brīvdabas muzejs

Goreme brīvdabas muzejs atrodas pašā Kapadokijas centrā un ir viegli sasniedzams tūristiem – tikai 15 minūšu gājiena attālumā no Goreme pilsētas centra. Te apskatāmas daudz klintī izcirstas baznīcas ar ļoti skaistām freskām. Lielākā daļa šo baznīcu tapusi 10-12. gadsimtā. Muzejs bieži vien ir pārpildīts ar tūristiem, tāpēc vislabākais laiks tā apmeklējumam ir agri no rīta vai vēlu pēcpusdienā.

Derinkuyu pazemes pilsēta

Šis pazemes komplekss ir dziļākā pazemes pilsēta Turcijā. Tā aptuvenais rašanās laiks ir 6.-7. gadsimts p.m.ē., kas izveidota, lai aizsargātu sevi no iebrucējiem. Pilsēta atrodas aptuveni 18 stāvu dziļumā zem zemes un ir aprīkota ar ventilācijas šahtām un ūdens apgādes sistēmu. Te atradās gan staļļi, gan baznīcas, gan dzīvojamās zonas un vīna pagrabi. Mūsdienās pagalmos un ciemos ap šo pilsētu atrastas aptuveni 600 ieejas pazemes pilsētā.

Uchisar pils

Uchisar pilsēta atrodas Kapadokijas augstākajā vietā, tikai 5 km attālumā no Goreme. No Uchisar pils augšas paveras burvīga panorāma pār tuvējo apkārtni. Lai nokļūtu pils augšpusē būs jāiet pa neskaitāmām klintī veidotām telpām, kas savienotas ar kāpnēm. Pils Ziemeļu daļā esošās telpas šobrīd izmanto tikai baloži, kas te apmetušies uz dzīvi. Labs laiks, lai apmeklētu pili ir saulrieta laikā.

Kapadokijas ielejas

Kapadokija ir lieliska vieta, lai dotos pārgājienā pa kādu no daudzām ielejām, piemēram, mīlas ieleju, sarkano ieleju, baložu ieleju, zobenu ieleju, karaļu ieleja vai jebkuru citu. Sarkanā ieleja ir viena no iespaidīgākajām ielejām Kapadokijā, kas nosaukumu ieguvusi, jo tās klintis ir sārti rozā nokrāsā. Baložu ieleja savu nosaukumu ieguvusi pateicoties daudzajām cilvēku veidotām baložu mājām, kas jau no seniem laikiem izveidotas mīkstajā klintī.

Avanosa

Avanosas pilsēta atrodas Turcijas garākās upes Kizlirmak, Sarkanās upes krastos. Upes nosaukums radies no lielā daudzuma māla nosēdumiem, kas jau gadsimtiem ilgi tiek izmantoti keramikai. Pilsēta slavena ar saviem skaistajiem, krāšņajiem keramikas izstrādājumiem. Bet, ja vēlaties apmeklēt ko pavisam dīvainu, pilsētā ir matu muzejs, kur ir apskatāmi vairāki tūkstoši matu šķipsnu.

Zelve brīvdabas muzejs

Zelve agrāk bija mājvieta vienai no lielākajām kopienām šajā reģionā. Zelve ir unikāla alu pilsēta, kur izveidoti iedzīvotāju mājokļi, baznīcas. Sākotnēji pilsētu apdzīvojuši kopā gan kristieši, gan musulmaņi. Ap 1950. gadu Zelvi pameta pēdējie iedzīvotāji saistībā ar erozijas radīto bīstamību. Šobrīd Zelve ir kā spoku pilsēta, kas ik gadu piesaista daudzus tūristus.

Kapadokija ir unikāla vieta, kurai līdzīgu atrast nevar. Tā ir skaista gan vasarā, gan ziemā, kad reizēm pat šos interesantos klinšu veidojumus pārklāj sniegs.

×
×